MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Temat 80 procent od rządu

 

Postów: 4

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

Arleta88

Post #1 Ocena: 0

2020-04-20 00:58:33 (4 lata temu)

Arleta88

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 30-03-2020

Skąd: Sunderland

Słyszałam, że to zależy od firmy, która podtrzymuje twój etat, czy możesz podjąć druga pracę w tym czasie czy nie. A wiem, jeśli firma ktora mnie zatrudnia zabrania mi podjęcia w tym czasie drugiej pracy, to po czym ona pozna że pracuje jeszcze gdzieś indziej. Mi się wydaje że oni tylko tak straszą, aby nie stracić pracownika. Pytam bo ciekawi mnie ten temat

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2020-04-20 06:19:52 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

HM bedzie mialo info od drugiego pracodawcy ( podatki) Chyba, ze to kasa do lapy- to jedyna opcja.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-04-20 08:07:30 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie można pracować ani jednego dnia minimum 3 tyg. Każdorazowy claim dotyczy jednego miesiąca/ wypłaty PAYE - im dłuższa przerwa trzeba zgłaszać od nowa.

 To be eligible for CJRS an employer must agree with the employee that they are a ‘furloughed worker’.
 Employees must be notified that they have been furloughed.
 Employees must be furloughed for a minimum of three weeks.
 The employee cannot do any work for the employer that has furloughed them.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2020-04-20 09:26:39 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie mozna pracowac dla pracodawcy, ktory zawiesil, ale nie ma odgornego zakazu pracy gdzie indziej. Tu jest mowa o tym, ze pracodawca nie zgadza sie na podjecie pracy gdzie indziej. Proponuje przeniesc te dyskusje do glownego tematu o tym zasilku.

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/76/65619/COVID19-ZasilkiGrantsChoroboweStatutory-Sick-Pay,0
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2020-04-20 11:49:44 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Dodatkowo, wcale nie musi być minimum 3 tyg z punktu widzenia pracownika, bardziej z punktu widzenia pracodawcy.

Ten okres 3 tyg decyduje jedynie kto te 80% ma zapłacić. Jeśli krócej niż 3, to pracodawca, jeśli 3 lub więcej, wtedy Hmrc (ale też w formie zwrotu kosztów dla pracodawcy)

Pracownik tak czy siak dostanie 80% bo na tyle się zgodził.

Firmy nie godzą się aby podejmować pracę w innym miejscu na wypadek gdyby pracownik musiał nagle wrócić do pracy.

Z punktu widzenia Hmrc można pracować w innym miejscu. Można też pobierać JRS od kilku pracodawców, jeśli dotyczy.

Richmond słusznie sugeruje trzymać się już istniejącego wątku o JRS.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 20-04-2020 11:55 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,