MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kontrakt full time - sick note - operacja - nie placa?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

choraalicja

Post #1 Ocena: 0

2020-12-23 22:27:26 (3 lata temu)

choraalicja

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 29-01-2020

Skąd: Londyn

Witam drodzy forumowicze, prosze o pomoc.

Od 2 lat pracuje w pewnej firmie na kontrakcie: full time.

2 miesiace temu mialam powazne zlamanie nogi w domu, nastepnie operacje, aktualnie rehabilitacje. Cala swoja nieobecnosc mam pokryta sick note ze szpitala i na biezaco aktualizowana.

Moja firma wysyla wyplaty co miesiac. Za pierwszy miesiac nieobecnosci zaplacili mi normalnie 100%, natomiast za 2 miesiac nieobecnosci dostalam okolo 35% podstawowej placy.

Chcialabym sie podpytac madrzejszych od siebie, czy firma ma takie prawo w zaistnialej sytuacji. Dodatkowo lekko offtopujac, czy mozna sie starac o jakiekolwiek swiadczenia/odszkodowanie jezeli ten wypadek z noga wydarzyl sie w miejscu zamieszkania.


Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

[ Ostatnio edytowany przez: choraalicja 23-12-2020 22:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2020-12-23 22:32:55 (3 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak opłacane jest chorobowe musisz sprawdzić w wewnętrznych przepisach, napewno macie sick pa policy.
Odszkodowanie - zalezy czy masz ubezpieczenie, jakas polisę w razie wypadku, niezdolności do pracy, utratę zarobków...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2020-12-23 22:38:15 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ciesz się, ze płacili Ci 100% za pierwszy miesiąc, bo mogloby byc gorzej. Musisz przeczytać swoja umowe lub Employees Handbook. Tam będzie napisane, jakie są zasady wypłaty zwolnienia.

A odszkodowanie tylko jak wykupilas odpowiednie ubezpieczenie, bo kto miałby zapłacić za wypadek w domu?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2020-12-23 22:50:49 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Statutory Sick Pay, czyli ustawowe chorobowe wynosi £95.85 tygodniowo przy spelnieniu odpowiednich warunkow.

ssp

Jezeli w umowie jest dodatkowe chorobowe, to swietnie ale jesli nie to powyzsze swiadczenie jest stosowane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

choraalicja

Post #5 Ocena: 0

2020-12-23 22:55:34 (3 lata temu)

choraalicja

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 29-01-2020

Skąd: Londyn

Ok, rozumiem. Co do odszkodowania - tak jak piszecie, tak myslalam. Chociaz w Polsce jak bylam dzieckiem jakies tam drobne odszkodowania sie dostawalo za zwichniety palec itd, chociaz nie wiem jak to dzialalo.

Przeczytam swoj kontrakt jeszcze raz co tam jest napisane odnosnie sick policy. Denerwuje mnie jedynie fakt ze przez 2 lata bylam bardzo dobrym pracownikiem, wydarzyl mi sie losowy powazny wypadek i tak mnie traktuja.

Jeszcze pare miesiecy temu wiele osob siedzialo u mnie w firmie w domu na 3 miesiecznym 80% platnym holidayu zeby tylko covidem sie nie zarazic i im placili a ja wtedy robilam nadgodziny i pracowalam full time za podstawowa stawke. To sa jakies jaja. Dla cwaniakow, leni, leserow, otylych placa przez ponad 3 miesiace za nic, a dla mnie 1 miesiac gdzie mialam operacje i wkladane sruby i blachy w noge.

Po raz kolejny utwierdzam sie w przekonaniu ze ciezka i uczciwa praca jest nieoplacalna w dzisiejszym swiecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #6 Ocena: 0

2020-12-23 23:03:07 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-12-23 22:55:34, choraalicja napisał(a):
Jeszcze pare miesiecy temu wiele osob siedzialo u mnie w firmie w domu na 3 miesiecznym 80% platnym holidayu zeby tylko covidem sie nie zarazic i im placili a ja wtedy robilam nadgodziny i pracowalam full time za podstawowa stawke. To sa jakies jaja. Dla cwaniakow, leni, leserow, otylych placa przez ponad 3 miesiace za nic, a dla mnie 1 miesiac gdzie mialam operacje i wkladane sruby i


To nie Twoja firma byla taka dla nich hojna, to byly pieniadze rzadowe ktore wplynely na konto firmy dla tamtych pracownikow. Moze tym sie pociesz ze nie mieli w firmie lepszego traktowania.

Ubezpieczenie od nieszczesliwych wypadkow mozna sobie wykupic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #7 Ocena: 0

2020-12-24 08:57:02 (3 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Taki kraj niestety (i system podatkowy).Jesli chcialabys pelnoplatne chrobowe przez dluzszy okres (jak np w pl) to wymagaloby to placenia o wiele wyzszych skladek ni/podatkow (jak w pl) przez ludzi zarabiajacych nmw. Teraz placisz b.male ale cena jest male wsparcie przez panstwowy welfare. Inna sprawa byl furlong, moim zdaniem niesprawiedliwy dla pracujacych ale to bylo totalne emergency

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-12-24 09:12:14 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moglas byc super dobrym pracownikiem przez 10 lat, ale nie ma to nic wspólnego z umowa o prace, ktora podpisalas. Zgodziłaś się na takie warunki.

Gdybyś wtedy przeczytała te umowe dokladnie i zastanowiła się co to moze oznaczać w przypadku choroby, to nie byłoby zaskoczenia. Mogłabyś również wykupić income protection i ubezpieczenie placiloby Ci teraz konkretna kwotę miesięcznie.

Wszystko polega na tym, zeby byc madrym przed szkoda, a nie po szkodzie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

choraalicja

Post #9 Ocena: 0

2020-12-24 15:30:45 (3 lata temu)

choraalicja

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 29-01-2020

Skąd: Londyn

Rozumiem, a czy firma moze mnie zwolnic ot tak jak jestem w mojej sytuacji na takim chorobowym zwolnieniu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2020-12-24 17:00:44 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie, nie może.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,