MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kłamstwa firmy, brak dokumentów - co mogę z tym zrobić?

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adisky

Post #1 Ocena: 0

2018-07-12 18:58:10 (6 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

Cześć.
Pracowałem przez 1.5 roku u pracodawcy w mieście niedaleko Worcester. Nie dostałem od nich ani razu p60 (nie było mi potrzebne, a ja nie byłem świadomy tego, że jest w jakimkolwiek stopniu ważne). Jedyne co od nich dostawałem to payslipy (o niektóre trzeba było się leserów łaskawie prosić miesiącami). Dodatkowo bezczelnie okłamali mnie mailowo (2 dni temu), że wysłali mi p45 (dzwoniłem do HMRC i potwierdzili, że nie dostali od nich żadnego p45). Z tego tytułu obecna firma, w której pracuję przypie**oliła mi BRkę, łącznie podatek z NI zabrali mi coś koło 7 stówek , na co nie byłem totalnie przygotowany (dopiero się przeprowadziliśmy, więc nasz budżet się ujemnie uszczuplił).
Czy oprócz pod**ania do Citizen Advice mogę jakoś dochodzić swoich praw tytułem poniesionych przez nich kosztów? Dodam, że z tym p45 mija 4 miesiąc jak go nie wysłali. Firma ta sprzedawała swoich pracowników (proces TUPE, ja nazywam to tak :D) i z tego co wiem od kumpli, którzy w tym procesie uczestniczyli- oni też mieli duże problemy z wypłatami po tym transferze, bo firma nie dostarczyła tej drugiej dokumentów na czas.
Nie zamierzam im popuścić, bo sposób w jaki ta firma traktuje swoich pracowników delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia.
Jakieś pomysły?

Opinia moderatora: Post edytowany z wulgaryzmu. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2018-07-13 06:25:44 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Moze najpierw dowiedz sie czegos o CAB (?)

Oczekujesz, ze zrobia nalot na firme i zajma komputery jako wazny dowod w sprawie?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-07-13 08:28:08 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wypelnj P46 zamiast P45. HmRC nada Ci odpowiedni kod podatkowy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,