MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z UK w kwietniu z nieważnym paszportem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 27

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

olszakos4

Post #1 Ocena: 0

2019-02-10 10:24:43 (5 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Witam sprawa ma się następująco czy ktoś ma jakieś informację jak będzie wyjazd na dowodzie osobistym po marcu 2019?
W Kwietniu planuję wyjazd do Polski a mój paszport jest ważny do 13 marca.
Jest jeszcze trochę czasu chociaż ambasada jest bardzo oblegana i w razie odnowy raczej polecę do Polski go wyrobić.
Nie aplikowałem jeszcze o settled status gdyż paszport i tak będę musiał zrobić nowy i zaaplikuję już nowym.
Co byście zrobili może macie jakieś pewne informację bo gdzie czytam tam inne opinie. Dziękuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-02-10 11:30:56 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Takie pytania to tylko do rzadzacych, ewentualnie wrozki ;).
Albo juz wyrabiac paszport w konsulacie albo liczyc sie z realna opcja utraty opcji wyjazdu.
Byc moze pozostanie (ale bardzo byc moze) opcja powrotu do Pl na niewaznym paszporcie u niektorych przewoznikow, z Pl juz nie wyjedziesz bez waznego dokumentu, do UK nie wjedziesz bez paszportu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #3 Ocena: 0

2019-02-10 12:44:11 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Koleżanka z pracy Litwinka, jedzie do swojego kraju w lipcu na urlop. Kilka tygodni temu dostała email z Lini lotniczej (chyba wizzair) że jej paszport musi być 6 miesięcy ważny przed planowanym lotem inaczej nie poleci.
Nie wiem jak jest z innymi liniami czy krajem. Ja osobiście wolałabym zrobić sobie nowy paszport i mieć pewność.

Edit : przypomniało mi się że ma ona obywatelstwo brytyjskie

[ Ostatnio edytowany przez: gosian 10-02-2019 12:46 ]

Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2019-02-10 13:03:13 (5 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

W okresie przejsciowym nie powinno byc problemu z posluguwaniem sie DO.

Gosian.
Ja nie mialem dokumentow PL.
Latalem do Berlina, bo mam bkisko.
Może kolezanka tez ma taka możliwość. Podpowiedz jej
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2019-02-10 13:06:24 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ona już wszystko ma kupione itd. Ale dzięki za sugestie.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2019-02-10 15:20:29 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-02-10 12:44:11, gosian napisał(a):
Koleżanka z pracy Litwinka, jedzie do swojego kraju w lipcu na urlop. Kilka tygodni temu dostała email z Lini lotniczej (chyba wizzair) że jej paszport musi być 6 miesięcy ważny przed planowanym lotem inaczej nie poleci.



Takie są zalecenia rządowe, paszporty Bryt. mają być ważne co najmniej 6 mies. Moi lecą na wycieczki po marcu i też takie info. dostali, że nie ma możliwości opuszczenia UK bez ważnego 6 mies. paszportu - mają polskie. Co do dowodów os. Brexit to nie proces z weekendu na poniedziałek, więc nie wiem jak można czekać do ostatniej chwili z nieważnym dokumentem, czy jakimś dowodem.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gordonix1929

Post #7 Ocena: 0

2019-02-10 23:16:58 (5 lat temu)

gordonix1929

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 10-02-2019

Skąd: Southampton

Miałem podobny problem i zadzwoniłem do ambasady z paroma pytaniami o wyrobienie paszportu i facet powiedział, że do końca roku nie będzie problemu z wyjazdem z Anglii po 29 marca jak i powrotem na dowód również. Take do końca roku można śmiało tak podróżować natomiast zaznaczył, że sytuacja może się zmienić aczkolwiek oni nie mają żadnych sygnałów co do możliwej zmiany.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2019-02-13 17:15:05 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Gosian...

wszyscy obywatele brytyjscy, jako pozbawieni po Brexicie obywatelstwa Unii Europejskiej, muszą aplikować o prawo wjazdu do krajów członkowskich (system ETIAS) - to również wiąże się z wniesieniem drobnej opłaty...taka ciekawostka, o której większość Brytyjczyków przekona się planując wakacyjne wyjazdy do Hiszpanii czy Portugalii...

