MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Integracja dzieci, zorganizowane spotkania, zyczliwosc, pomysly.

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

adzia_bladzia

Post #1 Ocena: 0

2009-03-16 17:37:36 (15 lat temu)

adzia_bladzia

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 14-03-2009

Skąd: londyn

Cytat:

2009-03-16 03:59:19, anthrax napisał(a):
nie rozumiem wstawki o zawisci i rozliczaniu, ale mniejsza o to

14 letnia panna chyba chodzi do szkoly i ma inne pozaszkolne zaintereswania?

zeby zaciesnic kontakty, ktore dzieci nawiazuja w szkole typowo mlodziez zaprasza kolege lub kolezanke z klasy do siebie albo wybieraja sie do kina albo na pizze

corka powinna byc w szkole sredniej - niech przylaczy sie do kolka zainteresowan, choru, czy druzyny sportowej

zapisz ja na jakies grupowe zajecia w sports centre w miescie, do szkoly tanca, klubu fotograficznego, do skautow - wszystko zalezy co ja kreci.........



wiec odpowiedz sobie sam na swoje pierwsze pytanie :/ skoro nie rozumiesz nie odpowiadaj dziewczyna jest tu dwa miesiace czy ty odrazu po przyjezdzie do UK zapraszales kolegow do domu? watpie! wogole wszyscy dajecie jakies zbedne odpowiedzi chyba z nudow siedzicie i czekacie na nowy temat zeby tylko kogos pojechac opanujcie sie i moze pomyslcie faktycznie o organizacji jakies fajnej wycieczki z dziecmi napewno bylyby bardziej szczesliwsze z rodakami niz z jakimis obcymi a z czasem napewno sie przyzwyczai Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcintata

Post #2 Ocena: 0

2009-03-16 17:58:49 (15 lat temu)

marcintata

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2009

Skąd: stanford le hope

Dziekuje Adzia Bladzia. Szerze dajac ten temat o tym wlasnie myslalem. Jak rozny moze byc odbior. Moze w tej dyskusji problemem jest ze ja jestem mezczyzna. Dziekuje za zrozumienie i poparcie niektorych MAM.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #3 Ocena: 0

2009-03-16 19:10:44 (15 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Cytat:

2009-03-16 17:37:36, adzia_bladzia napisał(a):
Cytat:

2009-03-16 03:59:19, anthrax napisał(a):
nie rozumiem wstawki o zawisci i rozliczaniu, ale mniejsza o to

14 letnia panna chyba chodzi do szkoly i ma inne pozaszkolne zaintereswania?

zeby zaciesnic kontakty, ktore dzieci nawiazuja w szkole typowo mlodziez zaprasza kolege lub kolezanke z klasy do siebie albo wybieraja sie do kina albo na pizze

corka powinna byc w szkole sredniej - niech przylaczy sie do kolka zainteresowan, choru, czy druzyny sportowej

zapisz ja na jakies grupowe zajecia w sports centre w miescie, do szkoly tanca, klubu fotograficznego, do skautow - wszystko zalezy co ja kreci.........



wiec odpowiedz sobie sam na swoje pierwsze pytanie :/ skoro nie rozumiesz nie odpowiadaj dziewczyna jest tu dwa miesiace czy ty odrazu po przyjezdzie do UK zapraszales kolegow do domu? watpie! wogole wszyscy dajecie jakies zbedne odpowiedzi chyba z nudow siedzicie i czekacie na nowy temat zeby tylko kogos pojechac opanujcie sie i moze pomyslcie faktycznie o organizacji jakies fajnej wycieczki z dziecmi napewno bylyby bardziej szczesliwsze z rodakami niz z jakimis obcymi a z czasem napewno sie przyzwyczai Pozdrawiam


:-o:-o:-o

bardzo latwo pisac na forum jak ojciec rozwinal temat, uzupelnil braki i wnosi poprawki - jak na pierwsza odpowiedz w dosc schematycznym poscie uwazam ze moj post jest bardzo tresciwy - wybacz, ze nie jestem jasnowidzem :-?

