MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jestem overqualified I nie moge dostac nigdzie pracy …

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rado123

Post #1 Ocena: 0

2018-10-01 20:35:09 (6 lat temu)

Rado123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2018

Skąd: West Yorkshire

Czesc

Mam problem. Ubiegam sie od pewnego czasu o prace. W zasadzie nigdy nie miałem problemów, większych z znalezieniem pracy, nawet jak przyjechałem 5 lat temu do Anglii. Niestety teraz mam. Oblalem 8 z rzedu interview. Co ciekawe z kilku miejsc gdzie nie dostałem pracy dostałem feedback ze jestem ogolnie overqualify do tej pracy i pracodawca się boi ze go po 1 albo 2 latach opuszczę a firma szuka kogos na stale. Jak to uslyszalem, ktorys z kolejny raz to zaczalem się nad tym zastanawiać.

No bo kurcze CV mam dobre, przechodzi przez agenta, dzial HR, mam rozmowe, spełniam wszystkie wymagania z job spec/wymagan na to stanowisko. Mowia mi ze dobrze wypadłem, dobrze się zaprezentowałem a potem nagle ze jestem overqualify.

Jakby się to stało raz to bym się tym nie przejmowal ale to jest za każdym razem praktycznie to samo. Dzis był punkt kulminacyjny, miałem rozmowe kwalifikacyjna, z której mnie w zasadzie „wyrzucono za drzwi”. Mialy być dwa etapy pierwsze rozmowa, potem zadanie praktyczne jak obsluguje soft. Jestem Automatkiem. Ogolnie nic skomplikowanego. Standardowo pierwsze rozmowa. Po której miałem już siadac do programowania, ale podeszla Pani z HR i powiedziała ze musze sobie zrobić przerwę na kawe. Przerwe zrobiłem i po przerwie mnie zaprosili z powrotem do pokoju i powiedzieli ze drugiej części nie będzie bo jestem overqualify na to stanowisko i się boja ze po 2 latach moglbym odejść bo będę się czul znudzony ta praca. Szczeka mi opadla.

Sam nie wiem co robie zle i potrzebuje jakiś rad. Standardowo staram się przestudiować job spec przed rozmowa kwalifikacyjna i odnieść się na rozmowie do tego co istotne. Studiuje strone firme i staram się ich przekonać ze jestem wstanie bez problemu wykonywać swoja prace. Jednak z jakiś powodow pracy nie dostaje.

PS: Wymagania placowe nie mam zawyżone. Domagam się tyle ile placa standardowo automatyka w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-10-01 22:14:10 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

To dlaczego nie aplikujesz na pozycje wyżej?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-10-01 22:15:03 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dopracuj CV pod stanowisko o jakie sie starasz, nie chwal sie kwalifikacjami jakie przerastaja prace z ogloszenia.

PS overqualified ( znaczeniu jakiego tego slowa uzywasz)
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rado123

Post #4 Ocena: 0

2018-10-02 07:27:28 (6 lat temu)

Rado123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2018

Skąd: West Yorkshire

Cytat:

2018-10-01 22:14:10, AgentOrange napisał(a):
To dlaczego nie aplikujesz na pozycje wyżej?


Aplikowalem. Tyle tylko ze tu mowili ze brakuje mi doswiadczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2018-10-02 08:31:49 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

No to niżej. I nie podawaj kim jesteś. Albo inaczej - dostosuj CV do stanowiska.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Rado123

Post #6 Ocena: 0

2018-10-02 20:59:10 (6 lat temu)

Rado123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2018

Skąd: West Yorkshire

Cytat:

2018-10-02 08:31:49, stanislawski napisał(a):
No to niżej. I nie podawaj kim jesteś. Albo inaczej - dostosuj CV do stanowiska.


Tak wlasnie robie. Dostosuwuje CV do stanowiska. Generalnie staram sie zrobic tak zeby to co w job spec bylo w moim CV.

No i wtedy wychodzi ze jestem overqualified.

Dzis mialem dwie rozmowy.

Jedna tak jak zawsze.

Druga nawet spoko. Szkoda tylko ze to kontrakt tylko na 3 miesiace.
Takze zobaczymy.

Ale ewidentnie mam problem ze znalezieniem pracy przez to ze jestem overqualified i pracodawcy to widza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #7 Ocena: +1

2018-10-02 21:05:50 (6 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Musisz zrozumieć,że jesteś potencjalnym zagrożeniem dla kadry przyszłego pracodawcy...
Szybko okaże się-a może to zauważyć ktoś z managementu,że zagrażasz poziomem wiedzy i umiejętności ich managerom po koledżach i kilku kursach i możesz zacząć piąć się wyżej-a to dla tego układu niebezpieczeństwo !!!
Tak jest w większości firm...
Rodowici,wykształceni i myślący Brytyjczycy już dawno wyemigrowali z wysp...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #8 Ocena: 0

2018-10-02 21:34:30 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-02 21:05:50, camilius napisał(a):
Musisz zrozumieć,że jesteś potencjalnym zagrożeniem dla kadry przyszłego pracodawcy...
Szybko okaże się-a może to zauważyć ktoś z managementu,że zagrażasz poziomem wiedzy i umiejętności ich managerom po koledżach i kilku kursach i możesz zacząć piąć się wyżej-a to dla tego układu niebezpieczeństwo !!!
Tak jest w większości firm...
Rodowici,wykształceni i myślący Brytyjczycy już dawno wyemigrowali z wysp...


Rozgryzłeś system 😂

A najważniejsze, że oni, Ci wszyscy, mądrzy, wyszkształceni i myślący wyemigrowali.
Teraz my imigranci, możemy zaszaleć, jednak musimy uważać, aby tak odrazu nie ujawniać swojego geniuszu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2018-10-02 22:56:24 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-10-02 21:05:50, camilius napisał(a):
...
Rodowici,wykształceni i myślący Brytyjczycy już dawno wyemigrowali z wysp...



Do USA....*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2018-10-03 00:11:51 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-10-02 20:59:10, Rado123 napisał(a):
Dostosuwuje CV do stanowiska. Generalnie staram sie zrobic tak zeby to co w job spec bylo w moim CV.

No i wtedy wychodzi ze jestem overqualified.


Oni dali wygórowane wymagania jak na ich potrzeby a Ty je spełniasz, więc twoje kwalifikacje są za wysokie do ich prawdziwych potrzeb.

Spróbuj coś im przedstawić co ich przekona że tam chcesz pracować do emerytury ;-) , np ; okolica, miłość życia itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,