MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek noszenia maski

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 46 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 45 | 46 | 47 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 46 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Gwontownik

Post #1 Ocena: 0

2020-10-24 20:25:07 (4 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2020-10-24 20:01:37, cris82 napisał(a):
Cytat:



tak z czystej ciekawosci to jak to sie ma do tematu maseczek?
jak ci sie nudzi to na tvp1 za 35min zaczyna sie ladny film

Znalazł by się wspólny mianownik. A ty uważasz, że twój merytoryczny post jest w temacie gdyż zawiera słowo "maseczka"?
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2020-10-24 21:10:41 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14714

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2020-10-24 19:58:35, xxxemi napisał(a):
Jakby się okazało że wojna na horyzoncie, co byście zrobili? Gdzie czulibyście się bezpieczniej? Wiem, że to tylko gdybanie i wiele zależy od toznych czynników ale co byście zrobili? Uciekalibyście z UK?


jesli w Uk nie byloby bezpiecznie, to nigdzie juz chyba by nie bylo...

https://en.wikipedia.org/wiki/Trident_(UK_nuclear_programme)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2020-10-24 21:53:33 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3056

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja nie wiem, moze mam paranoje ale mi sie wydaje , ze juz trwa wojna i to od kilku miesiecy- wojna ekonomiczna i UK niestety ja przegra, tak samo zreszta jak reszta Europy. Przynajmniej przegrywaja w tej chwili i nie zanosi sie na zmiane..Wiec nie ma juz miejsca na "gdyby" bo to juz sa smutne realia.
I jakos tu sie nie czuje bezpiecznie...

[ Ostatnio edytowany przez: dominikana36 24-10-2020 21:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #4 Ocena: 0

2020-10-24 22:03:17 (4 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2020-10-24 21:53:33, dominikana36 napisał(a):
Ja nie wiem, moze mam paranoje ale mi sie wydaje , ze juz trwa wojna i to od kilku miesiecy- wojna ekonomiczna i UK niestety ja przegra, tak samo zreszta jak reszta Europy. Przynajmniej przegrywaja w tej chwili i nie zanosi sie na zmiane..Wiec nie ma juz miejsca na "gdyby" bo to juz sa smutne realia.
I jakos tu sie nie czuje bezpiecznie...

[ Ostatnio edytowany przez: <i>dominikana36</i> 24-10-2020 21:54 ]



Przykra prawda. Pojawia się pytanie, dlaczego tak się dzieje? Bo wielu rzeczy nie wiemy i nie wiem czy kiedykolwiek się dowiemy. To, że społeczeństwo jest takie jakie jest nie znaczy że rządy mają być nieodpowiedzialne. Tak bym sobie życzył.
Dlaczego rządy dały się tak łatwo oglupic? Dlaczego wszystkie media dmą w te sama rurę?
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #5 Ocena: 0

2020-10-24 22:26:36 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3056

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Dzieje sie tak dlatego , ze COVID to narzedzie absolutnej wladzu i kontroli spolecznej..i zaden rzad nie odda takiego narzedzia..nawet kosztem kompletengo upadku gospodarczego i spolecznego panstwa. Liczy sie tu i teraz. A tu i teraz rzady europejskie, i to rzady glupkow pokroju Boryska, dostaly w rece wladze absolutna...tak dzialaly od wiekow wszystkie rezimy i tak dziala rezim COVID. Bo to juz rezim.
Roznica taka, ze wczesniej dyktatorzy to byli ludzie wielcy- intelgentni i silni, nikt to zna troche historii "pozaszkolnej" nie odmowi inteligencji Stalinowi, Pinochetowi czy Hoxha( oczywiscie chodzi mi o zachowania spoleczne i kontrole mas).To byli wielcy stratedzy z niesamowita sila przebicia..A dzis? kazdy kretyn moze poczuc wladze, narzedzie wrzucone w rece..I oczywiscie zaden z nich jej nie odda..

Opinia moderatora: Posty nie na temat. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #6 Ocena: 0

2020-10-24 22:42:09 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3056

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Czy ja wiem czy nie na temat? maska jest tu zdecydowanym symbolem, tak samo jak sierp i mlot, swastyka czy gwiazda dawida- tyko wojna inna.
Tak, wiem ostre porownania- ale przypomnijmy sobie poczatki tych mocnych symboli- tez byly nic nie znaczace i niewinne..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2020-10-24 22:52:24 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam watek o niepokojach związanych z wirusem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #8 Ocena: 0

2020-10-24 23:24:17 (4 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Maska- to tak aby na temat było.
Cytat:

2020-10-24 22:26:36, dominikana36 napisał(a):
Dzieje sie tak dlatego , ze COVID to narzedzie absolutnej wladzu i kontroli spolecznej..i zaden rzad nie odda takiego narzedzia..nawet kosztem kompletengo upadku gospodarczego i spolecznego panstwa. Liczy sie tu i teraz. A tu i teraz rzady europejskie, i to rzady glupkow pokroju Boryska, dostaly w rece wladze absolutna...tak dzialaly od wiekow wszystkie rezimy i tak dziala rezim COVID. Bo to juz rezim.
Roznica taka, ze wczesniej dyktatorzy to byli ludzie wielcy- intelgentni i silni, nikt to zna troche historii "pozaszkolnej" nie odmowi inteligencji Stalinowi, Pinochetowi czy Hoxha( oczywiscie chodzi mi o zachowania spoleczne i kontrole mas).To byli wielcy stratedzy z niesamowita sila przebicia..A dzis? kazdy kretyn moze poczuc wladze, narzedzie wrzucone w rece..I oczywiscie zaden z nich jej nie odda..

