MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

A Wy jaką byście podjęli decyzję????

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

eszzzz

Post #1 Ocena: 0

2018-07-23 10:04:24 (6 lat temu)

eszzzz

Posty: n/a

Konto usunięte

Witajcie,

Temat mocno teoretyczny. Mam do Was, mieszkających krócej i dłużej w UK prośbę o podzielenie się informacją co byście zrobili w przedstawionej sytuacji. Nie chodzi mi o to że na podstawie tego będzie podejmowana decyzja ale interesują mnie opinie osób które są już w UK.

Sytuacja:
Mężczyzna pracujący w PL - zarobki bardzo dobre (NA CHWILĘ OBECNĄ) bo kilka średnich krajowych, samochód służbowy warty z wyższej półki i stanowisko menadżerskie. Natomiast jest to praca w handlu gdzie dzisiaj jest jutro jest wypowiedzenie. Alternatywy za bardzo nie ma bo to miasto 300tyś w środkowej Polsce. Więc stanowiska są tylko w sprzedaży. Rodzina z dzieci (2 i 8 lat), żona pracująca za 2000 netto. Generalnie na teraz to w Polsce mamy BARDZO wysoki standard i zarobki w porównaniu do kosztów. Ale widzę po znajomych że jest w tym dużo szczęścia bo większość pracuje za jakieś śmieszne kwoty.

Teraz mam ofertę pracy w UK, za 11funtów brutto za godzinę. Firma oferuje przeszkolenie do pracy w zawodzie zgodnie ze studiami (skończonymi 14 lat temu!) i też auto służbowe i jakieś drobne benefity. Kilka lokalizacji w UK do wyboru.

Teraz zastanawiam się jaką podjąć decyzję. Mam wrażenie że PL pomimo całej propagandy to nadal średniowiecze w przemyśle i zarobkach (mentalnie również). Chciałbym aby moje dzieci miały większe możliwości niż ja. UK to jednak jedna z większych gospodarek na świecie. Ciekaw jestem czy przy takich zarobkach dałbym radę jakoś skromnie funkcjonować z rodziną (żona może pójść do pracy). Mamy oszczędności więc na start bez ciśnienia możemy sobie pozwolić.

A jeszcze kwestia brexitu. Wiem że jest wiele wersji ale wydaje mi się że ci co zdążą do marca to będą mieli szansę na pobyt i obywatelstwo a później będzie jak kiedyś. Więc dla dzieci też chyba lepiej mieć 2 paszporty.

Jak oceniacie możliwości edukacji dzieci w UK. Większe czy mniejsze możliwości niż w PL?

Przepraszam za chaos w pytaniach ale pokazuje też jaki mam teraz mętlik :) . Znajomi mówią że mam za dobrze i dlatego kombinuję. Natomiast ja patrzę na to też z innej perspektywy.

Pozdrowienia dla Was!

[ Ostatnio edytowany przez: eszzzz 23-07-2018 10:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2018-07-23 10:24:18 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

stary to jest okazja twojego zycia zamienic kilka srednich krajowych w Polsce na 11f/h w UK z mozliwoscia rozwoju jako handlowiec w Polsce chyba faktycznie nie jest tak zle skoro ludzie stali sie tak zadni przygod ; )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-07-23 10:47:21 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W UK tez tak jest z praca, ze dzis jest, jutro nie ma, moze tylko nastepna latwiej znalezc.
Skromnie da sie funkcjonowac, pytanie, czy tego oczekujecie z cala rodzina?
Gdzie planujesz byc za rok, za 5, 10 lat, na ile przyszlosciowy i rozwojowy jest zawod wyuczony?
Jesli chodzi o dzieci, to mozliwosci na pewno wieksze, staja sie obywatelami swiata, maja mozliwosc opanowania co najmniej drugiego jezyka. Ale jak wykorzystaja swoje szanse, na ile Wy bedziecie w stanie je wspierac, korzystac z szerokiej oferty zajec, na ile bedzie stac i finansowo i czasowo, to juz czysto indywidualne podejscie...

O tej mentalnosci sredniowiecza, obys sie nie rozczarowal :).
Proponuje przyjechac na dluzszy urlop, powiedzmy na miesiac, z odpowiednikiem zarobkow i sprobowac pozyc, potem dopiero podejmowac decyzje.
Jesli decyzja za emigracja, to najpierw osoba majaca prace, dopiero po oswojeniu realiow, przygotowaniu domu itp., sciaganie rodziny.

Zreszta poczytaj watki o wyjezdzie, duzo wiadomosci i warto je poznac, poukladac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AndrzejW

Post #4 Ocena: 0

2018-07-23 11:09:57 (6 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Za 11 funtów brutto za godzinę stać Cię będzie na życie na poziomie 2000 w Polsce. Duży spadek i nie wiadomo, czy uda Ci się odbić w górę.

