MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

"pomoc innym"-refleksje

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 100

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2010-03-31 12:01:07 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-03-31 12:04:39 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2010-03-31 12:06:52 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2010-03-31 12:09:30 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #5 Ocena: 0

2010-03-31 12:12:26 (14 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Tyle co ja sie wyplakalm przez ludzi "zyczliwych" tu w anglii to moje....nigy w zyciu tylke nie plakalam i nie zawiodlam sie na nikim tak jak przez ostatnie 3.5roku tu - ale moja tesciowa powiedzila mi tak: Aniu slonce ty masz miekkie serce to wtedy musisz miec twarda dupe! i to prawda!!!

To jacy ludzie potrafia byc okropni i bezduszni to dluga historai - wiec tak jak Sniper mowi - nigdy nie oczekuje niczego w zamian - teraz wiem na kogo moge liczyc a na kogo nie....do nowych jestem juz od poczatku bardzo nieufna idluga mi zajmuje zeby sie przelamac....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #6 Ocena: 0

2010-03-31 12:22:32 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

witek28w

Post #7 Ocena: 0

2010-03-31 12:40:03 (14 lat temu)

witek28w

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Lethbridge,AB

Pomagam jak mogę,nie oczekuję nic w zamian(może chociaż "dziękuj' przydało by się)nigdy nie wołałem o kasę za "papierki".Jest jedno "ale", ludzi którym pomagam, dzielę na dwie grupy
-reformowalni-staram się nie pomagać,czasami wręcz odmawiam.
-niereformowalni-tacy, którym nic już nie pomoże i tu pomagam,aby się pozbyć natrętów.:-Y

Pierwsza grupa:
Coś tam wiedzą,czasami "Marian pod kościołem mówił" i chcą to mieć,coś tam po angielsku dukają,ale są leniwi na "wujka google" i "ciocię wikipedię",ciężko poszukać informacji na forach itp .Trochę mnie denerwują chcąc pomocy w rezygnacji np. z abonamentu telefonicznego,ale umową podpisali bez pomocy,to samo z wynajęciem mieszkania itd,itp.Jak im powiesz,że coś się nie należy,to jesteś głupi i nie masz racji,bo "Marian" ma,nie znasz się i w ogóle masz mu to znaleźć,a resztę sam sobie załatwi(czytaj; pomoże ktoś inny).Poszukaj,wypełnij,napisz,wydrukuj,poliż kopertę,kup znaczek i wyślij.Jak dostaniemy ,to git,a jak nie,to jesteś baran,bo źle wypełniłeś,jednakowoż w obu przypadkach ani "dziękuję" ani 'pocałuj mnie w dupę.To tak w skrócie.Gonie z domu na wszelkie możliwe sposoby,czasem nawet udaję,że ich nie ma,ale niestety nie pomaga.Trzeba rzucić gównem w twarz,lecz czasami nawet tego mało.
Druga grupa:
To już inna historia.Są w UK po parę lat,angielski troszkę lepszy niż w dniu przyjazdu(operują zasobem 50-100 słów) i nie rokują na powiększenie tego zasobu.I tu już nie ma wyjścia,ale Ci chociaż próbują.Przychodzą z każdym problemem,ale wiedzą już mniej-więcej co,jak,gdzie,kiedy i po co.Poszukali,przekopali się przez kilkadziesiąt stron,zwiedzili kilkanaście forów,mają dla Ciebie gotowe dane do "obróbki" i idzie to w miarę sprawnie.Prościej jest szukać czegoś o czym masz jakieś dane niż przekopywać się w ich poszukiwaniu.Problemy bywają dla nas "banalne",dla nich nie do przejścia bez języka.Zawsze potrafią zrozumieć jeśli mówisz,że się nie da i dlaczego nie.I najważniejsze-większość z nich zawsze jakoś się odwdzięczy,przeważnie jest to "dziękuję" ale jakże cieszy,czasem przyjdą z "flaszką",czasem odwiozą na lotnisko i nie wezmą pieniędzy i takie rzeczy cieszą. :-]
I zszedł Bóg na ziemię i zobaczył pracę moją i był zadowolony , a usłyszawszy ile zarabiam usiadł i się rozpłakał.....Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2010-03-31 12:46:00 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-03-31 12:56:47 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2010-03-31 13:08:12 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,