MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Urlop wypoczynkowy , termin narzucony przez pracodawce.

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kalimera1959

Post #1 Ocena: 0

2018-12-19 16:59:27 (5 lat temu)

kalimera1959

Posty: 339

Mężczyzna

Z nami od: 14-10-2010

Skąd: Leeds

Sytuacja jest nastepujaca. Od 2019 firma w ktorej racuje wprowadza nowa rote, czasu pracy , urlopu. Tego ostatniego mam 28 dni roboczych z czego 8 jest do pokrycie Bankow Holiday, a 20 bylo do tej pory do dyspozycji. Od 2019 firma ustala , kiedy moge sobie wziasc urlop. Tzn w moim przypadku 10 dni roboczych , czyli 2 tyg na przelomie czerwca i lipca, w pozostale 10 dni na poczatku wrzesnie. Nadmieniam, ze firma pracuje ciagle, nie jest zamknieta na ten czas ( znam takie przypadki, kiedy caly zaklad jest shut down na 2 tyg i wszyscy pracownicy nie pracuja, pokrywajac dni wolne urlopem, a pozostaly urlop wykorzystuja w dowolnym terminie )Natomiast u mnie narzucono terminy urlopu wszystkim pracownikom w roznych terminach, bez mozliwosci zmiany.
Rownoczesnie zaklad wprowadza tzn on-call, czyli przymusowy overtime , np po przepracowaniu 8 godz, bede musial zostac duzej w pracy od 2 do 4 godz ( informujac mnie o tym 48 godz wczesniej ) za normalna stawke.
Czy ktos z forumowiczów spotkal sie z czyms podobnym w UK, czy obowiozuje tu jakies prawo pracy, Kodeks Pracy, czy jest wolna amerykanka i pracodawca moze robic co mu sie podoba z pracownikami. Nadmienaim, ze firma jest duza, z USA i zatrudnia na calym swiecie ponad 40 000 ludzi, w wielu krajach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2018-12-19 17:17:38 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kolega w Tesco może nie ma narzucanego urlopu ale musi już przed Nowym Rokiem zaplanować urlop na cały następny rok

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #3 Ocena: 0

2018-12-19 17:51:01 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

U mnie w firmie już wszyscy mają zaplanowany od ok 2 miesięcy na 2019 do marca 2020. Takie prawo. Jak bym nie zaplanowała sama, za kilka tyg może mies sami by mi wpisali kiedy jest jeszcze jakaś luka. Takie prawo
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-12-19 20:47:48 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Prawie wszystko zalezy od firmy, zasad.
Szkoly narzucaja opcje urlopu tylko w ramach ferii/wakacji.
U Polowka nie ma mowy o urlopie w czasie wysokiego sezonu letniego.
Pewnie byly tarcia o terminy wakacyjne i odgornie rozdzielili.
Do on call pewnie maja zespol ludzi i rozdzielili dyzury, asekuracyjnie dodajac termin 48h na powiadomienie w razie czego.
Zmienia sie zakres obowiazkow i zasady, albo sie zgadzasz albo szukasz czegos bardziej odpowiedniego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,