MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem ze znalezieniem pracy przez duże luki w CV itp.

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Merfiro

Post #1 Ocena: 0

2018-06-06 10:56:23 (6 lat temu)

Merfiro

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Liverpool

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy. Niezbyt to rozumiałem, ale w sumie nie zastanawiałem się nad tym. Do czasu, aż po raz kolejny wysłałem swoje CV do jednej z firm i oddzwoniła do mnie kobieta z agencji tłumacząc, że byłbym idealnym kandydatem ze względu na swoje kwalifikacje, ALE:
a) obecnie jestem bezrobotny - tu zaznaczę, że wtedy byłem bez pracy jakiś tydzień lub dwa - a (podobno) agencje inaczej patrzą na osoby, które ubiegają się o pracę mimo tego, że obecnie już są gdzieś zatrudnieni
b) ogólnie mam za dużo luk w CV (bo znalezienie jakiejkolwiek pracy zajmowało mi ok. 3 miesiące)
c) w każdej firmie byłem zwolniony po ok. miesiącu albo odchodziłem sam, ale to drugie było jednorazową sytuacją (z deszczu pod rynnę, przenosiłem się z tymczasowej do stałej pracy, po czym jednak dostałem informację, że to praca dla agencyjnych na kilka tygodni).
Mój najdłuższy okres zatrudnienia to, niestety, 5 miesięcy, po czym agencja została wywalona z dnia na dzień na zbity pysk. Uprzedzając - to nie były dyscyplinarki czy jakiekolwiek problemy ze mną, tylko to, co napisałem powyżej - agencja była zatrudniana pod pretekstem "stałej pracy", a już w trakcie jej wykonywania byłem informowany, że na pewno nie uda mi się przepracować tam 37.5h (a co za tym idzie - utrzymać, więc musiałem szukać czegoś innego) lub właśnie dostawałem SMS-a od agencji z przeprosinami i informacją, żeby cała agencja nie przychodziła na drugi dzień do pracy, ze względu na jej brak.

Co robić w takim wypadku? Wiem, że to jest tylko opinia pracownika z jednej agencji, ale nie da się ukryć, że nawet mam problem z dostaniem się do jakiejkolwiek pracy na pozycję zwykłego Warehouse Operative, chociaż wszystkie moje poprzednie stanowiska były ciut wyżej.
Może wpisać do CV pod każdym miejscem zatrudnienia powód odejścia/zwolnienia, żeby rozjaśnić trochę sprawę? Albo umieścić gdzieś też informację, że te właśnie luki są spowodowane problemem ze znalezieniem pracy, ponieważ wszędzie krótko pracowałem, ale przez winę pracodawcy a nie moje "widzimisię"?
Może całkowicie wyczyścić z CV historię pracy i wpisać tylko tę, w której pracowałem najdłużej, a resztę olać? Najwyżej bym się wytłumaczył, że musiałem wrócić do Polski na dłuższy czas, ale już jestem w UK i podobnych sytuacji nie przewiduję? Tak, gdyby ktoś pytał.

Ech, sam wiem, jak to wygląda i na miejscu pracodawcy sam bym siebie nie przyjął, ale może ma ktoś jakiś pomysł? Nawet chcąc wyjść z tego bagna muszę przepracować gdzieś przynajmniej z rok, a ciężko taką pracę dostać, ze względu na wcześniejsze sytuacje. A ja naprawdę wybredny nie jestem, ale co mam zrobić, skoro nawet nie chcą mnie na byle jakim magazynie?

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi, proszę jedynie o brak hejtu.
Pozdrawiam :-)

[ Ostatnio edytowany przez: Merfiro 06-06-2018 11:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-06-06 11:00:35 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Obawiam sie, ze czeka Cie troche kreatywnosci. Rozne opcje:
1. Zostawic nadluzsze stanowiska, a w dziury wpisac np podroze zagraniczne, tylko nie potknac sie potem na klamstwie.
2. Jak wyzej, ale musiales zajac sie rodzina, domem, remontem, itp. ZNowu nie potknac sie na klamstwie.

