MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Redundancja czy relokacja?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomaszzet

Post #1 Ocena: 0

2018-09-29 15:11:56 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Myslales nad SE w "pokrewnej" dziedzinie?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KatyCider

Post #2 Ocena: 0

2018-09-29 15:19:03 (6 lat temu)

KatyCider

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-29 12:23:08, ChrisCov napisał(a):
Jeszcze mam taką opcję zapasową w postaci innej pracy, którą mógłbym TEORETYCZNIE zacząć w kwietniu.
Aplikowałem na stronie totaljobs, potem przeszedłem ich test i teraz mnie pani męczy, żebym przeszedł 1-tygodniowy darmowy trening i potem zaczął pracę.
Oto stanowiska i warunki:
Cytat:

We are currently recruiting for the below roles;



EPOS Engineer
Field Installation Engineer
Break-Fix Engineer
ATM Installation Engineer
Deployment Engineers


Please be aware that most of these are field contract roles which you will require a vehicle ; rates of pay vary between £72 - £90 (PAYE) each day. Alternatively you can work with us on a self-employed basis. As with all contract roles, we are reliant upon projects from our customers therefore, work cannot be guaranteed however, as we invest in the course we try our best. As soon as you have passed the course and we have carried out our statutory checks we’ll be able to start looking for work for you. We are keeping our engineers very busy at the moment so I hope we will be able to place you with a client soon.

Praca wymagałaby jeżdżenia własnym autem i nie wiem, czy by mi za to płacili. Poza tym też nie napisali, czy te stawki dzienne są po podatku czy przed. Ilość pracy zależy od ilości kontraktów dla nich, więc pewnie by to nie było przez cały miesiąc.
Z tego, co widzę, polega to na jeżdżeniu do klientów i instalacji lub naprawie różnego sprzętu, w tym bankomatów.
W znalezieniu pracy w IT (typu network engineer lub support engineer) to nie pomoże raczej. Poza tym pani mogłaby się w ciągu 6 miesięcy rozmyślić i powiedzieć, że w kwietniu już dane stanowisko nie będzie dostępne.



Nie brzmi to przyszlosciowo ale jesli zdecydujesz sie na odprawe to przejdz takie szkolenie jesli darmowe i pracuj szukajac intensywnie czegos lepszego? Pensja brutto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #3 Ocena: 0

2018-09-29 15:24:33 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-09-29 15:11:56, tomaszzet napisał(a):
Myslales nad SE w "pokrewnej" dziedzinie?

Co masz na myśli? Self-employment? Nie myślałem.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2018-09-29 15:27:22 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Docelowo mozesz byc doradca finansowym z szerokim wachlarzem produktow.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 29-09-2018 15:31 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2018-09-29 15:49:10 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-09-29 15:27:22, tomaszzet napisał(a):
Docelowo mozesz byc doradca finansowym z szerokim wachlarzem produktow.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>tomaszzet</i> 29-09-2018 15:31 ]



Nie wiem, jak taką pracę zdobyć. Nie nadaję się do sprzedawania produktów/usług komukolwiek. Co innego, gdy ktoś dzwoni do mnie o pomoc techniczną lub w jakiejkolwiek sprawie. N.p. praca w banku jako doradca finansowy byłaby dla mnie spoko, ale nie, żebym ja po ludziach dzwonił i ich dręczył, czy coś chcą. Wiem, że tacy ludzie zarabiają masę kasy i taką pracę mi proponowano kilka lat temu. Tylko, że ja się do takiego czegoś nie nadaję.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2018-09-29 17:56:25 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Chris, masz pw.
Jak nie sprawdzisz, to sie nie przekonasz.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 29-09-2018 17:58 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #7 Ocena: 0

2018-09-29 18:45:46 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-09-29 17:56:25, tomaszzet napisał(a):
Chris, masz pw.
Jak nie sprawdzisz, to sie nie przekonasz.

Przeczytałem już dawno, ale z tego nic dla mnie nie wynika. Napisałeś o swoich własnych planach. Możesz kontynuować na pw.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 29-09-2018 19:25 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-09-29 20:25:27 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Majac zaplecze finansowe na pare miesiecy, spory rynek pracy w ramach West Midlands, zastanowilabym sie, czy obecna praca jest na tyle atrakcyjna, by dojezdzac.
40 mil, to nie tragedia, chociaz M6 w godzinach szczytu, to wyzwanie ;).
Przemyslala, w jakim kierunku chce sie pracowac, co dalej, do kwietnia sporo czasu, a nikt poza Toba nie podejmie decyzji.

Co do tematu dyplomu i miejsca do jego powieszenia, bylo kilka razy przerabiane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-09-29 21:12:45 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

70-90 funtow dziennie brutto paye nie jest warte wstawania z lozka. Zapomnij o czyms takim.

Twoje rejony daja duzo opcji. Moj kolega tez jezdzil do tego biura, ktore wspominasz, a potem dali mu redyndancy. Tyle, ze to byl wtedy dzial IT. W Santanderze tez pracowal, tylko na kontrakt za stawke dzienna.

Zacznij szukac na poczatku roku pracy w IT albo w banku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #10 Ocena: 0

2018-09-29 22:43:26 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-09-29 21:12:45, Richmond napisał(a):
Twoje rejony daja duzo opcji. Moj kolega tez jezdzil do tego biura, ktore wspominasz, a potem dali mu redyndancy.

Człowiek, który mi pomógł w zdobyciu mojej obecnej pracy, był bardzo szczery. Powiedział, że mogę wziąć redundancy, a firma i tak mnie zatrudni w Northampton w razie czego po kilku miesiącach. Przyczyna jest taka, że ci ludzie z Indii się po prostu do niczego nie nadają, więc pomysł z przeniesieniem działu nie wypali. Firma ma bardzo długą tradycję zatrudniania ponownie ludzi, którym dała redundancy. Tu jednak pojawia się ów problem, ponieważ jestem za mało wszechstronny i dlatego nie byłbym priorytetowy do zatrudnienia. Jeszcze kilku szkoleń mi brakuje i mogę je właśnie zdobyć w Northampton oraz częściowo w Coventry, jeśli zapewnię firmę, że pójdę do Northampton. Bez tego nie będą inwestowali w moje szkolenia.

Cytat:

2018-09-29 21:12:45, Richmond napisał(a):
Tyle, ze to byl wtedy dzial IT. W Santanderze tez pracowal, tylko na kontrakt za stawke dzienna.

Tam jest masa działów, w tym IT i mają bardzo dobre prace dla ludzi z doświadczeniem zawodowym. N.p. specjalista od SAS ma zarobki £40k, tylko w tym nie da się być biegłym po jakimś kilkutygodniowym kursie online. Prac w SAS jest bardzo dużo gdziekolwiek, tylko nie znam uczelni, gdzie mógłbym tę wiedzę zdobyć.
Cytat:

2018-09-29 21:12:45, Richmond napisał(a):
Zacznij szukac na poczatku roku pracy w IT albo w banku.

Jest wiele prac na kontrakt typu network engineer za 200-350 funtów dziennie, ale rekruterzy nie odpowiadają na moje aplikacje. Mój certyfikat CCNA będzie ważny jeszcze 23 miesiące. 13 już minęło i nic z jego posiadania nie wynika. Wszędzie wymagają jeszcze Citrixa, wirtualizację i kilka innym pierdół plus doświadczenie zawodowe. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to robienie jakichś małych projektów w Packet Tracerze, wstawianie ich na GitHuba, a potem linki na CV.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 29-09-2018 22:47 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,