MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Studia w Polsce a praca w Anglii

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PuchatekPL

Post #1 Ocena: 0

2020-03-30 19:53:16 (4 lata temu)

PuchatekPL

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-03-2020

Skąd: Leeds

Witam wszystkich serdecznie, pewnie był już podobny temat, jednak chciałem zapytać czy ktoś z Was orientuje się jak jest tutaj po studiach w Polsce ? Skończyłem Ochronę Środowiska i chciałbym znaleźć tutaj pracę w zawodzie, czy mam na to jakieś większe szanse ? Czy szukać najpierw stażu albo wolontariatu ? Czy wysyłać papiery do przełożenia na ich standardy do NARICu ? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, pozdro *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2020-03-30 19:58:52 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

1. Covid19
2. Brexit
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-03-30 20:57:20 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-30 19:53:16, PuchatekPL napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie, pewnie był już podobny temat, jednak chciałem zapytać czy ktoś z Was orientuje się jak jest tutaj po studiach w Polsce ? Skończyłem Ochronę Środowiska i chciałbym znaleźć tutaj pracę w zawodzie, czy mam na to jakieś większe szanse ? Czy szukać najpierw stażu albo wolontariatu ? Czy wysyłać papiery do przełożenia na ich standardy do NARICu ? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, pozdro *THUMBS UP*


Internship? Kiedy zrobiles studia?
---
Bo czasem chca recent graduates jako internow. Poza tym nie mam doswiadczenia w Twojej dzialce wiec duzo nie poradze.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 30-03-2020 21:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2020-03-30 21:37:31 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Po studiach w Polsce tutaj jest normalnie, jak wszedzie ;).
Co konkretnie z ta Ochrona Srodowiska, politechnika, uniwersytet, technologie, inzynierka czy papierologia?Licencjat czy pelne?
Jakies staze, praktyki w czasie, twarde umiejetnosci?
Jezyk?
Pierwsze dwa problemy padly na poczatku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

no_wayy

Post #5 Ocena: 0

2020-03-30 22:59:02 (4 lata temu)

no_wayy

Posty: 2064

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2007

Skąd: Sheffield

Cytat:

2020-03-30 19:53:16, PuchatekPL napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie, pewnie był już podobny temat, jednak chciałem zapytać czy ktoś z Was orientuje się jak jest tutaj po studiach w Polsce ? Skończyłem Ochronę Środowiska i chciałbym znaleźć tutaj pracę w zawodzie, czy mam na to jakieś większe szanse ? Czy szukać najpierw stażu albo wolontariatu ? Czy wysyłać papiery do przełożenia na ich standardy do NARICu ? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, pozdro *THUMBS UP*


Pominę problemy już omówione.
Co rozumiesz pod pojęciem 'praca w zawodzie'? Teoretycznie mógłbyś zacząć od przejrzenia ofert pracy na EA/SEPA. Może mają coś mniejszego kalibru na początek.
Ewentualnie EHS (Environment Compliance) Officer w jakieś firmie o profilu przemysłowym.
Mnie nigdy o papiery nie pytali ale przepuściłem przez NARIC dla świętego spokoju. Lepiej mieć niż nie mieć ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

PuchatekPL

Post #6 Ocena: 0

2020-03-31 21:44:18 (4 lata temu)

PuchatekPL

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-03-2020

Skąd: Leeds

Cytat:

2020-03-30 19:58:52, ZlotaPerla1 napisał(a):
1. Covid19
2. Brexit


No ok, a zakładając że w ciągu najbliższych 3 miesięcy np. sytuacja się unormuje ?

Cytat:

2020-03-30 21:37:31, karjo1 napisał(a):
Po studiach w Polsce tutaj jest normalnie, jak wszedzie ;).
Co konkretnie z ta Ochrona Srodowiska, politechnika, uniwersytet, technologie, inzynierka czy papierologia?Licencjat czy pelne?
Jakies staze, praktyki w czasie, twarde umiejetnosci?
Jezyk?
Pierwsze dwa problemy padly na poczatku.


Akademia Pomorska, kierunek Geografia, specjalizacja Kształtowanie i Zarządzanie Środowiskiem Przyrodniczym- z tego mam magisterkę. Z umiejętności twardych angielski na poziomie B2 z certyfikatem i np. praca na programach GISowskich: QuantumGis, ArcGis i coś jeszcze by się znalazło :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #7 Ocena: 0

2020-04-01 08:05:34 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Sytuacja sie pewnie nie unormuje przez najblizszy rok a nie 3 miesiace. Rekrutacje wstrzymane, oferty prac wycofywane, rzad finansuje 80% znaczacej czesci spoleczenstwa (przez 3 miesiace chyba, a co potem?, masowe bankructwa?), za pol roku to tu moze byc 15% bezrobocia a wa takich warunkach bedziesz ostatni w kolejce. Nie mowie juz o brexicie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2020-04-02 10:51:36 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2020-03-31 21:44:18, PuchatekPL napisał(a):
No ok, a zakładając że w ciągu najbliższych 3 miesięcy np. sytuacja się unormuje ?

Akademia Pomorska, kierunek Geografia, specjalizacja Kształtowanie i Zarządzanie Środowiskiem Przyrodniczym- z tego mam magisterkę. Z umiejętności twardych angielski na poziomie B2 z certyfikatem i np. praca na programach GISowskich: QuantumGis, ArcGis i coś jeszcze by się znalazło :P


Trudno powiedziec, czy w 3 miesiace na tyle sie unormuje sytuacja gospodarcza. Tapniecie bedzie ogolnoswiatowe.
Co do umiejestnosci, to wlasnie na GIS bym stawiala, na oferty w ochronie srodowiska i geografii, mapach itp.
Jakis czas temu bylo sporo wakatow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,