MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z agencją. Chcą żebym zwrócił im wypłatę!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

adamdrang

Post #1 Ocena: 0

2018-06-22 21:35:52 (6 lat temu)

adamdrang

Posty: 88

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2013

Skąd: Norfolk

póki co obowiazuje ich prawo europejskie, a to mowi ze za kazda prace masz otrzymac wynagrodzenie. Nie moze byc tak ze pracujesz za darmo. Agencja sie pomylila - to ich brocha. dopoki nie wyrazisz zgody na pismie o potracenie nienaleznie wyplaconej sumy nie moga nic zrobic. postrasz ich ze idziesz do Citizen Avdise Bureau z ta sprawa to zmiekna. Chociaz w miedzyczasie szukaj lepiej nowej agencji, bo w tej dlugo miejsca nie zagrzejesz - taki masz wybór.
"trzebać nam było szukać nowego wroga jak tu pod bokiem znalazł się stary?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

betonak

Post #2 Ocena: 0

2018-06-22 21:35:57 (6 lat temu)

betonak

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-10-2016

Skąd: Telford

Tak jak napisałem wcześniej. Nie zapytałem o stawkę kiedy zaczynałem pracę (założyłem, że to będzie minimalna), a to ile zarabiam dowiedziałem się z payslipa.
Kiedy zobaczyłem payslipa byłem zadowolony i pracowałem dalej i jeszcze bardziej wydajnie wiedząc, że za takie pieniądze.
Agencja twierdzi, że powiedzieli mi za jaką stawkę, ale to nie prawda. Nie było o tym mowy, ale nie było też żadnych papierów podpisanych czy za minimum czy więcej.
Po prostu przyszedł payslip, a później wypłata taka jak na payslipie i tak przez 3 tygodnie.

Dlaczego uważam, że nie mogą mi tego cofnąć?
Właśnie ze względu na payslipa. Dla mnie to jest dokument potwierdzający ile zarabiam.
Gdybym dostał payslipa z 7,83, a w rzeczywistości dostałbym więcej to bym się nie kłócił. Wtedy rzecz jasna, że muszę im oddać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #3 Ocena: 0

2018-06-22 23:08:54 (6 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Mój mąż miał podobną sytuację. Skontaktowałam się z https://www.gov.uk/pay-and-work-rights
Załatwili sprawę w ciągu tygodnia a kwota to £3000 brutto było. Szukaj nowej pracy bo ta agencja już Cię nie będzie chciała.
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #4 Ocena: 0

2018-06-22 23:18:02 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-22 21:35:57, betonak napisał(a):


Dlaczego uważam, że nie mogą mi tego cofnąć?
Właśnie ze względu na payslipa. Dla mnie to jest dokument potwierdzający ile zarabiam.
Gdybym dostał payslipa z 7,83, a w rzeczywistości dostałbym więcej to bym się nie kłócił. Wtedy rzecz jasna, że muszę im oddać.



Niestety błędy na payslip(ach) się zdarzają.

To jak byś traktował taki dokument, jak to napisałeś potwierdzający zarobki, jak w moim przykładzie - liczba godzin x stawka Ł0.00 i de facto wypłaty nie było wcale. Jakiś wirus wdał się do systemu i cały dział dostał wypłatę 0 - a może to błąd ludzki? przecież nikt się nie przyzna :-8

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla 22-06-2018 23:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

antek77

Post #5 Ocena: 0

2018-06-22 23:45:54 (6 lat temu)

antek77

Posty: 690

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2007

Podstawowe pytanie jest ile faktycznie agencja płaciła płaci pracownikom w tym miejscu pracy ?
Jeśli płaciła minimum to i ty dostaniesz tyle bo inaczej inni będą dyskryminowani.

[ Ostatnio edytowany przez: antek77 22-06-2018 23:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

betonak

Post #6 Ocena: 0

2018-06-23 01:28:02 (6 lat temu)

betonak

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-10-2016

Skąd: Telford

Antek77
To była praca tymczasowa. Pracowaliśmy we dwóch całkowicie niezależnie od pozostałych zmian. Przygotowywaliśmy wiele palet z paczkami testowymi produktów z tej hurtowni/magazynu. Oni mieli wysyłać te testowe paczki do swoich potencjalnych klientów w formie prezentu. Przy okazji w paczce mieli jakiś bon na pierwsze zakupy.
Podlegaliśmy bezpośrednio pod jakiegoś najważniejszego managera.

