MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek noszenia maski

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 3 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: 0

2020-06-21 10:16:44 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Złota, myślę że ten piekarz ma czystsze ręce bez rękawiczek niż jakby je miał. W takiej pracy ludzi e muszą myć bardzo często ręce, a jakby mieli rękawiczki to pewnie by robili do upadłego, aż się nie rozerwia. Nawet nie chce myśleć ile bakterii jest na takich rękawiczkach.. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Edit.
Co do masek, to nie wiem jak ludzie wytrzymują kilka godzin w nich. Dwa dni temu musiałam jechać do szpitala. Byłam w sumie 1.5 godz i powiem że tak się nie dobrze mi oddychało i zaczynalo mnie brać na wymioty,że naprawdę nie wyobrażam sobie pracować kilka godzin w masce.

[ Ostatnio edytowany przez: gosian 21-06-2020 10:20 ]

Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

xxxemi

Post #2 Ocena: 0

2020-06-21 15:21:41 (4 lata temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Cytat:

2020-06-21 10:11:18, galadriel napisał(a):
Twoj lekarz ci tak powiedzial, czy zasleyszane? Lekarze zwykle wystawia zaswiadczenie o cokolwiek prosisz. Mnie wystawili kiedys, ze nie moge nosic butow (tych takich z metalem) i ze nie moge siedziec z tylu w vanie (tylko z przodu siedze obok kierowcy) bo tego sobie jacys pracodawcy zyczyli. Jak ci sie ciezko w tym oddycha spokojnie powinine ci lekarz pismo wystawic. Jedno zdanie, podpis i pieczatka zwykle zalatwia sprawe. Jak nie chca wystawic to pewnie z lenistwa (albo mlody jakis) zmien lekarza.



Koleżanka z pracy która ma astmę dzwoniła do Gp i tak jej powiedzieli. Powiedzieli jej też że mogą wystawić zaświadczenie na astmę ale nie zwolnienie z noszenia maseczki. Ja swój appointment mam na piątek. Poproszę i zobaczymy.

A jeszcze dodam, że maseczki wprowadzila firma amerykańska pod którą jesteśmy, z powodu wysokiego wskaźnika zachorowań w USA. To nic że my mieszkamy w UK.*DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2020-06-21 15:27:11 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

U mnie pasażerowie pytają czy mają złożyć maski (niektórzy , reszta w ogóle chyba o maseczce nie słyszała ) , odpowiadam że to ich sprawa , ja nie noszę i nie będę nosić

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-06-21 17:16:25 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-06-21 15:27:11, Wielim napisał(a):
U mnie pasażerowie pytają czy mają złożyć maski

Powinni zakladac.


Ja dzis widzialam autobus..... Kierowca bez maski.... autobus prawie pelny.... maseczek moze ze 3 sie doliczylam. Slabo mi sie zrobilo..... pracownicy do fabryki zywnosci. :-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2020-06-21 17:44:32 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To ich wybór , ja jestem odgrodzony od pasażerów , wszelkie szczeliny zatkalem , nawet na płatność gotówką , jeżeli ktoś płaci gotówką to musi wysiąść i zapłacić przy oknie , tylko od strony pasażera . Ja po każdym pasażerze wietrze , co godzinę czy dwie każdy element który może dotknąć pasażer wycieram chusteczkami detola a na siedzenia i podłogę psikam antybakteryjnym sprejem też detola . Jest czysto i sterylnie , sprej ponoć działa do 48 godzin więc nie widzę możliwości by nowy pasażer zaraził się od poprzedniego . To nie autobus który ma pozamykane okna przez cały 8-10 godzinny dzień pracy . A i widzę pochwały pasażerów że bardzo czysto i wizualnie bezpiecznie . Zawsze przypominam że londyńska taksówka to jedyny środek transportu publicznego który spełnia zasady social distancing . I po co wydawać dwa funty mniej na ubera , to już lepiej wydać jeszcze dwa funty mniej i jechać autobusem . Dlatego widzę że na ilość osób na ulicach londyńskie taksówki idą do przodu . Nie jest jak kiedyś (no ale nie porównujmy czasów gdy wszystko było otwarte a i turystów było w milionach ) ale myślę że będzie coraz lepiej . Mam jakieś przeczucie że po fatalnym ostatnim okresie biznes będzie lepszy niż kiedykolwiek . W piątek miałem 19 kursów . To już tylko o 5-10 mniej niż w najgorętszych okresach ubiegłego roku . Wciąż zarobki dużo mniejsze ale mam wrażenie że jeszcze kilka tygodni i będzie złoto ;) obym się nie mylił

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 21-06-2020 18:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2020-06-21 18:23:35 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ponoc w transporcie publicznym sa maski obowiazkowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2020-06-21 18:44:15 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

U mnie zawsze sprawdzają, czy środki do sterylizacji mają zawartość alkoholu min 60%, inne ponoć nie są skuteczne. Mamy żel 67% alkoholu, który wchłania się ekspresowo, ale przez moment śmierdzi jak samogon, to musi być ciężko czas dla osób na odwyku.

Z ciekawości, czy ktoś wie ile %ma Detol, bo na moim nie jest napisane?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2020-06-21 18:48:07 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

No niby są ale dostałem emaila od TFL ze niby should wear a mask , czyli nie muszę , zresztą jaki jest sens ? Jestem oddzielony szybą o grubości koło centymetra , wszystkie szpary pozaklejane , po każdym pasażerze okna z tyłu są otwarte na max przez kilka minut , gdzie jest sens noszenia masek? Przykład ze wczoraj , wchodzi rodzina na pokład 2+3 , rodzice w maskach , pewnie dlatego że z aplikacji gett która informuje pasażerów że kierowca może odmówić kursu bez masek , ale trójka dzieci , najstarsze wyglądało na 4-5 lat , żadne przecież nie musi mieć maseczki , więc po co cały ten cyrk ? TFL nic nie może mi kazać , już dali pokaz wymuszając kupno samochodu za 60k a teraz próbują zamykać ulice dla taksówek , wygrałem 6 z 7 spraw w ostatnim roku z TFL za wjazd na drogi tylko dla autobusów , ich pracowników zbywam śmiechem , byłem "złapany" stojąc na taxi ranku grając na telefonie w Fifę , chcieli mi dać 6 punktów karnych ale nie mają takiej mocy , debilizm ich pracowników jest piorunujący , powiedział do mnie pracownik że dopóki kluczyk w stacyjce to nie mogę bawić się telefonem nawet stojąc bez ruchu na taxi ranku i że 6 punktów ... Dziwna jego mina jak powiedziałem mu że pilota mam w kieszeni , silnik nie pracuje bo jest na trybie baterii i jaki teraz paragraf , dodam że zacząłem go nagrywać , odszedł

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2020-06-21 18:55:21 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mialam na mysli kwestie autobusow, metro.
U nas na wsi wiekszosc kursow, to autobusy widmo, pasazerow na palcach 1 reki mozna policzyc.
I wiekszosc ( z kierowca wlacznie) w maskach.

Ciekawe, jak bedzie ze szkolami, pracownicy, zwiazki domagaja sie PPE.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2020-06-21 19:03:28 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Wczoraj zauważyłem że londyńskie autobusy wystawiają kartkę na przednią szybe "bus full" I nie zatrzymują się na przystankach . A ludzi na przystankach coraz więcej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,