MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Referencje czyli trudny orzech do zgryzienia

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 30

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marlena1987

Post #1 Ocena: 0

2018-08-29 16:19:00 (6 lat temu)

marlena1987

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 29-08-2018

Skąd: York

Cześć

No właśnie moim problemem są referencje do pracy jak w temacie.
Udało mi się dostać prace po dosyć długiej przerwie.

Tzn. sytuacja wygląda tak że pracowałam wcześniej rok czasu w firmie, ale od lutego nie pracowałam w ogóle, ponieważ miałam trudną sytuacje rodzinną. Z firmą się rozstałam w lutym tego roku.

W CV zrobiłam małe kłamstewko i napisałam że pracowałam w tej firmie przez 1,5 roku tzn. aż do lipca. Innymi słowy w CV wydłużyłam czas swojego zatrudnienia.

Zrobiłam to dlatego, że nie mogłam dostać nigdzie pracy, jak rekruterzy widzieli że mam taką przerwę w zatrudnieniu. Cały czas były pytania czemu a dlaczego, ale potem ostatecznie tej pracy nie dostawałam. Po tym małym retuszu w CV od razu znalazłam prace.

Jednak teraz są drobne problemy z referencjami, bo uparcie chcą referencje od mojego poprzedniego pracodawcy.

Zależałoby mi żeby nie wyjść na kłamczuchę wstrętną :p
Zakładam że przy sprawdzaniu referencji mogą pytać o czas zatrudnienia w poprzedniej firmie.

Pytanie jak ten problem rozwiązać ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-08-29 16:27:02 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Daj kontakt do zaufanej osoby w poprzedniej pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlena1987

Post #3 Ocena: 0

2018-08-29 16:33:05 (6 lat temu)

marlena1987

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 29-08-2018

Skąd: York

Nie mam za bardzo już kontaktu do nikogo z kim pracowałam. To była mała firma raptem 12 osobowa. Pracowała ze mną jedna Polka, ale raczej wątpię że chciałaby mi pomóc.

Ogólnie samych referencji się nie boję. Byłam dobrym pracownikiem. Nawet list referencyjny mi dali, szkoda tylko że jest na nim dokładnie wyszczególnione od kiedy do kiedy tam pracowałam.

A chodzi o to żeby nie sprawdzili długości zatrudnienia.

[ Ostatnio edytowany przez: marlena1987 29-08-2018 16:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2018-08-29 17:01:26 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak jak Agent Orange napisał...tylko kontakt do kogoś zaufanego w firmie.
Raczej cudownego sposobu nie ma. Podałaś nieprawdziwą informację w CV...co akurat w wypadku poprzedniego okresu zatrudnienia ma znaczenie. Co innego, gdyby to było jeszcze jakiś wcześniejszy pracodawca.

Odpuść sobie ewentualne preparowanie referencji samodzielnie. Wystarczy kontakt z działem HR i już nie będziesz osobą naciągającą fakty, a wchodzi oszustwo i fałszowanie dokumentacji. To już jest crime. Może tego nie zamierzałaś zrobić, jednak niektórzy nie tak ubarwiają swoją historię zatrudnienia.
Pozostaje powiedzieć prawdę osobie, która Ci nową pracę zaoferowała. Takiej, gdzie sądzisz, że możesz liczyć na życzliwość. Zatem po prostu - powiedz prawdę. Również dlaczego tak zrobiłaś. Rezultat tak samo mało pewny, jak wszelkiego rodzaju kombinacje. A będziesz przynajmniej spokojniejsza, że nie ma nieustannego kręcenia.

Polecam więc tę ostatnią opcję. Zaryzykuj, bo niewiele masz do stracenia. Rozumiem, że jak nie dostarczysz tych referencji, to pracy nie będzie - zatem tu masz przynajmniej szansę na zachowanie oferowanej posady. Na zwykłe, ludzkie odruchy, jak zrozumienie rekrutera.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlena1987

Post #5 Ocena: 0

2018-08-29 17:35:16 (6 lat temu)

marlena1987

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 29-08-2018

Skąd: York

Nie chce mi się wierzyć że nie ma żadnego innego sposobu na obejście tego.

