MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Postów: 118

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nicia

Post #1 Ocena: 0

2007-11-17 14:06 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Witam.Czy któraś z Was drogie mamusie ustalała coś takiego z położną??Jeszcze mam co prawda 7 tygodni do porodu,ale już o tym myslę.Przede wszystkim co powinien zawierać taki plan Waszym zdaniem,żeby było dobrze dla mnie i dziecka.Najbardziej interesuje mnie znieczulenie.Jakie byście doradziły.Czytałam o nich dość sporo,ale Wy już macie doświadczenie co pomaga,a co nie;-)Poza tym czy nie macie takiego wrażenie,że skoro jesteśmy obcokrajowcami to nam wszystkiego lekarze,położne nie mówią np. co nam przysługuje,co powinnyśmy zrobić itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominika-essex

Post #2 Ocena: 0

2007-11-17 14:27 (16 lat temu)

dominika-essex

Posty: 1274

Kobieta

Z nami od: 19-10-2007

Skąd: Basildon

Hej, podaj mi twoj adres skrzynki i wysle Ci plan porodu , ktory ja przygotowywalam jakies 3 miesiace przed porodem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

dominika-essex

Post #3 Ocena: 0

2007-11-17 14:45 (16 lat temu)

dominika-essex

Posty: 1274

Kobieta

Z nami od: 19-10-2007

Skąd: Basildon

Nawet jesli masz plan rozpisany musisz pilnowac aby polozne go przestrzegaly, postaraj sie aby Twoj partner wiedzial jakie sa Twoje wymagania i gdy Ty bedziesz skupiona na porodzie On moze dopilnowac aby wszystko bylo tak jak powinno. Najlepiej do szpitala zabrac pare kopi planu i wtedy mozesz wreczyc go kazdej z poloznych a nawet i lekarzowi. Moj porod odbyl sie tak jak chcialam i mysle, ze to wlasnie dzieki temu, ze z gory wiedzialam co chce i co oczekuje od innych. Musisz rozwazyc rozne tematy takie jak np co gdy bedziesz potrzebowac cesarki lub naciecia, karmienie dziecka po porodzie, vitK, znieczulenia, monitorowanie plodu, badanie podczas porodu kto ma przeciac pepowine itp...
Jesli masz jakies pytania albo nie wiesz jak napisac taki plan to chetnie pomoge moj gg 5595
Pozdrawiam:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

zwirek

Post #4 Ocena: 0

2007-11-17 14:54 (16 lat temu)

zwirek

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 30-06-2007

Skąd: Londyn

Ja takiego planu nie mialam niestety bo urodzilam przed czasem.Z powodu ze moja ciaza byla zagrozona wizyty mialam tylko z lekarzem.Mialam znieczulenie w kregoslop i bardzo mi to pomoglo.Jesli lekarz stwierdzi ze takie znieczulenie Ci jest zskazane to sam Ci zaproponuje tak bylo ze mna.Jak bole mialam slabe to podawano mi zwykle,jak sie okazalo ze nie mam rozwarcia i porod zapowiadal sie dlugi lekarz przyszedl i powiedzial ze moga mi podac znieczulenie w kregoslop ale decyzje i tak ja podjelam nie ma tu nic na sile.Jak sie okazalo ze z dzieckiem jest zle to szybciutko podjeto decyzje o cesarce ale wczesniej tez mi powiedziano o ewentualnych komplikacjach i musialam podpisac zgode na jej wykonanie wiec mysle ze to wszystko wynika od sytuacji.Wydaje mi sie ze wszystko zalezy do jakiego szpitala trafisz i na jak zmiane.Ja lezalam dlugo i wiem ze sa rozne polozne i rozni lekarze tak jak wszedzie ale ja mialam super opieke i kazdemu zycze aby mieli taka jak ja.
Wiem ze wiele mam nazekalo na opieke ale ja rodzilam juz trzecie dziecko(dwoch chlopakow w polsce)i tu mialam zdecydowanie lepsza opieke pod kazdym wzgledem i nie odczulam nic takiego ze nie jestem angielka to czegos mi sie nie mowi czy proponuje wrecz odwrotnie nie dano mi zbyt dlugo cierpiec i ciagle byla przy mnie polozna nie zostawiano mnie praktycznie samej na moment.Czulam sie bardzo bezpieczna.Caly czas byl tez ze mna moj partner i w czasie cesarskiego ciecia tez wiec nie bedziesz sie czula sama bo zawsze ktos bliski moze byc z Toba a to wazne przynajmniej dla mnie bylo.
Pozdrawiam cieplutko i zycze powodzenia.:-P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