co do zapraszania kolegow - porownywanie tego co robia dorosli ze swoimi znajomymi a co robi mlodziez jest nielogiczne. Gdyby corka Marcina przeniosla sie do innej szkoly i do innego miasta w Polsce tez bys sie dziwila ze padla sugestia zaproszenia kolegow do domu? To w Polsce sie kolezanek do siebie do domu nie zaprasza? Dlaczego tutaj mialoby byc inaczej? Kwestia czasu jest zupelnie nieistotna a 2 miesiace to dla nastolatki wystarczajaco dlugo zeby sie zorientowac kto pasuje na kumpla a kto nie. Niewiem jak ty, ale jak ja przechodzilm do szkoly sredniej to po dwoch miesiacach odwiedzali mnie koledzy w domu - to jest jak najbardziej normalne! A w sytuacji jakiej jest Marcin bardzo pozadane, bo w domu osobiscie moze zweryfikowac kolegow i przy wspolnym posilku, chociazby, zorientowac sie czy to odpowiednie towarzystwo dla jego nastoletniej corki i ich nadzorowac podczas wizyty!

Beats me do czego nawiazujesz piszac o 'zbednych' odpowiedziach, ale przeraza mnie twoje mniemanie ze dziecko bedzie szczesliwsze z rodakami niz OBCYMI. Moze umknelo Twojej uwadze, ze rodacy to tez OBCE osoby. Tak tak, wiem, ze nawiazujesz do narodowosci - ale sam fakt ze jeden nastolatek bedzie milszy dla drugiego z pochodzeniem narodowym i wspolnym jezykiem ma malo wspolnego - wystarczy popatrzec na doroslych - to ze Polacy sa jednej narodowosci wcale nie znaczy ze sa dla siebie bardziej uprzejmi, o ironio spojrz na to czego Marcin sie obawia w pierwszym poscie. Naiwne jest myslenie, ze wsrod nastolatkow jest inaczej! Obawiam sie, ze jest jeszcze gorzej! Albo sie z kims 'zaskoczy' albo nie!

A w kwestii wyrazenia 'anglole' - to mylisz sie Marcinie, moze i stalo sie to potocznym wyrazeniem, ale mialo i ma w sobie ono negatywne tony - jesli nie ublizajace to na pewno poblazliwe - cos na styl 'polaczek'. Jesli corka sie natknie w polskiej szkole na dzieci polskiego pochodzenia ale urodzone w UK (tak jak sugeruje Psyche) i uzyje do nich takiej nomenklatury na pewno nie spotka sie z przyjaznia na cale zycie - gwarantuje Ci!

Pisales o integracji - integrujcie sie jak najbardziej, ale nie robcie tego wybiorczo. Najwazniejsze, zeby corka znalazla bratnie dusze a jak sie mlodziez bedzie zabawiac - to oni juz tobie podpowiedza co beda chcieli zeby im zorganizowac i umozliwic. I blad, kotory IMHO popelniasz to za bardzo sie koncentrujesz/cie na tym ze jestescie w UK - nie ma co robic wielkiego halo, rownie dobrze mogliscie sie przeprowadzic w Polsce do innego wojewodztwa. A mentalnosc brytyjczykow nie rozni sie diametralnie od Polskiej, ostatecznie ciagle sie od rodakow slyszy ze wszyscy jestesmy europejczykami - jesli nie masz uprzedzen narodowosciowych, jak twierdzisz, wspolne _zainteresowania_ corki z rowiesnikami (czy to muzyka, czy sportem, czy tancem, czy chlopakami) sa kluczem do sukcesu a nie polski jezyk i pochodzenie, bo na dluzsza mete to sie i tak nie sprawdzi, chyba, ze chca sobie na 'angoli' pobiadolic.
-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #4 Ocena: 0

2009-03-17 22:38:57 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

angula

Post #5 Ocena: 0

2009-05-07 16:40:15 (15 lat temu)

angula

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 05-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-03-15 08:47:56, marcintata napisał(a):
Moze zorganizowalibysmy dla dzieciakow jakis piknik, wycieczke. Oczekuje odpowiedzi wylacznie z dobrymi intencjami. Jak wiekszosc z nas mam juz dosc zawisci i rozliczania rodakow przez rodakow. Mimo to wierze w nas Polakow. Pozdrawiam internautow i zycze nutki optymizmu wraz z nadchodzaca wiosna.



I pomyśleć,ze autor chciał tylko zorganizować coś dla swojej córki i innych Polskich dzieci...
Aż strach zaczynać jakiekolwiek poważne tematy :-?
----------------------
mama 11-latki :-)
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,