MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezydentura - przewodnik

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 39 z 49 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 38 | 39 | 40 ... 47 | 48 | 49 ] - Skocz do strony

Str 39 z 49

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

plazaa

Post #1 Ocena: 0

2017-09-10 20:26:17 (7 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

ja sie zastanawiam nad inna rzecza czy jesli mam wydane Registration Certificate wazny do czerwca 2020 roku czy moge sie ubiegac o nowy? hehe bo jesli bym dostal nowy to byl by wazny np od wrzesnia 2017 do 2022. ale nie wiem czy to wogole jest mozliwie jesli mam juz Registration Certificate. No ale jesli powiem ze np zgubilem? wystawia mi ze stara data?:)

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 10-09-2017 20:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tonieinna

Post #2 Ocena: 0

2017-09-10 21:06:33 (7 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-09-10 20:26:17, plazaa napisał(a):
ja sie zastanawiam nad inna rzecza czy jesli mam wydane Registration Certificate wazny do czerwca 2020 roku czy moge sie ubiegac o nowy? hehe bo jesli bym dostal nowy to byl by wazny np od wrzesnia 2017 do 2022. ale nie wiem czy to wogole jest mozliwie jesli mam juz Registration Certificate. No ale jesli powiem ze np zgubilem? wystawia mi ze stara data?:)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>plazaa</i> 10-09-2017 20:27 ]




A registration certificate ma datę ważności ? Ja wyrabiałam swój w 2006 i nie kojarzę żeby tam była jakaś data. Teraz to mnie zaskoczyłeś ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-09-10 21:17:27 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Znacie kogos, komu sie ten dokument przydal? W jakich okolicznosciach byl on wymagany czy posiadanie byo konieczne?

Tak sie rozwinela sprawa PR ze nagminne wnioski i wydanie dokumentu najpierw wplynely na wzrost kosztow bo jakos musieli ten popyt zfinansowac, a pozniej postanowili na tym zarobic lepiej i wprowadzic wymog PR do wniosku o obywatelstwo (chociaz i tak to samo jest potwoerdzane).
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #4 Ocena: 0

2017-09-10 21:19:19 (7 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge



Czym jest rezydentura tymczasowa?


Tymczasowa rezydentura pozwoli obywatelom Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii pozostać w Wielkiej Brytanii i swobodnie żyć na jej terytorium, włącznie z podejmowaniem pracy i pobieraniem przysługujących świadczeń. Potwierdzeniem przyznania tymczasowej rezydentury jest certyfikat rejestracji, inaczej nazywany certyfikatem rezydentury tymczasowej. Pełna nazwa dokumentu to: „Registration certificate as a European Economic Area (EEA) or Swiss national who is in the UK as a qualified person”.



.Certyfikat rejestracji jest ważny 5 lat, a mogą o niego wnioskować osoby, które przepracowały na Wyspach przynajmniej 12 miesięcy – albo jako pracownik na kontrakcie, albo osoba prowadząca własną działalność na Wyspach.

Ja dostalem swoj Registration certificate 2 lata temu

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 10-09-2017 21:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2017-09-10 21:48:54 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Ok i do czego użyłeś tego dokumentu?
Jeśli nie zamierzasz robić PR to równie dobrze możesz poczekać i aplikować o ten settled status.
Z tego co sie orientuje o rezydenture tymczasowa aplikują ci którzy nie maja jeszcze spełnionego 5 letniego wymogu do PR ale nie słyszałam zeby ten certyfikat sie im do czegoś przydał.
Jednakże każdy robi jak chce..
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tonieinna

Post #6 Ocena: 0

2017-09-10 22:24:16 (7 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-09-10 21:48:54, NightFury napisał(a):
Ok i do czego użyłeś tego dokumentu?
Jeśli nie zamierzasz robić PR to równie dobrze możesz poczekać i aplikować o ten settled status.
Z tego co sie orientuje o rezydenture tymczasowa aplikują ci którzy nie maja jeszcze spełnionego 5 letniego wymogu do PR ale nie słyszałam zeby ten certyfikat sie im do czegoś przydał.
Jednakże każdy robi jak chce..


