MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

A Wy jaką byście podjęli decyzję????

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2018-07-23 12:13:30 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20613

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Troche inny jest standart zycia w Pl za 20k PLN, a w UK za 2k£ m-cznie.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #2 Ocena: 0

2018-07-23 12:15:58 (6 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

To jakies 20K funtow rocznie. Ja bym sie z Polski nie ruszal. Moj syn na praktyce wakacyjnej (studiuje) ma cos ponad 16K).Po studiach dostaja cos kolo 30K.

To oczywiscie moja opinia i jak najbardziej mozna sie tym nie zgadzac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-07-23 12:42:28 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja bym szukala rozwojowej pracy w Polsce, moze zmiany stanowiska na cos innego. A jakbys chcial szukac w UK, to proponuje na cos rownowaznego - zarobkowo i profesjonalnie.

Branie pracy za 11 funtow za godzine brutto, to szalenstwo i szok dla kogos dobrze zarabiajacego. Sprobuj zyc za 2K pln w Polsce, to od razu zejdziesz na ziemie ;-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-07-23 12:49:18 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Zależy co chcesz osiągnąć w życiu, dla przykładu w Polsce bez problemu wyjślesz dzieci do najlepszego uniwersytetu w Polsce (jeśli będą miały dobre oceny) a w UK będzie to niemożliwe z powodów społecznych i finansowych. Stawka 11 GBP/h to raczej śmieszne wynagrodzenie, sprawdź ile kosztuje najem w dobrej białej dzielnicy domu bez pleśni. No i w UK będziesz startował od zera a pewne pozycje/role w pracy będą dla Ciebie niedostępne bo jesteś imigrantem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Matt96

Post #5 Ocena: 0

2018-07-23 12:51:52 (6 lat temu)

Matt96

Posty: 237

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2016

Skąd: West midlands

Ja na twoim miejscu bym się nie ruszał z Polski ,masz pracę dobre zarobki ,podejrzewam że własny dom lub mieszkanie a tutaj trzeba coś wynająć zależy jakie miasto wynajęcie 3bed to od 600£ w górę i dużo jest domów w złej kondycji a Londyn i okolice to już kosmos ,trzeba się czymś poruszać także trzeba samochód kupić chyba że miasto no to spoko ale w nocy jak by trzeba było wracać z pracy to na butach to nie Polska ze w większych miastach są nocne kursy,co do edukacji dzieci to w Polsce jest wyższy poziom niż tutaj ,czasem widzę czego się tutaj uczą w secondary school to włos na głowie się jeży .Do tego dochodzi jeszcze pogoda w lecie przeważnie pada lub jest pochmurno ten rok trochę odbiega od normy .Także poważnie bym się zastanowił nad wyjazdem tutaj czy to warte wielu wyrzeczeń .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #6 Ocena: 0

2018-07-23 13:13:50 (6 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

.

[ Ostatnio edytowany przez: DAAVIDF2 23-07-2018 13:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-07-23 13:38:57 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20613

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma problemu z 'wyslaniem' dziecka na topowe uniwesytety, jesli tylko sa spelnione pewne warunki.
Przede wszystkim zaangazowanie i wyniki w nauce, dodatkowe zainteresowania mlodego czlowieka, caloksztal, jaki soba reprezentuje.
Do tego przydaje sie wsparcie rodzicow.
Ze szkoly mlodziezy w tym roku kilkoro sie dostalo na Oxbridge, wiekszosc po uczelniach w ramach Russell Group, z innych szkol tez sie zdarzaja, wcale nierzadko.
Ale dla 8- i 2-latka, to jeszcze dosc odlegla przyszlosc.

Poziom nauki jest dostosowany do poziomu dziecka i jego/rodzicow zaangazowania.
Negatywna ocena w oczach wielu Polakow wynika z nieznajomosc specyfiki.
W UK szkola pokazuje mozliwosci, daje szanse na roznorodnosc zajec, rozwoj zainteresowan, ale i nie wymusza, nie 'ciagnie za uszy' tych, ktorzy nie chca/nie sa zainteresowani/nie maja wdrozonego etosu nauki w domu.

Co do reszty, Richmond pieknie podsumowala zmiane warunkow finansowych.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2018-07-23 16:08:08 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Pamiętaj, UK to kraj wielokulturowy i tolerancyjny, dlatego idź za radą i domu szukaj w ,,dobrej białej dzielnicy''. Ceny mogą Cię trochę zaskoczyć i mimo, że tez jesteś biały mogą też skutecznie odstraszyć. Nie wiem, co ci ludzie mają do innych ras, że każą się izolować wśród białych i na lepszej. Są dzielnice uznawane za ,,gorsze'' i może jest tam więcej Hindusów czy Pakistańczyków - ale ceny są przystępniejsze i nie jest aż tak ,,źle'' (sprawdzić można statystyki przestępstw).

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 23-07-2018 16:11 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eszzzz

Post #9 Ocena: 0

2018-07-23 16:58:45 (6 lat temu)

eszzzz

Posty: n/a

Konto usunięte

Z tymi szkołami to jest ciekawy temat. Sam też przez 6 mc w czasie studiów mieszkałem w USA i widziałem jaki jest poziom. Ale co najdziwniejsze, to u nas wszyscy mgr (90% po wyższej szkole gotowania na gazie), na zachodzie myślę że max 25% ma wyższe a to kraje typu USA, UK mają najwięcej noblistów, firm high tech ale również zwykłych firm które zwyczajnie przynoszą kolosalne zyski i są rozpoznawalne na całym świecie.

Poziom zarobków który mam od zawsze traktowałem jako tymczasowy i przez to 80% wynagrodzenia było/jest odkładane na konto. Tak że nawet byłoby mnie stać na zakup jakiegoś szeregu w UK poza Londynem bez kredytu lub z małą kwotą. Ciekawostka taka że u mnie w mieście dom 5 pokojowy to koszt koło 600tyś zł. Za podobną cenę z tego co widziałem można kupić szereg w Manchesterze! Nie wiem jaka to dzielnica - to przyznaję. Zmierzam tylko do tego że tak naprawdę to teraz też nie jest tak że za całą kwotę co miesiąc baluję i wydaję kasę. No i właśnie to co pisaliście, jak wycenić możliwość dania dziecku mówienia w dwóch językach jako praktycznie 'native" . Dzięki za bardzo wartościowe posty.

[ Ostatnio edytowany przez: eszzzz 23-07-2018 16:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2018-07-23 20:06:50 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Za 600 tys zlotych, to w polotach mozesz kupic 2 sypialniowe lokum w srednio odpowiednim miejscu, a i takiego sie naszukasz. Sprawdz tematu na forum o dzielnicach miast gdzie warto inwestowac w zycie.

Jakie mozesz realne miec zarobki po tym przeszkoleniu? Jaki masz zawod wyszkolony?

Jak jezyk nie jest problems, to nie ma potrzeby wracac do punktu zerowego, szukaja lepiej platnej pracy w UK.

Z drugiej strony, ludzie biora "urlop" od dotychczasowego wygodnego zycia dla nowych doswiadczen I sprawdzenia siebie, twoj wyjazd moze byc tym samym, pod warunkiem ze oboje jestescie nastawieni podobnie na przygode.

Obecnie proponowana stawka bedzie zjedzona przez koszty zycia I opieki and dziecmi.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,