Jeżeli myślisz o przeprowadzce do UK zacznij szukać poważniejszej oferty jeszcze z Polski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: +2

2018-07-23 11:19:14 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

W obecnej sytuacji politycznej, gdy coraz bardziej realne jest opuszczenie przez Wielką Brytanię - Unii Europejskiej bez umowy, to zdecydowanie nie. Wkrótce, nawet przy dobrej woli, nie będzie już czasu, aby wypracować deal do marca 2019. Co za tym idzie - wszelkie gwarancje złożone wobec obywateli Unii żyjących w UK stają się nieaktualne. Po oficjalnym dniu wyjścia stajemy się obywatelami, których status będzie niejasny i chyba będzie "na kolanie" wypracowywane porozumienie pomiędzy Warszawą a Londynem. To nie będzie już ta sama umowa jak pomiędzy UK-UE27. Należy domniemywać, że pozycja Polaków będzie podobna do pozycji Ukraińców w Polsce.

Stawka oferowana jest śmiesznie niska, przy jak sądzę, dość znacznych oczekiwaniach. Nie wiadomo również jak będzie wyglądał kurs funta (siła nabywcza) po twardym Brexicie. Uważam, że ze względu na dzieci powinieneś odpuścić sobie ten hazard. Co innego samotny facet, bez zobowiązań. Czas polityczny jest chyba najgorszym z możliwych - to co piszesz, że Ci co się załapią do marca....oj, wstyd, że jako manager wyciągasz wnioski na podstawie plotek, domysłów. Nie ma takiej gwarancji dla nikogo z Nas, jeśli nie mamy brytyjskich paszportów - obywatelstwa. Dotyczy to również osób ze stałą rezydenturą.

Szczerze odradzam. Lepiej poczekaj i wybierz inny kraj należący do Unii, jeśli masz przysłowiowe parcie na wyjazd. Wybór Wielkiej Brytanii obecnie to akt desperacji, niewiedzy lub nonszalancji. Dobre dla samotników. Nie dla ojców rodzin. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-07-23 11:28:31 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie zapominajcie, ze jest to stawka wlasciwie dla kogos po studiach, bez doswiadczenia w zawodzie.
Przy tym oferuja rozwoj zawodowy, a zawsze najtrudniej jest zaczac, potem mozna juz piac sie w gore po szczebelkach, jesli ktos chce.
Natomiast jak bedzie w realu, jak z jezykiem angielskim u obojga doroslych?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eszzzz

Post #7 Ocena: 0

2018-07-23 11:31:40 (6 lat temu)

eszzzz

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzieki za wszystkie odpowedzi. Ze stawki zdaje sobie sprawe ale zanim doszedlem do obecnych zarobkow w Polsce tez zaczynalem z niskiego pulapu. Nie boje sie pracy i skoro udalo sie w PL to pewnie w UK tez w przyszlosci dal bym rade. Ale macie racje co do Brexitu. Pisze troche z pozycji marzyciela wiec moje wnioski dot pozostania po marcu tez sa na tym poziomie :) . Ale dzieki za sprowadzenie na realia. W PL dziwna sytuacja. Gdy szukam pracownikow jako przedstawicieli to mam wrazenie ze nikt tej pracy nie chce a stawka jest spoko, powyzej sredniej krajowej. Z drugiej strony na pracuj.pl 90% ogloszen to przedstawiciele. A jak sa jakies inne to od razu wymagania z kosmosu i nie ma szans zeby nawet gdzies przejsc staz. Wiem ze dla wielu z Was moze byc to niezrozumiale ale po wielu latach w handlu, osiagnieciu dosc wysokoej pozycji zdajesz sobie sprawe ze nie chcesz juz dluzej tego robic. Stad moje dziwne rozwazania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-07-23 11:35:27 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Bo praca jako przedstawiciel, to dosc specyficzna , dla bardzo okreslonego typu czlowieka.
Dla mnie prywatnie koszmar pracownika, totalny brak stabilizacji, moralnosci, swiadomosc budzenia zapotrzebowania na cos, co normalnie nie mialoby za bardzo wziecia ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eszzzz

Post #9 Ocena: 0

2018-07-23 11:38:23 (6 lat temu)

eszzzz

Posty: n/a

Konto usunięte

Z tym budzeniem zainteresowania na cos co nie ma wziecia to bez przesady :) . Zalezy od branzy. My handlujemy czyms co i tak sie sprzedaje a bardziej chodzi o to zeby kontrahent wybral nas a nie konkurencje. To badzie B2B a nie sprzedaz magicznych garnkow ;) . Ale ze praca specyficzna to sie zgadzam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2018-07-23 12:08:11 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,