MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z UK w kwietniu z nieważnym paszportem

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2019-02-13 18:04:35 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Perła...to Dzieci otrzymały, bo cała Szkoła, jako instytucja musi dbać o podopiecznych. W końcu zakładamy, że jsteśmy lub będziemy Brytyjczykami...jeśli nie w tym, to w następnym pokoleniu itd.

Mógłbym otrzymać link z informacją na ten temat karjo1...? Dla własnej ciekawości, bo nie korzystałem już od lat po prawdzie z linii lotniczych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-02-13 18:07:38 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przejrzyj warunki w liniach, ktore Cie interesuja.
Taka informacje dostalam z budzetowych (Ryanair itp.) i bodajze z LOT.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2019-02-13 18:11:50 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Właśnie odwiedziłem stronę Ryanair - w POLSKIEJ wersji i na ten temat nie ma w ogóle wzmianki:

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania#0-2

Jedyna istotna informacja, która będzie odnosić się do UK po 29 marca:

"Paszport używany w podróży poza EOG (Europejski Obszar Gospodarczy) musi być ważny w czasie odbywanej podróży."

Ale w porządku, bo w sumie chciałem tylko przeczytać - nie jestem osobiście zainteresowany. Zakładam, że jest tak jak piszesz. Może w angielskojęzycznej wersji lub w zakamarkach regulaminów i aneksów.



[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 13-02-2019 18:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2019-02-13 18:17:06 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wymog jest od dawna, nie wiem tylko, czy wszystkie linie lotnicze tak maja.
Przy zakupie biletow z Berlina tez byla adnotacja o 6 m-cach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2019-02-13 18:31:05 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Rozumiem, dziękuję za informację. Może kiedyś ta wiedza mi się przyda. pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #6 Ocena: 0

2019-02-13 19:28:53 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2019-02-13 17:15:05, Kanonier30 napisał(a):
Gosian...

wszyscy obywatele brytyjscy, jako pozbawieni po Brexicie obywatelstwa Unii Europejskiej, muszą aplikować o prawo wjazdu do krajów członkowskich (system ETIAS) - to również wiąże się z wniesieniem drobnej opłaty...taka ciekawostka, o której większość Brytyjczyków przekona się planując wakacyjne wyjazdy do Hiszpanii czy Portugalii...

na tej stronie (adres poniżej) Brytyjczycy się grzecznie rejestrują i wnoszą opłatę na rzecz Unii, za możliwość wjazdu na terytorium państw członkowskich - jedynym wyjątkiem jest Republika Irlandii, gdzie obowiązują przepisy Common Travel Area, a więc porozumienia pomiędzy Londynem a Dublinem

https://etias.com

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 13-02-2019 17:42 ]




Najpierw sprawdz. Do 90 dni zadnej oplaty nie ma.
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2019-02-14 08:31:22 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie ma automatycznej zasady 6 miesiecy w liniach lotniczych. Wymog waznosci paszportu/dokumentow podrozy jest ustalany przez dany kraj i linie lotnicze musza go honorowac. Jak np jakis kraj podaje, ze jedynym warunkiem jest wazny paszport, to linie lotnicze maja takie same zasady.

Wiele stron ma bledne informacje, wiec trzeba sprawdzic u źródła, w kraju do ktorego sie podróżuje. Ostatnio czytalam watek o kraju na Karaibach, gdzie strona UK podawala 6 miesiecy, strona danego kraju: wazny paszport. Do USA nie ma wymagania 6 miesiecy, tylko waznosc paszportu.

Baza danych, z ktorej korzystaja linie nazywa sie Timatic. Mozna sprawdzic wymagania wjazdowe na kilku stronach, pobieraja one dane z tej bazy:
https://www.iatatravelcentre.com/
https://www.emirates.com/english/before-you-fly/visa-passport-information/find-visa-requirements.aspx
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2019-02-14 13:40:20 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

violetta...proponuję, abyś zrozumiała czym jest ETIAS. Jest bowiem opłata 6 funtów na 3 lata (7 Euro). W ramach systemu ETIAS w ogóle nie ma możliwości legalizacji pobytu powyżej 90 dni...(!).
Podobnie, jak choćby przy podróży do Kanady - Elektronicznej Autoryzacji Podróży (eTA), jest ważny na bodajże 5 lat. Otrzymujesz email potwierdzający, że możesz wjechać na terytorium Kanady. Również symboliczna opłata kilku dolarów kanadyjskich - już zapomniałem ile pobrali mi z karty (rejestrowałem się w systemie kanadyjskim). Ale do rzeczy-

* dokładnie na temat ETIAS poniżej:

https://www.schengenvisainfo.com/etias/

obywatele państw trzecich nie mogą pozostawać na terytorium krajów Schengen dłużej niż 90 dni, a opłatę się wnosi na trzyletnią autoryzację w ogóle...powyżej 90 dni obywatel kraju trzeciego może przebywać na terytorium krajów strefy Schengen w wypadku:
- wystąpienia o wizę w państwie członkowskim należącym do strefy Schengen

- jest stałym rezydentem któregoś z państw członkowskich

Opisuję i objaśniam - Unia Europejska nie jest tożsama ze strefą Schengen:

Austria Hungary Norway
Belgium Iceland Poland
Czech Republic Italy Portugal
Denmark Latvia Slovakia
Estonia Liechtenstein Slovenia
Finland Lithuania Spain
France Luxembourg Sweden
Germany Malta Switzerland
Greece Netherlands

(...) jak widać powyżej Islandia, Norwegia, Szwajcaria nie są członkami UE (tylko EFTA) niemniej należą do strefy Schengen.

Kraje UE, które nie należą do strefy Schengen, gdzie obowiązują przepisy wjazdowe danego kraju:

Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, Cypr...

Uważasz, że masz rację - to przekonasz się w przyszłości. Jeśli nie będzie umowy ETIAS wchodzi w życie wobec obywateli brytyjskich (posiadających tylko obywatelstwo brytyjskie) od 29 marca. W wypadku porozumienia nadal - w okresie przejściowym - obowiązują dotychczasowe przepisy. Autoryzacja podrózży poprzez ETIAS nie będzie wymagana wobec obywateli Zjednoczonego Królestwa.
Osoby z podwójnym obywatelstwem nie muszą się rejestrować, bo przez ETIAS są rozpoznawane, jako obywatele kraju członkowskiego Schengen. To tyle.

:-]

Ps. Richmond, dziękuję za wyjaśnienie mojej wątpliwości co do 6 miesięcznego okresu ważności paszportu.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 14-02-2019 13:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2019-02-14 14:10:47 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale ten system, to plan na przyszlosc. "The legal procedures to pass the ETIAS have started in 2016, and the system is expected to be in place by 2021."

Poza tym, nic jeszcze nie wiadomo:
"Since the UK is going through the Brexit procedures, it is still unclear of what the conditions for Britons wishing to enter the EU will be. However, the British are very likely to fall under the ETIAS program.

As the negotiations for the UK leaving the EU proceed, the situation will be clarified and British citizens will understand whether they have to get the ETIAS or not."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olszakos4

Post #10 Ocena: 0

2019-02-15 23:59:31 (5 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Co do tematu znalazłem coś takiego
http://united-europe-news.blogspot.com/2018/12/no-deal-uk-gov-policy-paper-on-eu.html

punkt 13 do konca 2020r national id jest akceptowane

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,