MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek noszenia maski

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 2 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Misia13

Post #1 Ocena: 0

2020-06-18 16:00:19 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Zanim wprowadza maseczki obowiazkowe, musza miec wystarczajaco na rynku w sprzedazy dla klientow.
Wczesniej nie bylo, bo Chiny zamknely Export, a wszystko szlo od nich. Nigdzie nie mozna bylo kupic, apteki zablokowaly sprzedaz i przekazywaly zasoby do NHS.
Teraz zaczynaja produkowac w kraju... gdzies w Szkocji... nie chce mi sie szukac teraz.

Sasiadka pracuje w aptece.. pytalam sie czy maja... te 3ply tak maja pudelko za 36£... drozyzna.

Jakis czas temu widzialam w Lidl... 7.99£ za 10 nie pamietam, pisalam gdzies o tym (tez drogo).

Pracodawca jesli wymaga to powinien zapewnic PPE.

Z rekawiczkami jest problem, stare zasoby zuzyte, a nowe potrojna cena... dlatego zamiast naganiaja na to mycie rak caly czas.

Ada to obuwie jednorazowe jest bardzo dobre... takie niebieskie woreczki... tez mam ich troche. To jest tak jak przychodzisz zzewnatrz... to nie wiadomo po czym sie deptalo... do wlasnej wyobrazni.
U mnie niedawno byli hydraulicy.... dalam Im maski, rekawiczki I woreczki na buty... patrzyli sie na mnie jak na wariatke.... hehe. Sama tez mialam maske ubrana.
Przy wyjsciu wszystko do worka I wyrzycilam.


A cos mi sie dzis "przekrecilo" przed oczami, ale nie czytalam.... ze chca wprowadzic w Londynie maski obowiazkowe w sklepach. Czy ktos kto tam mieszka? Moze sie juz tym spotkal?

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 18-06-2020 16:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2020-06-18 20:45:41 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Dziś w Morrisonie to samo, wszyscy z obsługi świeżej bez rękawiczek, maseczek.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2020-06-18 21:04:12 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie wiem jak sytuacja ma się ze mną . Transport for London mówi że trzeba nosić maski w transporcie publicznym . Nie wiem tylko czy jestem częścią TFL . Bo z jednej strony TFl wydaje licencję ale zawsze wyklucza nas ze wszystkich swoich nowych planów i dyskryminuje . Ja sam mam maseczki w schowku ale w nich nie jeżdżę , ciężko się oddycha , poza tym jestem oddzielony szybą z pasażerami , wszystkie szczeliny zatkalem gumą i taśmą , podajnik na pieniądze też zalepiony dokładnie , jak ktoś płaci gotówką to tylko opcja podejścia do mnie do okienka . Nawet obiegi powietrza czy klimatyzacja to dwa różne obiegi , jeden na przód i drugi na tył ale zawsze i tak są wyłączone obydwa . Pasażerowie różnie , niektórzy mają maseczki, inni nie mają , i tak ciężko o klienta to nic nie mówię bo trochę to dziwne po co im maseczki skoro nie mają ze mną kontaktu a londyńska taksówka jako jedyny środek transportu publicznego spełnia zasadę dwóch metrów . Z tego co wiem kierowcy na przykład ubera muszą mieć maski , muszą zrobić sobie selfie w masce i wysłać zdjęcie do ubera . Ale tam nie ma szyby z plastiku , kierowcy autobusów też rzadko co widzę w masce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2020-06-18 21:09:52 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Cytat:

2020-06-18 09:44:57, ZlotaPerla1 napisał(a):

Mięsa nikt raczej surowego nie je, to wszystko jedno ;-)


Jak to nikt nie je surowego mięsa?
Ja jem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2020-06-18 21:13:10 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-06-18 21:09:52, andypolo napisał(a):
Cytat:

2020-06-18 09:44:57, ZlotaPerla1 napisał(a):

Mięsa nikt raczej surowego nie je, to wszystko jedno ;-)


Jak to nikt nie je surowego mięsa?
Ja jem.

Ja też :-P


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2020-06-18 21:54:07 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Czy słowo RACZEJ nie robi różnicy? nie powiedziałam że nikt nie je tylko raczej nie je :-p

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2020-06-18 22:26:41 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Cytat:

2020-06-18 21:54:07, ZlotaPerla1 napisał(a):
Czy słowo RACZEJ nie robi różnicy? nie powiedziałam że nikt nie je tylko raczej nie je :-p




Słowo RACZEJ robi różnice, gdy użyje się go w zdaniu w odpowiednim miejscu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #8 Ocena: 0

2020-06-19 00:24:48 (4 lata temu)

fugazi

Posty: 2019

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2020-06-18 16:00:19, Misia13 napisał(a):
.... ze chca wprowadzic w Londynie maski obowiazkowe w sklepach. Czy ktos kto tam mieszka? Moze sie juz tym spotkal?


Nie wiem czy obowiązkowo, ale już przynajmniej od miesiąca widzę jak maski rozdawane są kolejkowiczom do Whole Foods Market na Kensington High St. Bywam tam przejazdem średnio 2 razy dziennie. Pani z darmowymi maseczkami ma stanowisko przy wejściu i wciska tym, którzy nie przyszli w swoich. Dystans 2m też przestrzegany.


Niektóre sklepy poszły dalej. Troszczą się, żeby klient nie zwiał im z kolejki jak zacznie mżyć...

Obrazek




Teraz największe zagrożenie na drodze to rowerzysci. Jeżdżą bez masek całym peletonem. Stojąc na światłach czy w korku, okna strach uchylić. Nigdy nie wiesz, z której flanki cię wyprzedzi i przywlecze to co zaciągnął z auta z tyłu. W takim tłumie to jest dopiero wymiana oddechów.
Biegacze jeszcze lepsi. To już zupełna plaga. Oni MUSZĄ biegać właśnie tu i teraz. Zatłoczone chodniki to najlepsze do tego miejsce. :-M]







[ Ostatnio edytowany przez: fugazi 19-06-2020 00:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #9 Ocena: 0

2020-06-21 08:06:56 (4 lata temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Hm zastanawia mnie czy pracodawca ma takie prawo.
Bo w przypadku nie zakładania maseczki będą konsekwencje dyscyplinarne. Nadmienię że nie pracuje przy jedzeniu, a w biurze właściwie. Mam niewielki kontakt z ludźmi, a jeżeli nawet to w dystansie.
Kazali przynieść zaświadczenie od lekarza, ale lekarze twierdzą że nie mogą takich wystawić bo nie ma prawa ich noszenia.
I tu jest zonk.

[ Ostatnio edytowany przez: xxxemi 21-06-2020 08:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2020-06-21 10:11:18 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Twoj lekarz ci tak powiedzial, czy zasleyszane? Lekarze zwykle wystawia zaswiadczenie o cokolwiek prosisz. Mnie wystawili kiedys, ze nie moge nosic butow (tych takich z metalem) i ze nie moge siedziec z tylu w vanie (tylko z przodu siedze obok kierowcy) bo tego sobie jacys pracodawcy zyczyli. Jak ci sie ciezko w tym oddycha spokojnie powinine ci lekarz pismo wystawic. Jedno zdanie, podpis i pieczatka zwykle zalatwia sprawe. Jak nie chca wystawic to pewnie z lenistwa (albo mlody jakis) zmien lekarza.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,