Jak aplikowałam o mortgage to broker (tak to się chyba pisze) był bardzo zadowolony jak zobaczył registration certificate. Poza tym w każdej pracy to okazywałam i chcieli to sobie skopiować.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2017-09-10 22:42:52 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zadnego ze znanych mi Polakow nikt nie pytal o tymczasowa zy stala rezydenture przy kredytch czy pracy. Dokument tymczasowej rezydentury nie daje zadnych wiekszych przywilejow jakie czlonkowstwo Polski w Uni daje. Skladacie dokumenty zeby potwierdzic ze mozecie legalnie tymczasowo przebywac w UK chociaz prawo do pobytu nie dokument a spelnienie warunkow przemieszczania wam daje. Stracisz podstawy do pobytu i zadna tymczasowa rezydentura nie zmieni statusu.

Lepiej skupic sie na gromadzeniu dokumentow jak payslips, P60, rachunkow z gminy, umow pracy,wyciagow z kont ktore przydadza sie do udokumentowania statusu settled. Tymczasowa rezydentura ma takie powazanie w odniesieniu do osob z Uni jak paszport polsatu.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #8 Ocena: 0

2017-09-11 15:43:06 (7 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Czy ktos korzystal z systemu e-Borders w celu uzyskania konkretnych dat wjazdu/wyjazdu z/do Wielkiej Brytanii?



System e-Borders działa ze zmienną skutecznością od 2007 roku. W założeniach rządowych miał on odnotowywać 100% wjazdów i wyjazdów osób spoza UE na teren Wielkiej Brytanii. W praktyce nie posiada on 100% skuteczności ale notuje również wjazdy osób będących obywatelami UE (nie wszystkie jednak sporo).

System ten może być nieocenionym źródłem informacji o naszych wjazdach/wyjazdach z/do Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać informacje na temat naszych podróży należy pobrać aplikację na stronie:

https://www.gov.uk/government/publications/requests-for-personal-data-uk-visas-and-immigration

Na stronie występują 2 rodzaje wniosków o wyciąg danych z systemu e-Borders: tradycyjny STANDARD SAR oraz FAST TRACK
Jaka jest różnica między Standard SAR oraz Fast Track?

Fast Track to bezpłatny wyciąg danych wprowadzony jako program pilotażowy. Czas uzyskania danych z systemu stosując Fast Track wynosi ok. 20 dni

Standard SAR – to tradycyjny wyciąg danych. W przypadku korzystania z tradycyjnej metody należy wnieść przed wysylaniem wniosku opłatę administracyjną w wysokości 10 GBP. Czas oczekiwania na dane z systemu to ok. 40 dni

Korzyści systemu Fast Track są oczywiste warto więc w pierwszej kolejności skorzystać z tej bezpłatnej możliwości uzyskania danych dotyczących W przypadku gdyby okazało się, że nasze dane nie mogą być znalezione w systemie Fast Track należy skorzystać z systemu Standard SAR
Gdzie wysłać wniosek o dane z systemu e-Borders?

Wypełniony i podpisany wniosek wraz z kopią paszportu (lub innego dokumentu podróżnego używanego podczas przekraczania granicy) należy przesłać na adres:

Subject Access Request Unit
UKVI
Lunar House
40 Wellesley Road
Croydon
CR9 2BY


http://rezydent-uk.co.uk/jak-uzupelnic-daty-wjazdu-wniosek-o-rezydenture/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2017-09-11 23:01:12 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Korzystalem z czystej ciekawosci z fast track jesli przemieszczales sie na dowodzie osobistym to nic ci nie pokaze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #10 Ocena: 0

2017-09-12 08:34:24 (7 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Ciekawo jak z paszportem:) a poza tym chcialbym skorzystac z Standard SAR. Nie pamietam dat swoich wszystkich wyjazdow. A bylo ich duzo w ciagu ostatnich 5 lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 39 z 49 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 38 | 39 | 40 ... 47 | 48 | 49 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,