dominika-essex

Post #5 Ocena: 0

2007-11-17 15:11 (16 lat temu)

dominika-essex

Posty: 1274

Kobieta

Z nami od: 19-10-2007

Skąd: Basildon

Nie mozna przewidziec jak bedzie wygladal porod, mozna sie do niego natomiast w pewien sposob przygotowac rozwazajac rozne sytuacje jakie moga wystapic. Prawda jest taka ze najwazniejsze aby Mama i Dziecko mialo sie dobrze po porodzie i w trakcie. Jesli kobieta jest zestresowana bo nie wie jaka decyzje podjac nie wplywa to dobrze na dziecko. Z mojego rozeznania wynika, ze lekarze w UK za czesto proponuja epidural i za wczesnie co powoduje zwolnienie porodu, ktory pozniej konczy sie porodem kleszczowym lub poprzez przyssawke. Jak rozmawialam z lekarzem jakie moga byc komplikacje to powiedzial mi tylko ze jesli lekarz jest dobry to nie powinno byc zadnych komplikacji. Tylko skad mam wiedziec , ze ten lekarz na ktorego trafimy bedzie dobry?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

nicia

Post #6 Ocena: 0

2007-11-17 15:14 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Fajnie że odpowiedziałyście:-)Najgorzej sie boje tego,że np. będę coś chciała(jakieś znieczulenie lub coś innego),a położna mi tego odmówi bo według niej to jest zbędne.Ze mną też będzie rodził mój mąż:-D.Już mu powiedziałam że jak coś to będzie robił za tłumacza bo ja nie ręcze za siebie w tych bólach,a poza tym nie będę myślała wtedy o języku angielskim hihi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominika-essex

Post #7 Ocena: 0

2007-11-17 15:22 (16 lat temu)

dominika-essex

Posty: 1274

Kobieta

Z nami od: 19-10-2007

Skąd: Basildon

Nicia, dasz sobie rade :-P
Kazda z nas sie boji porodu i bolesci.
Szybko zapomniesz jak zobaczysz Swoje malenstwo.
Ja juz nic nie pamietam oprocz wlasnie tej chwili :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

nicia

Post #8 Ocena: 0

2007-11-17 15:23 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

dominika-essex niezły ten Twój plan porodu.Przynajmniej wiedziałaś czego chcesz. Ja jeszcze muszę ustalić to z moim mężem bo mam kompletną pustkę w głowie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominika-essex

Post #9 Ocena: 0

2007-11-17 15:28 (16 lat temu)

dominika-essex

Posty: 1274

Kobieta

Z nami od: 19-10-2007

Skąd: Basildon

Maz podczas porodu powinien sluchac swojej kobiety i byc posluszny,to chyba na tyle :-P hi hi hi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

magba

Post #10 Ocena: 0

2007-11-17 15:37 (16 lat temu)

magba

Posty: 782

Kobieta

Z nami od: 27-06-2007

Skąd: SW18

Ja Również dzięki i potwierdzam koleżanki wypowiedz -niezły plan;-)

Mój poród zbliża się dużymi krokami i również mam obawy, ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze, najważniejsze aby malenstwo było zdrowe;-)
.........Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi...............

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Strona 1 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,