MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z agencją. Chcą żebym zwrócił im wypłatę!

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

betonak

Post #1 Ocena: 0

2018-06-20 18:09:00 (6 lat temu)

betonak

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-10-2016

Skąd: Telford

Witam.
Ostatnio pewna agencja pracy znalazła mi pracę tymczasową (zgodziłem się w ciemno bez podania za jaką stawkę itp.) gdzie pracowałem przez 3 tygodnie (jak się okazało za 10,60 na godzinę), aż praca się skończyła. Potem miałem tydzień przerwy od pracy, a teraz przez tą samą agencję znowu zacząłem pierwsze 3 dni pracy w innej fabryce (tutaj już mi powiedzieli, że za minimalną stawkę).
Dzisiaj dostałem telefon z agencji, że te 3 tygodnie, gdzie zarabiałem 10,60 to tak naprawdę powinienem zarabiać 7,83, ale oni się pomylili i mi teraz odciągną różnicę od kolejnych wypłat.
Czyli w agencji zaszła pomyłka przez co dostawałem większe wypłaty (razem z payslipami), a teraz oni chcą mi zabrać to co mi za dużo zapłacili, czyli to będzie ponad 200F, może nawet do 300F, a więc wychodzi na to, że kolejna praca, pierwszy tydzień pracuję za darmo(?). W pierwszym momencie poczułem złość, bo to jakiś absurd.
Proszę o rady, czy agencja pracy może sobie pozwalać na coś takiego? Jak mogę z nimi rozmawiać? Jestem bardzo zdenerwowany, bo nie chcę tracić tych pieniędzy. Agencja się pomyliła, ale wypłatę już dostałem i już nawet nie mam tamtych pieniędzy. z resztą, dlaczego ja mam płacić za ich błąd?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

antek77

Post #2 Ocena: 0

2018-06-20 18:23:08 (6 lat temu)

antek77

Posty: 690

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2007

Mamy rozumiec ze jestes osoba która tylko czeka jak ktoś potknie sie :-(
W sklepie jak dostaniesz wiecej reszty też nie oddasz *DONT_KNOW* bo czemu masz Ty płacić za czyis błąd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

betonak

Post #3 Ocena: 0

2018-06-20 21:58:57 (6 lat temu)

betonak

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-10-2016

Skąd: Telford

Ja jestem stratny. Oszukany wręcz. Wiesz dlaczego?
Bo zostałem w tej pracy do końca tylko ze względu na tą stawkę. Zależy mi na czasie i na pieniądzach i podjąłem decyzję, że za tą stawkę zostanę. Gdyby to była minimalna stawka już by mnie tam nie było, bo ta praca nie była adekwatna do 7.83.
Po za tym pieniądze, które dostałem z wypłaty już zostały rozplanowane i praktycznie wydane bo dostałem je 2 tygodnie temu, a więc teraz kiedy powinienem dostać kolejną wypłatę to nie dostanę nic. Bo cały tydzień pracuję za darmo za błąd jakiegoś imbecyla z biura. Po za tym przez większą wypłatę wcześniej zabrali oczywiście więcej podatku!

PS. Jestem uczciwy i zawsze oddawałem to co znalazłem, wierz mi, wiele osób mi dziękowało za oddany portfel lub telefon.
I mówimy tutaj o 300 funtach, a nie o reszcie ze sklepu...

[ Ostatnio edytowany przez: betonak 20-06-2018 22:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-06-20 22:54:48 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Masz jakies potwierdzenie, ze miales obiecana wieksza stawke? Rozmawiales z kims z agencji, kto potwierdzil stawke, czy z payslipa sie dowiedziales ile za godzine?

Jak zaszla pomylka, ze wyplacili wiecej niz miales dostac, to maja prawo odzyskac to.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

onecapital

Post #5 Ocena: 0

2018-06-22 08:19:04 (6 lat temu)

onecapital

Posty: 92

Kobieta

Z nami od: 21-07-2014

Skąd: Nottingham

Co teraz powinni zrobic to ustalic z Toba warunki bo bez Twojego podpisu nie moga tak zwyczajnie odebrac sobie co Ci nadplacili. U mnie w pracy w takich przypadkach zwykle pracownik okresla ile tygodniowo moze zwrocic i takie kwoty sa odbierane do momentu az calosc jest splacona.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2018-06-22 08:28:05 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Kluczowe jest to: "(zgodziłem się w ciemno bez podania za jaką stawkę itp.) gdzie pracowałem przez 3 tygodnie (jak się okazało za 10,60 na godzinę)"

Po pierwsze - gdybyś gdzieś się poskarżył, to cię wyśmieją już za pierwszą część tego zdania. "Jak to, zgodził się pan na pracę za niewiadomą stawkę?"
Dalej - kiedy się okazało, że za 10.60? Była jakaś umowa? Najwyrażniej nie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2018-06-22 10:37:37 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

W sumie to ta agencja jest bardzo "cheap". Za te trzy tygodnie to nie jest milionowa kwota i gdybym byl jej szefem machnalbym ręką na te pare groszy. Co najwyzej oberwalo by sie temu kto popelnil błąd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2018-06-22 11:19:50 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Agencje, ale i pracodawcy za błędy księgowe obciążają pracowników...na ile to jest zgodne z prawem, tego nie wiem. Natomiast sam doświadczyłem tego i dokonali "korekty" z mojej płatności urlopowej.
Ewentualnego sporu z agencją nie wygrasz, jak ja z pracodawcą. Najlepiej więc byłoby uzgodnić, aby pobierali swoją należność w ratach - nie tak, abyś po tygodniu pracy nie otrzymał ani pensa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-06-22 11:26:41 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak wyzej Ada napisala: problemem jest potwierdzenie, ze umowiles sie na stawke £10.60. Nie podpisales zadnego papieru na starcie albo nie masz zadnego maila z informacja o stawce?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2018-06-22 12:40:39 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nie ma. Nie mówi - czyli nie ma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,