MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

A Wy jaką byście podjęli decyzję????

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2018-07-24 10:15:46 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a w garazach trzyma sie rowery samochodem wjedziesz tzn nie kazdym ale drzwi juz nie otworzysz : P
ludzie pisza co mysla chyba tego oczekiwales

jesli pieniadze nie sa najwazniejsze to rozdaj je biednym zobaczysz ile radosci wniesie to do twojego serca : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eszzzz

Post #2 Ocena: 0

2018-07-24 11:21:27 (6 lat temu)

eszzzz

Posty: n/a

Konto usunięte

Dobra juz wyluzujcie :) . U mnie z angielskim na tyle dobrze ze swobodnie rozmawiami pisze maile w ramach firmy z oddzialami na calym swiecie. Nie jest to native ale w chwili obecnej jest spoko. Zona z angielskim srednio. Nie jest tak ze na podstawie opinii z formum bede podejmowal decyzje ale dzieki za przedstawienie sytuacji z waszego punktu widzenia. Tak jak Wam czasem ciezko postawic sie w mojej roli tak ja potrzebowalem kogos kto spojrzy na to z roli osoby bedacej w UK i znajacej realia. Dziekuje Wam wszystkim.

[ Ostatnio edytowany przez: eszzzz 24-07-2018 11:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2018-07-24 11:33:18 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wiec pakuj tobolki i wpadaj jezeli pieniadze nie sa decydujacym czynnikiem zeby zostac w kraju w ktorym zyjesz jak paczek w masle to moze ryba z frytkami bedzie dobrym powodem na nowe zycie w anglii a lepszej nigdzie nie zjesz jak tutaj
przynajmniej nie za taka cene : ) pomyslalem ze nadam wiekszy sens temu wydarzeniu : P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-07-24 12:13:46 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2018-07-24 12:24:48 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Firma musi sie czuc bardzo pewnie na rynku skoro na kilka miesiecy przed brexitem sciagaja pracownikow do UK. Duze znane miedzynarodowe firmy wlasnie robia oceny i wyceny o ile taniej bedzie przeniesc swoje filie do UE niz pozostac w UK.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-07-24 12:34:16 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

W tym wszystkim najbardziej bym się obawiał rozpadu rodziny bo że Ty zniesiesz spartańskie warunki to nie znaczy że żona to przetrzyma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #7 Ocena: 0

2018-07-24 14:07:21 (6 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Oj trudno odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

Musiałabym się bardzo mocno pozastanawiać bo jest wiele za jak i przeciw przyjazdowi do UK.

My jako rodzina też nie przyjechaliśmy po pieniądze. Raczej chcieliśmy coś w życiu zmienić, chyba nam się za bardzo nudziło.

Nasze oczekiwania były nieco inne od tego co zastaliśmy będąc już w UK na miejscu. Jeśli chodzi o średniowiecze to tak jakoś ktoś napisał. Mógłbyś się zdziwić. Dla nas to UK tkwi w średniowieczu - porównując do Polski.

Bardzo się rozczarowaliśmy na minus. Stara, zagrzybiałe chaty, małe, byle jakie budownictwo, brudno, komunikacja do niczego, praktycznie byliśmy w szoku bo spodziewaliśmy sie czegoś kompletnie przeciwnego.

Za domek płacimy 1280/miesiac. Wszędzie te okropne carpety, dizajn tez nie powala. W porównaniu do jakości którą zostawiliśmy w Polsce to smród, brud i ubóstwo.

Życie jest drogie, bardzo drogie jeśli oczekuje się jako takiego poziomu.
Ja przez pierwsze 2 lata chciałam wracać do Polski, ledwo wytrzymywałam. Nie mogłam znaleźć sensownej pracy, było trudno. W koncu znalazłam bardzo fajną pracę, za porządne pieniądze (bank - centrala), praca bardzo mi odpowiada i czuję, że to pozwoliło mi spojrzec nieco przychylniej na UK i ewentualny dłuższy pobyt.

Mąż ma pracę w managmencie w IT, zarabia sporo. Zyje nam się mimo to skromnie, w porównaniu do naszego życia w Warszawie.

Korzyści z wyjazdu: syn mówi płynnie, z ładną wymową po ang, jest zadowolony ze szkoły, kolegów ma ale to są inne znajomosci, nie tak bliskie jak w Polsce.
Korzyści dla nas: jezyk, jednak uzywanie go dzień w dzien bardzo dużo daje i żadna szkołą tego nie załatwi.
Zmieniliśmy spojrzenie jeśli chodzi o tzw. zachód, któy jawił nam się w pięknych kolorach. Doceniamy nasz kraj - Polskę.

Jeśli miałabym podejmować decyzję jeszcze raz możliwe, ze byłaby na tak ale bardzo wątpię, ze byłoby to UK.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2018-07-24 15:14:04 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Jeden radzi izolacje apartheidowa i ucieczke do bialych, drugi rzuca przeklenstwami bo mysli, ze jak parafrazuje klasyka to jest mundrzejszy niz inni.

Oj chlopie, zostan w tej Polsce albo chociaz zignoruj czesc tych doradcow.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,