Z wielką przykrością muszę stwierdzic, że się z Tobą zgadzam. A przykrość ta, to nie z powodu Twojej osoby, a sytuacji.
Niemniej jednak należy sobie zadać kolejne pytanie; czy rządy nie wiedzą, że ich władza pochodzi z dołu? Czy może zamierzają skutecznie to zmienić?
Popatrz dalej. Media dotychczas podzielone były na poglądy. Tak więc każdy "wyznawca"polityczny mógł sobie znaleźć odpowiednie medium jako źródło pozyskiwanych wiadomości. Media te zdobyły zaufanie u swych widzów poprzez programy interwencyjne ukazujące ludzka tragedię, jak też obnażające błędy opozycyjnych ugrupowań. Tymczasem w dobie panowania korony, wszyscy zgodnie nadają to samo i nawet opozycyjnej stacji nie przeszkadza to, za co poprzednio ugotowali by rząd na 'Miętko' bez żadnych skrupułów. Wyjątkami są internetowe niezależne tv, które nie potrzebują koncesji. Wszyscy dmą w te samą rurę, a społeczeństwa na tym cierpią. Nie wierzę, że są na tyle mało inteligentni, że nie potrafią przeprowadzić odpowiedniej analizy. Jeśli jestem w błędzie, to czym prędzej powinny zniknąć. Na polskim przykładzie, kiedy ktoś zaczyna zadawać rzeczowe, pytania poparte liczbami i faktami publikowanymi przez rząd; wyzywany jest od narodowych wrogów i wysyłany do psychiatryka. ( Patrz list otwarty prof Rudkowkiego do ministra od choroby).
I takich wątpliwości jest wiele. Znam ludzi myślących otwarcie, którzy byli zwolennikami PiS ( to może za dużo powiedziane. Zwolennikami dumy i polskości prezentowane przez PiS), a teraz są jej największym przeciwnikiem.
A tak na marginesie. Odpowiedz sobie sam na pytanie o czym świadczy sytuacja, kiedy najbardziej narażeni starzy ludzie mają się izolować i maskować. Tymczasem zarówno Kaczyński, Orban, Trump spełniają ten warunek i bez żadnych oporów występują wbrew temu, co zalecają ich rządy dla "maluczkich" i narażają swoje zdrowie i życie? Mało tego, robią to w sposób utwierdzający propagowanie ściemy.
Co przekazuje taki obraz? Taki obraz mówi wprost. Wy się nie bójcie, to wszystko mistyfikacja. Gdyby to była prawda to i ja zadbał bym i własne bezpieczeństwo, bo mi na tym zależy. Jakie jest twoje odczucie takiego zagrożonego starca bez maseczki, osoby z grupy najwyższego ryzyka, która "może posiadać" ważne informacje? Czy myślicie, że ktoś jest samobójcą?
A gdzie zniknęli obrońcy konstytucji, którzy każdą ustawę oprotestować byli zdol i jako niekonstytucyjna? Teraz, kiedy mogli się przysłużyć społeczeństwu i jednocześnie zbudować słupki swojego poparcia? Znika Eli, nie ma ich ani w zyciu, ani w mediach. Celebrytka wirus zdominował wszystko.
A najbardziej poraża mnie społeczna bezradność, gdzie posiadacze dwóch zwojów mózgowych zdominowali nasze życie. Gdzie są ludzie światli, wykształceni z twardym kręgosłupem? Przetrącony im kręgosłup?
Jak na tak krótki post wiele pytań postawiłem. Nie zgadzasz się z moją opinią to spróbuj odpowiedzieć sobie sam tak, abyś w przyszłości miał świadomość, że obecnie zaistniała sytuacja wynika też z powodu Twojej bezsilności i niechęci. Abyś nie musiał się tłumaczyć przed potomnymi, mówili mi, ale nie byłem takim pesymistą. To 'dzis' ma wpływ na to, co będzie 'jutro'.

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 25-10-2020 00:31 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #9 Ocena: 0

2020-10-25 00:40:54 (4 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

https://youtu.be/fc-tgqYnwWM

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 25-10-2020 00:41 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #10 Ocena: 0

2020-10-25 04:01:37 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-10-24 11:40:59, Gwontownik napisał(a):
A widział ktoś instrukcję jak nosić, jak ubierać, jak zdejmować, jak utylizować?

A tak na marginesie; ze źródła dobrze poinformowanego wiem, że na medycynie w Polsce poprawne stosowanie masek zajmuje sporą część wykładów. Ponadto zdejmowanie maski jest trudniejsze od ubierania i noszenia. A tego już nikt nie wie.


Ja widzialam I praktykowalam. :-8..

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 25-10-2020 04:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 46 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 45 | 46 | 47 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,