Po ostatnim kontakcie z agencją, oni się tłumaczą, że to nie ich błąd tylko właśnie tej firmy i to właśnie ta firma się domaga zwrotu, ale od agencji, a agencja ode mnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sate777

Post #7 Ocena: 0

2018-06-23 11:19:55 (6 lat temu)

Sate777

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-11-2014

Skąd: Liverpool

Z agencjami już tak jest ze zawsze próbują zapłacić jak najmniej się da . Szczególnie jak wyczują kogoś zdesperowanego z problemami językowymi który nie pyta o stawkę. Dlatego nie ma sensu się z nimi pieścić.

Napisz im oficjalne pismo ze nie zgadzasz się na potracenia ponieważ byłeś przekonany ze pracujesz za 10,60 i zadasz oddania niesłusznie potraconych pieniędzy. Miałeś prawo tak myślec. Jak nie oddadzą kasy zadzwoń tu http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=2042 i powiedz ze nie zapłacili Ci minimalnej stawki za prace i potrącają z minimum bez twojej zgody. Możesz rozmawiać po polsku ale koniecznie pamiętaj o tym piśmie inaczej nie wezmą sprawy.

Na przyszłość pamiętaj ze rozmowy w agencjach zaczyna się od stawki i nigdy nie licz na ich uczciwość. Tych uczciwych agencji w UK jest malo, a te które sa zwykle głównie zajmują się rekrutacja specjalistów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2018-06-23 15:48:57 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Przywoływanie CAB raczej nie na wiele się zda. To jest instytucja doradcza i nie ma żadnych narzędzi prawnych do zmuszenia kogokolwiek do czegokolwiek.
Dziwnie panuje u części panuje przekonanie, że to samo przywołanie nazwy Citizens Advice Bureau powoduje popłoch... :-] Tymczasem są to w większości wolontariusze. Ich wiedza nie zawsze jest wystarczająca.
Jeśli możesz napisać do agencji, że się nie zgadzasz na takie księgowanie i byłeś przekonany, że pracujesz za stawkę 10.60 co potwierdza payslip, tudzież odprowadzony podatek, to chyba najlepsze rozwiązanie...pismo wysłać z kopią do HMRC.

Z tym, że jak napisały osoby powyżej - w tym wypadku już rozglądaj się za nowym miejscem pracy, bo ta agencja z pewnością Ci podziękuje. Niestety, ale o agencjach opinie są w większości fatalne i to ma potwierdzenie w życiu. Powodzenia.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 23-06-2018 15:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sate777

Post #9 Ocena: 0

2018-06-24 04:47:49 (6 lat temu)

Sate777

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-11-2014

Skąd: Liverpool

A kto tu przywoluje CAB ??? Chyba pomyliles agencje :-)

ACAS zajmuje się mediacja pomiędzy pracownikiem a pracodawca. I wbrew pozorom jest dosc skuteczna. Zreszta bez opini ACAS nawet nie można oddac tej sprawy do employment tribunal.

Jeśli jest dokladnie tak jak pisze betonak to najpóźniej na ACAS ta sprawa powinna się zakonczyc. To ostatni moment dla agencji kiedy może bez dadatkowych kosztow oddac grzecznie kase , przeprosic i zapomniec o sprawie.
Agencja dobrze wie ze następnym krokiem może byc prawnik z pierwszej lepszej kancelarii typu no win no fee który wystawi im słony rachunek + koszty sadowe. I to już nie będzie 300 funtow…

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2018-06-24 09:36:14 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Porzadna agencja powinna polknac taki blad i pilnowac sie na przyszlosc. W koncu nie ma tu mowy o tysiacach tylko o 300 funtach za osobe. A co z tym drugim pracownikiem? Tez mu zle placili?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,