Mozesz wpisac w te luki miedzy pracami, co robiles: travel, house renovation, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Merfiro

Post #3 Ocena: 0

2018-06-06 11:14:58 (6 lat temu)

Merfiro

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Liverpool

@Richmond, dziękuję za szybką odpowiedź :-)
No tak właśnie myślałem, tylko, że jest jeszcze jeden problem. W mojej okolicy nie ma zbyt wielu agencji, w większości jestem zarejestrowany, więc moje CV mają.
I tu się rodzi pytanie, czy całkowicie mnie nie skreślą jeśli wyślę im to "odświeżone" CV a oni zauważą, że sporo informacji jest wymazanych albo w dużym stopniu przekształconych? Z jednej strony wątpię, że każdego kandydata sprawdzają w swojej bazie danych i porównują jego stare CV z obecnym (pod kątem poszerzenia kwalifikacji czy coś), no ale z drugiej strony jednak tę bazę po coś tam mają. Pojęcia nie mam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-06-06 11:26:24 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W takiej sytuacji mozesz probowac dopisac info przy stanowiskach. A w dziury dalej mozesz wkleic podroze czy cos innego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-06-06 11:45:34 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-06-06 11:14:58, Merfiro napisał(a):
W mojej okolicy nie ma zbyt wielu agencji, w większości jestem zarejestrowany, więc moje CV mają.
I tu się rodzi pytanie, czy całkowicie mnie nie skreślą jeśli wyślę im to "odświeżone" CV a oni zauważą, że sporo informacji jest wymazanych albo w dużym stopniu przekształconych? Z jednej strony wątpię, że każdego kandydata sprawdzają w swojej bazie danych i porównują jego stare CV z obecnym (pod kątem poszerzenia kwalifikacji czy coś), no ale z drugiej strony jednak tę bazę po coś tam mają. Pojęcia nie mam.

Sprawdzają dane w swojej bazie, zresztą samo to im wyskakuje.
Jednym słowem masz "spaprane" papiery i tak jak już sam wcześniej powiedziałeś : sam siebie byś nie zatrudnił.
Kiedyś pomagało co tygodniowe osobiste pokazanie się w agencji i przypomnienie się że dalej szukasz.
Pomagał wygląd (ubranie) jak byś był gotowy do ciężkiej pracy od zaraz i nie wyglądał jak "mamin" synek czy tz "laluś. W jakimś tam stopniu budowała się nitka sympatii ale dzisiaj najczęściej agencje są wirtualne.

Zmienić miejsce zamieszkania ? i przenieść się do większej aglomeracji ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #6 Ocena: 0

2018-06-06 12:59:42 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Po co ma zmieniać miejsce zamieszkania. Przecież w tych rejonach pracy jest pod dostatkiem.

Ja wiem, ze CV niby fajnie wyglada, ale do pracy na magazynie wystarczy przeglądać odpowiednie grupy na fb. CV nie jest do tego potrzebne. A ogłaszają się co chwile. Są nawet takie w których piszą, ze wystarczy język polski ;)

Znam mnóstwo osób, które zmieniają prace na lepsza. Lepiej płatna itd. Cały czas obracając się wśród magazynów. Nigdy nie wysłali żadnego CV.

Sorry, ale moim zdaniem naprawdę trzeba się postarac, żeby nie pracować lub nie moc tej pracy znaleźć...
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-06-06 13:31:04 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Aplikuj z pominieciem posrednictwa agency, wtedy mozesz "udoskonalic" CV. Na drugi raz jak jedna praca nie wystarcza na utrzymanie, to szukaj dodatkowej, zanim rzucisz jedyna jaka masz. Jak znajdziesz kolejna na caly etat, to dasz wymowienie w tej part time.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-06-06 19:43:56 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mozna wybrac sie do JC+, maja informacje o tzw. targach pracy czy spotkaniach organizowanych przez wiekszych pracodawcow i czesto jest tam nabor hurtowy.
W okolicy jest m.in. Amazon, trudno sie do niego nie dostac (realnie zainteresowanemu).

A przerwy w zatrudnieniu Richmond wyjasnila, dorzucilabym opcje self-study, majac cokolwiek na poparcie (kurs, szkolenie, nawet samodzielne, online itp.).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,