MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier budowlany-formalności

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radekrafal7

Post #1 Ocena: 0

2020-06-28 12:45:26 (4 lata temu)

radekrafal7

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 21-06-2015

Skąd: londyn

Cześć. Chciałbym otrzymać informację-pomoc, co zrobić?, jakie spełnić formalności?, by wykonywać pracę inżyniera budownictwa w UK. Moim celem jest wykonywanie obliczeń strukturalnych, dla inwestycji typu: remonty, rozbudowy,itp. Myślę o projektach typu domestic. Skończyłem Poltechnikę Łódzką. Będę bardzo zobowiązany za pomoc.
Radek
07454452176

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-06-28 13:18:21 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

https://nationalcareers.service.gov.uk/job-profiles/structural-engineer#HowToBecome


structural engineer

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #3 Ocena: 0

2020-06-28 16:23:26 (4 lata temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

czesc. Z informacji zawartych w Twoim profilu wymika, ze masz 58 lat a wiec wnioskuje, ze nie mowimy tutaj o testowaniu rynku pracy a o solidnym CV popartym wieloletnim doswiadczeniem w branzy i znajomoscia rynku. W zwiazku z powyzszym, pytanie powinno zostac przeredagowane. Zakladajac, ze dopiero co przyechales do Angli, reprezantujesz nienaganny poziom jezyka angielskiego i masz te 30 lat doswiadczenia w fachu, ktory chcesz wykonywac, nie powinienes martwic sie papierkami, a skupic bardziej na stworzeniu porzadnego resume, zalozeniu profilu na linkedin i szukaniu pracy. W miedzy czasie (ktorego bedziesz mial mnostwo) bedziesz musial zalatwic NARIC, czlonkostwo w ISTRUCtE i prawdopodobnie przyjac self assessment jako droge uwiarygodnienia Twoich kwalifikacji. Niemniej jednak to najmniej istotne, 30 minutowa rozmowa z rekruterem dzialajacym w pozadanej branzy rozwiewa wszystkie watpliwosci.
Ja osobiscie olalem ICE z prostego powodu - nie jest to absolutnie niezbedne azeby dostac i wykonywac dobrze platne prace. Dobry inzynier nie szuka pracy a praca znajduje jego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #4 Ocena: 0

2020-06-28 17:04:07 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Zacznij od porownania kwalifikacji w NARIC.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radekrafal7

Post #5 Ocena: 0

2020-06-28 21:30:20 (4 lata temu)

radekrafal7

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 21-06-2015

Skąd: londyn

Dziekuje bardzo za informacje. Zapoznam sie z tą stroną.
Pozdrawiam.
Radek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2020-06-29 07:59:55 (4 lata temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

A po co komu Naric, jak masz iles lat doświadczenia to dobre CV a jak jestes niedawno po studiach to masz dyplom po angielsku. I jak ktos napisal , jak znasz angielski to praca sama cie znajdzie tylko sie zglos do rekrutera. Tu nikt nie chce widziec zadnych dyplomow, tylko portfolio projektow.I nie pisz w CV ze mysmy zrobli, moja firma zrobila, tylko JA zaprojektowalem, JA obliczylem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2020-06-29 10:39:52 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cytat:

2020-06-29 07:59:55, kubusandpuchatek napisał(a):
A po co komu Naric, jak masz iles lat doświadczenia to dobre CV a jak jestes niedawno po studiach to masz dyplom po angielsku. I jak ktos napisal , jak znasz angielski to praca sama cie znajdzie tylko sie zglos do rekrutera. Tu nikt nie chce widziec zadnych dyplomow, tylko portfolio projektow.I nie pisz w CV ze mysmy zrobli, moja firma zrobila, tylko JA zaprojektowalem, JA obliczylem.

Jak ktos ma 58 lat to chyba nie jest swiezo po studiach I nie ma raczej dyplomu po i ang... poza tym w tym kraju w tej branzy trzeba miec mase uprawnien I specyficznych pozwolen zeby w ogole moc obejrzec jakies plany. Jesli pan zna ang to z doswiadczeniem I kwalifikacjami bym mierzyla na prace platne powyzej 65tys podstawy I porzadne firmy. A tam juz jednak chca obejrzec dyplomy.
I oczywiscie portfolio.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #8 Ocena: 0

2020-06-29 15:45:25 (4 lata temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

W polsce trzeba miec mase uprawnien, w UK to wyglada inaczej. I nikt nie chce ogladac dyplomu a wazne jest aby byc "professionally qualified membership of IStructE"albo working towards Ale angielski musi byc , i to taki dobry zeby sie moc kłócić przez telefon. Bez tego 65tys moze byc trudne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #9 Ocena: 0

2020-06-29 16:15:52 (4 lata temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Zasadnicze pytanie tutaj jest czy kolega ma jakies uprawnienia.
Jesli tak to niech one zostana certyficowane przez Naric, to kosztuje malo, a pracodawca wie co bierze. Nie kazdy musi wierzyc na slowo czy byc biegly w roznego rodzaju uprawnieniach z innego kraju niz UK. Nawet jak jestesmy wciaz w EU zrobisz raz I moze w 1% aplikacji ci pomoze.
Stopien naukowy to na poczatek ale uprawnienia wazniejsze I to co sie robilo tez, I trzeba miec to udokumentowane.

KubusPuchatek ma racje ze Naric nie potrzebny dla dyplomu ale uprawnienia musza byc certyfikowane. Czesto to jest brane pod uwage przez klientow ze trzeba przedtsawic odpoweidnich ludzi z odpowiedznimi uprawnieniani zanim podpisze sie kontrakt. Takie wewnetrzen CV sa dolaczane do oferty. Sam chyba Kubuspuchatek masz CE z tego co pamietam wiec jakies wieksze branie sie wtedy ma.

Ja mysle ze inzynier nie bedzie aplikowal o prace na ktorej sie nie zna, lub zciemnial. Pomijajac, ze latwo polec na sciemnianiu, to jeszcze mozna sie latwo spalic w srodowisku I masz wakacje od danej branzy.
A kasa to zalezy jaka branza dokladnie, troche szczescia, I z pozycji I na pozycje jaka startujesz. Jak ktos chce miec swiety spokoj to 40k bez porblemu, 50-60k do wziecia jesli wiesz co robisz I umiesz samodzielnie prowadzic projekty. A potem to juz manager I szczescie pomoga.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radekrafal7

Post #10 Ocena: 0

2020-07-01 11:39:34 (4 lata temu)

radekrafal7

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 21-06-2015

Skąd: londyn

Dziękuje, za Twoją odpowiedż. Chętnie bym z Tobą porozmawiał. Mam pewien pomysł. Pozdrawiam. Radek 07454452176

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,