Przecież nie będę do końca życia bezrobotna z powodu referencji ...

A znowu jak mówiłam prawdę na poprzednich interview, to za każdym razem było to samo, dlatego zdecydowałam troszkę minąć się z prawdą „wydłużając” swój okres zatrudnienia w CV.

A może tak podać kontakt do swojego poprzedniego pracodawcy i liczyć że nie zadzwonią, żeby sprawdzić referencje ? :p

Eh wiem to było głupie ale już same ręce opadają, ale nie wiem jak to rozwiązać a chce pracować.

[ Ostatnio edytowany przez: marlena1987 29-08-2018 17:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2018-08-29 17:40:58 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

O ile wydłużyłas sobie ten okres zatrudnienia?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirabelka77

Post #7 Ocena: 0

2018-08-29 17:42:26 (6 lat temu)

mirabelka77

Posty: 621

Kobieta

Z nami od: 25-04-2007

Skąd: londyn

podaj kontakt do pracodawcyw sprawie referencji, a jak ktos Cie zapyta to poprostu powiedz, ze zrobilas typo w CV. Jezeli prosza o referencje to zakladam, ze przeszlas przez interview process I chca Cie zatrudnic.
Powiedz szczerze dlaczego mialas przerwe w pracy I powinno byc OK.
Powodzenia*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2018-08-29 17:51:19 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Miałam to samo zasugerować ale jeśli ona sobie wydłużyła ten okres o kilka miesięcy to nikt w to nie uwierzy. Trudno sie upierać ze zrobiło sie typo i z 3 miesięcy wyszło ci dwanaście.
A na przyszłość radzę nie kłamać w sprawie dat zatrudnienia bo te można łatwo sprawdzić. Jeśli jest przerwa w zatrudnieniu to przecież jest z dziesięć tysięcy powodów.. zastanawiałam sie nad przebranzowieniem, udzielałam w wolontariacie na chwile, myślałam nad założeniem własnej firmy...rożne opcje
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirabelka77

Post #9 Ocena: 0

2018-08-29 18:00:50 (6 lat temu)

mirabelka77

Posty: 621

Kobieta

Z nami od: 25-04-2007

Skąd: londyn

ja kiedys sama zrobilam typo I przez przypadek zrobilam sobie roczna przerwe w zatrudnieniu. Przeszlam przez 2 zmiany pracy I nikt sie nie zorientowal:-) dopiero jak zmienialam prace po raz trzeci to ktos to wylapal I mnie zapytal dlaczego mialam przerwe. Wytlumaczylam ze to typo I na tym sie skonczylo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlena1987

Post #10 Ocena: 0

2018-08-29 18:31:46 (6 lat temu)

marlena1987

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 29-08-2018

Skąd: York

Okres zatrudnienia wydłużyłam sobie o 6 miesięcy :p Wiem straszna ze mnie kłamczuszka :p
Wymówka z typo nie przejdzie bo już na interview mnie o to pytali do kiedy tam pracowałem, zresztą agent telefonicznie też.
Pracodawca jest happy żeby mnie zatrudnić, agencja tylko bardzo chce referencje i musze im jutro to wysłać tylko nie wiem co zrobić.

Cytat:

2018-08-29 17:01:26, Kanonier30 napisał(a):
Może tego nie zamierzałaś zrobić, jednak niektórzy nie tak ubarwiają swoją historię zatrudnienia.


Możesz powiedzieć jak dokładnie ubarwiają, może coś z tego mi się przyda :p


Tak serio to mam jeszcze jeden hardkorowy pomysł. Może by tak jakoś „zretuszować” mój list z referencjami, który dostałam. Poprzemieniam w nim daty i to wyśle do agencji. Może wtedy nie będą nigdzie dzwonić i będzie spokój.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,