MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kksiezniczka

Post #1 Ocena: 0

2020-09-20 05:21:02 (4 lata temu)

kksiezniczka

Posty: 10155

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

A dokładnie unpaid parental leave.
Może ktoś pracuje w hr i rozwieje moje wątpliwości, bo dziś zgłupiałam. Poprosiłam o dwa tygodnie bezpłatnego parental leave i usłyszałam, ze skoro w lutym miałam tydzień wzięty, to przez cały rok już nie mogę wziąć. Bo podobno te cztery tygodnie, które przysługują w roku muszę wziąć na raz.
Wiem, ze trzeba to brać w blokach tygodniowych, ale pierwsze słyszę ze trzeba całe cztery tygodnie. Albo tydzień ale wtedy już przez cały rok nic.
Na stronie gov jest napisane „ You don’t have to take all the leave at once” i np dwa lata temu i w poprzedniej pracy mogłam wziąć dwie takie okazje. A teraz zonk i nie można.
To ja już nie wiem...

A może ktoś wie i mnie oświeci proszę.
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-09-20 08:17:49 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie tylko nie musisz wziac naraz, ale nawet rozciaga sie to z jednego miejsca pracy na drugie.

Pokazac ten fragment o calych tygodniach ze strony rzadowej i poprosic o rewizje decyzji, a jesli nie to dzwonic do acas.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #3 Ocena: 0

2020-09-20 11:00:04 (4 lata temu)

kksiezniczka

Posty: 10155

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Dzięki Panna

Czyli mogę wziąć tydzień w lutym i później te trzy kolejne tyg kiedy chce w jednym roku, byle nie przekroczyć czterech?
No zesz! Przecież jak dziś w nocy usłyszałam te rewelacje od managerki to aż mnie zatkało! Ale myśle sobie: teraz spokojnie, sprawdzę, a awanturować się zawsze zdążę.
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #4 Ocena: 0

2020-09-20 20:09:48 (4 lata temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Tak, możesz sobie to rozłożyć na 3 oddzielne tygodnie, lub wziąć razem wszystkie. Minimum tydzień, nie można rozkładać na poszczególne dni. I też nie ma znaczenia czy od połowy tygodnia, czy od początku tygodnia,byle 7 dni bylo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kksiezniczka

Post #5 Ocena: 0

2020-09-20 20:24:23 (4 lata temu)

kksiezniczka

Posty: 10155

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Dziękuje

Dokładnie tak jak myślałam. A jeszcze lepsze jest to, ze kiedy poprosiłam o parental leave na sierpień, to moja managerka już wtedy mówiła, ze pani z hr ma jakiś problem z tym ale ze dadzą mi znak. Minęło te 7 dni, nikt się nie odezwał wiec uznałam, ze załatwione. I niespodzianka: w piątek sprawdzam payslip, a tam zniknęły mi dni urlopu.
I dopiero teraz usłyszałam, ze sorry ale miałaś w lutym tydzień, trzeba było brać cztery tyg bo tylko tak można. Teraz musisz czekać do lutego. No niedoczekanie:-M] We wtorek mam kolejna zmianę, przedstawię swoje racje mojej pani manager i niech ona to załatwia. No chyba, ze się nakręcę to i osobiście pofatyguje się na ranna zmianę (ja pracuje na noc) i złapie te „miła” panią z hr.

No zła jestem no!

I dziękuje dziewczyny za odpowiedzi :-)
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #6 Ocena: 0

2020-09-21 10:53:34 (4 lata temu)

kksiezniczka

Posty: 10155

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

I jeszcze jedno. Taką odmowe z wyjaśnieniem powinnam chyba dostać na piśmie?
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-09-21 17:19:54 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-21 10:53:34, kksiezniczka napisał(a):
I jeszcze jedno. Taką odmowe z wyjaśnieniem powinnam chyba dostać na piśmie?


Osobiscie podejrzewam ze Twoja kadrowa jest taka jak ja, bez wyksztalcenia kierunkowego, przy czym jej sie chyba dodatkowo nie chce czytac przepisow, wiec trudno miec oczekiwania, haha... :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #8 Ocena: 0

2020-09-21 18:53:53 (4 lata temu)

kksiezniczka

Posty: 10155

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Cytat:

2020-09-21 17:19:54, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Cytat:

2020-09-21 10:53:34, kksiezniczka napisał(a):
I jeszcze jedno. Taką odmowe z wyjaśnieniem powinnam chyba dostać na piśmie?


Osobiscie podejrzewam ze Twoja kadrowa jest taka jak ja, bez wyksztalcenia kierunkowego, przy czym jej sie chyba dodatkowo nie chce czytac przepisow, wiec trudno miec oczekiwania, haha... :-]



Kurczę a głupi zwykły pracownik jednak oczekuje jakiejś wiedzy. Ot tak: żeby nikt nie tracił czasu ani nerwów :-)
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2020-09-21 20:18:26 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

jak szedlem na tacierzynki to ksiegowa tez mi probowala wcisnac kit ze tylko tydzien sie nalezy i zdziwiona jak jej mowie ze dwa
wyglada na to ze to powszechne praktyki udawanie greka a noz widelec... watpie zeby babka nie wiedziala o tym od 10lat w jednej firmie i pelno mlodych ludzi zatrudnionych : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #10 Ocena: 0

2020-09-21 21:12:52 (4 lata temu)

kksiezniczka

Posty: 10155

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Cytat:

2020-09-21 20:18:26, cris82 napisał(a):
jak szedlem na tacierzynki to ksiegowa tez mi probowala wcisnac kit ze tylko tydzien sie nalezy i zdziwiona jak jej mowie ze dwa
wyglada na to ze to powszechne praktyki udawanie greka a noz widelec... watpie zeby babka nie wiedziala o tym od 10lat w jednej firmie i pelno mlodych ludzi zatrudnionych : )


Tez podejrzewam, ze to ściema i dlatego nie dostałam tego na piśmie. A w sobotę to serio mnie zatkało i wolałam nic na gorąco nie mówić, tylko poszukać, popytać, może jeszcze i do acas jutro zadzwonię i wtedy grzecznie zapytam o co im do ch...a chodzi. I niech mi odpowiedzą na piśmie :-8
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,