MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezerwacja wizyty paszportowej

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2019-01-24 16:21:03 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2019-01-24 16:07:51, Marta2509 napisał(a):
Ja zanim rzeczywiscie zarezerowalam wizyte to tak sobie klikalam przez pare tygodni zeby trafic ten termin ktory akurat chcialam i sprawdzalam kiedy mi sie przypomnialo, czyli np. o 11, o 13 i zwykle byly jakies pojedyncze miejsca.
Nie siedzialam o 8.59 z nadzieja ze o 9 cos sie trafi.
Mysle ze poprostu trzeba sprawdzac co jakis czas.


I tak też próbuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2019-01-24 16:33:02 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Podobno o 12 wrzucają nowe terminy i aktualizują.
Ja byłam kilka dni temu w Manchesterze- nie miałam problemu z umówieniem wizyty- sprawdzałam terminy wieczorem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

myfreedom

Post #3 Ocena: 0

2019-01-24 19:30:21 (5 lat temu)

myfreedom

Posty: 656

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2008

Skąd: Kent

Dzialaj od 9-ej, najszybszym sposobem jest klikanie w link "sprawy paszportowe" i okreslasz liczbe osob na spotkanie, system mowi, ze nie ma terminow do bla, bla a ty w link sprawy paszportowe i liczbe osob, system bla, bla ty..
Jesli masz szczescie to ujrzysz date i wybor godziny, mnie udalo sie dzisiaj po okolo 15 probach, powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #4 Ocena: 0

2019-01-24 19:52:18 (5 lat temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2019-01-24 13:16:46, stanislawski napisał(a):
Czy macie jakiś patent na skuteczne poradzenie sobie z systemem rezerwacji wizyty paszportowej w polskim konsulacie?
Od paru dni próbuję zarezerwować, jestem przy komputerze od rana (od g. 9.00), sorry - przy dwóch komputerach,i jedno co dostaję to kolejne komunikaty, że miejsc brak: do 31 stycznia, do 1 lutego, do 4 lutego, itd.


Mam receptę,zrób to przed godziną 24,tak rejestrowałem mojego syna 2 tygodnie temu,oczywiście w Londynie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2019-01-24 23:22:04 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Siedzę tu już parę godzin i... mialem dwa terminy. Zanim jednak zapytałem córki, czy w dany dzień nie ma egzaminu albo czegoś ważnego (to ten rok w szkole), termin diabli wzięli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Marta2509

Post #6 Ocena: 0

2019-01-25 09:02:36 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Nastepnym razem zarezerwuj od razu, jesli pozniej okaze sie ze nie pasuje, mozesz wizyte odwolac i probowac szukac jeszcze raz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2019-01-25 10:02:25 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Taki też powziąłem zamiar. Brać jak leci i co dają.

Oczywiście przez takie postępowanie - w tym przypadku również moje - inni, tacy jak ja, nie mogą normalnie zarezerwować. Bo przed komputerami siedzi grupa sępów, która zabiera wszystko. Później się ewentualnie pozbędzie albo nie przyjedzie.

Za tym stoi wszakże takie działanie tego systemu. Opiera się on na głębszym zamyśle, który polega na błyskotliwym porządku pt. "kto pierwszy ten lepszy".
Taki porządek - często zresztą stosowany w UK - to w rzeczywistości bajzel, brak porządku. Daje fory silniejszym albo nie mającym co robić, bardziej bezwzględnym - a nie tym, którzy czegoś naprawdę potrzebują.

Na pytanie "to co oni mają zrobić" odpowiem, że nie wiem i nie mam zamiaru wiedzieć. Przecież tam pracują ludzie mądrzejsi ode mnie i dlatego właśnie tam pracują (podobno). Niech więc wezmą się do roboty i coś wymyślą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Merfiro

Post #8 Ocena: 0

2019-04-11 17:11:02 (5 lat temu)

Merfiro

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Liverpool

Ja sprawdzałem jakieś 2 tygodnie w tych godzinach, kiedy kazali i nic zupełnie mi się nie pokazywało, kiedy innym znajomym jakoś się udawało.

Trzeba po prostu wejść na stronę wcześniej, niż godzina, o której te terminy mają się pojawiać i...kilkać f5 przez te pół godziny.

Mi tak wyszło za 2 razem, od razu mówię, nie klikaj w pierwszą godzinę, która się pojawi (jeśli wyskakuje Ci lista), tylko celuj gdzieś dalej. Nie sam koniec, ale i nie sam początek, bo wiadomo, że ludzie od razu w to będą celować, z taką samą nadzieją, jak Ty.

Od razu uspokoję, że jeśli już kliknie się na wybraną datę i okaże się, że jest wolna (powinien wtedy wyskoczyć formularz, który trzeba wypełnić) - już nie trzeba się niczym martwić. Możecie wypełniać ten formularz godzinę, a nawet i dwie, termin jest tak czy siak zarezerwowany już przez Was.
Sam czekałem z dobre 40 minut przy otworzonym formularzu, po zarezerwowaniu wizyty, bo potrzebowałem wpisać nr PESEL partnerki.

A jeśli coś komuś nie pasuje z terminem, to zawsze można go przeczekać i zarezerwować nowy.
Jednak patrząc na to, że pojawiają się one tak rzadko, to chyba można postarać się przesunąć coś, co ma się zdarzyć danego dnia.

PS. - Ja rezerwowałem w Manchesterze, ale Belfast ma dosyć często rano pojedyńcze daty, które są dostępne długo dłuuuugo, codziennie jakaś się pojawia i nikt się na nią nie rzuca. A loty z UK do UK są tanie, także warto się zastanowić też i nad innymi miejscami, nawet jeśli są troszkę dalej.

[ Ostatnio edytowany przez: Merfiro 11-04-2019 17:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,