MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Leek, Buxton i okolice-Polskie dzieci

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dot1000

Post #1 Ocena: 0

2012-03-11 22:16:27 (12 lat temu)

dot1000

Posty: 0

Kobieta

Z nami od: 11-03-2012

Skąd: Buxton

Witam wszystkich! Mieszkam w Anglii od 6 lat. Mam 9 letniego syna, ktory juz lepiej mowi po angielsku niz po polsku. Czytam mu polskie ksiazki, on nieudolnie probuje tez, staram sie zawsze mowic do niego po polsku, ale to nie wystarcza. Dziecko coraz czesciej odpowiada mi po angielsku, bo tak jest mu latwiej. Brakuje mu polskich slow, powoli zapomina jezyk polski. Glownym problemem jest to, ze ja jestem jedyna polskojezyczna osoba w jego otoczeniu. Bardzo bym chciala poznac Polakow, ktorzy maja dzieci w podobnym wieku i mieszkaja w okolicach Leek lub Buxton. Mysle, ze polski kolega, kolezanka bylaby ratunkiem dla mojego 'zangielszczonego' dziecka.

Uwaga moderatora: Tytul edytowany przez moderatora

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2012-03-12 21:20:09 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Podbije temat, moze ktos znajdzie sie, moze inni rodzice szukaja towarzystwa dla swoich dzieci, szczegolnie dla tych, ktore jezyk polski maja ograniczony do rozmow z rodzicami. Jak dzieci sa male to jeszcze wiecej czasu spedzaja z rodzicami, jak maja rodzenstwo, maja z kim rozmawiac, maja urozmaicenie w uzyciu jezyka.

Starsze, i te bez rodzenstwa, czesto maja dodatkowe zajecia, czas spedzony z rodzicem (rodzicami/rodzina) jest bardziej ograniczony, taka natura rzeczy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,