na tej stronie (adres poniżej) Brytyjczycy się grzecznie rejestrują i wnoszą opłatę na rzecz Unii, za możliwość wjazdu na terytorium państw członkowskich - jedynym wyjątkiem jest Republika Irlandii, gdzie obowiązują przepisy Common Travel Area, a więc porozumienia pomiędzy Londynem a Dublinem

https://etias.com

nas - w rozumieniu obywateli polskich lub obywateli z podwójnym obywatelstwem - niniejsze regulacje nie obowiązują...na terytorium Rzeczpospolitej i tak posługujemy się polskim paszportem, bez względu na posiadanie obywatelstwa brytyjskiego - jesteśmy rozpoznawani przez system, jako obywatele RP...tak czy inaczej, te regulacje Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii nie dotyczą *THUMBS UP*

Twoja Koleżanka podała najpewniej do linii lotniczych swój brytyjski dokument, bo gdyby podała litewski - nie otrzymałaby takiej informacji (chyba, że zrzekła się obywatelstwa Litwy, tudzież nie ma paszportu litewskiego)...

wpisu Koleżanki Złotej Perły nie rozumiem... nie ma żadnego umocowania prawnego, aby obywatel danego państwa UE - nie mógł do tego państwa wjechać na podstawie decyzji kraju trzeciego (Wielka Brytania) - zatem Polak w każdej chwili ma prawo wjechać/powrócić na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej lub innego kraju strefy Schengen bez wymogów, jakie dotyczą obywateli krajów trzecich, a więc choćby Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Wielkiej Brytanii (po 29 marca)...

Podsumowując: na terytorium Europy "ratuje" nas polski paszport i uprawnienia, jako obywateli państwa członkowskiego. Brytyjczycy są objęci restrykcjami co do ilości dni spędzonych na terytorium państw członkowskich...z tego co pamiętam, to podczas jednego wyjazdu mogą spędzić w Europie maksymalnie 90 dni w okresie półrocznym (180 dni). Ponownie wjechać mogą na terytorium państw członkowskich po kolejnych 90 dniach. Chyba nie wspomnieli im o tym w kampanii na rzecz Brexitu...:-]

Zatem doceniamy znaczenie polskiego paszportu w Unii, bo brytyjski nie na wiele się zda.


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 13-02-2019 17:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2019-02-13 17:48:10 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-02-13 17:15:05, Kanonier30 napisał(a):
Gosian...

wszyscy obywatele brytyjscy, jako pozbawieni po Brexicie obywatelstwa Unii Europejskiej, muszą aplikować o prawo wjazdu do krajów członkowskich (system ETIAS) - to również wiąże się z wniesieniem drobnej opłaty...taka ciekawostka, o której większość Brytyjczyków przekona się planując wakacyjne wyjazdy do Hiszpanii czy Portugalii...

na tej stronie (adres poniżej) Brytyjczycy się grzecznie rejestrują i wnoszą opłatę na rzecz Unii, za możliwość wjazdu na terytorium państw członkowskich - jedynym wyjątkiem jest Republika Irlandii, gdzie obowiązują przepisy Common Travel Area, a więc porozumienia pomiędzy Londynem a Dublinem

https://etias.com

nas - w rozumieniu obywateli polskich lub obywateli z podwójnym obywatelstwem - niniejsze regulacje nie obowiązują...na terytorium Rzeczpospolitej i tak posługujemy się polskim paszportem, bez względu na posiadanie obywatelstwa brytyjskiego - jesteśmy rozpoznawani przez system, jako obywatele RP...tak czy inaczej, te regulacje Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii nie dotyczą *THUMBS UP*

Twoja Koleżanka podała najpewniej do linii lotniczych swój brytyjski dokument, bo gdyby podała litewski - nie otrzymałaby takiej informacji (chyba, że zrzekła się obywatelstwa Litwy, tudzież nie ma paszportu litewskiego)...

wpisu Koleżanki Złotej Perły nie rozumiem... nie ma żadnego umocowania prawnego, aby obywatel danego państwa UE - nie mógł do tego państwa wjechać na podstawie decyzji kraju trzeciego (Wielka Brytania) - zatem Polak w każdej chwili ma prawo wjechać/powrócić na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej lub innego kraju strefy Schengen bez wymogów, jakie dotyczą obywateli krajów trzecich, a więc choćby Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Wielkiej Brytanii (po 29 marca)...


[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 13-02-2019 17:32 ]




Ja tez nie rozumiem. *DONT_KNOW*

Moje dzieci maja paszporty polskie, ale dostali informacje ze szkoly odekwatne do ogolu, czyli do posiadaczy brytyjskich, ze nie bedzie mozliwosci opuszczenia UK z paszportem waznym mniej niz 6 mies.
A na dowodzie pewnie, z mozna wrocic, ale nie tak pewnie juz mozna wjechac bedzie do UK.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-02-13 17:51:34 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Takie wymogi (6 m-cy waznosci paszportu) maja linie lotnicze i stad informacja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,