MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Self Employed - krok po kroku

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Turefu

Post #1 Ocena: 0

2018-06-03 12:38:28 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Ad.7. Wpisujesz ilosc godzin i kwote za godzinna usluge. Np. sprzatasz przez dwie godziny i bierzez £12 na godzine. Wpisujesz: Uslugi sprzatajace, ilosc sztuk 2, cena za sztuke £12, razem £24.
Ad. 8. Tak, kwote jaka sciagasz od klienta, puki nie jestes zarejestrowany na VAT, to wystarczy.
Ad. 9. Mozna
Ad. 10. Lepiej to zrobic, szesc lat. Choc tutaj faktycznie male firemki sa traktowane z wiekszym luzem.
Ad. 11. Moze, chyba, ze ma w kontrakcie z agencja, ze nie moze. Ale raczej takiego zapisu nie ma, to byloby dosc dziwne, rzadkie. Juz predzej moze miec zapis, zeby ni eprowadzil dzialanosci konkurencyjnej, np. jesli pracuje dla agencji sprzatajcej, zeby sam nie sprzatal jako SE.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2018-12-14 12:02:45 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Witam . Mam pytanie odnośnie płacenia podatku i NIN . Dostałem właśnie od księgowego list z którego wynika że będę musiał zapłacić podatek za okres odkąd zacząłem SE czyli 15 stycznia 2018 do 5 kwietnia 2018 . Płatność jest rozłożona na dwie raty jedną płatna do 31 stycznia druga chyba do do 31 czerwca . To nie jest list od HMRC tylko od księgowego . Od HMRC dopiero dostane. Jednak chciałbym się przygotować finansowo . Czy to prawda , bo słyszałem że doliczają szacunkowo kwotę należną za podatek bieżącego roku podatkowego , czy dolicza mi to , czy też podatek za bieżący rok podatkowy będę płacić dopiero w styczniu 2020 ? Czy może ktoś mnie uświadomić jak to wygląda ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bigtom

Post #3 Ocena: 0

2019-02-23 19:48:52 (5 lat temu)

bigtom

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 23-02-2019

Skąd: London

Mam numer UTR. Zawiesiłem działalność self-employed w 2017. Poinformowałem o tym revenue. W tym tygodniu zaprzestałem pracować jako PAYE i wznowiłem self employment. Czy muszę o tym powiadomić revenue, czy po prostu pracować i w odpowiednim czasie się rozliczyć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BH9140

Post #4 Ocena: 0

2019-03-09 22:41:51 (5 lat temu)

BH9140

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 09-03-2019

Skąd: London

Hej. Nie orientujecie się jak to jest z self-employment i kontem w banku? Przyjechałem, mam NIN, zarejestrowałem działalność i chciałem założyć konto w banku normalne (natwest). Dostałem papierki i kartę ale zaraz potem zablokowali, że nie jestem uprawniony...
Czy jak nie mam żadnego konta to muszę lecieć odrazu w Business account?
Pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2019-03-10 17:31:09 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-03-09 22:41:51, BH9140 napisał(a):
zarejestrowałem działalność i chciałem założyć konto w banku normalne (natwest). Dostałem papierki i kartę ale zaraz potem zablokowali, że nie jestem uprawniony...
Czy jak nie mam żadnego konta to muszę lecieć odrazu w Business account?
Pozdrawiam!
[/QUOTE

...............................................................

Co Ci zablokowali ? kartę ? czy konto ?
jak nie masz "Ltd" to większość używa tylko personalnego konta bankowego ale dla wygody z czasem otwiera się drugie osobiste konto tylko dla biznesu.

[ Ostatnio edytowany przez: Emeryt56 10-03-2019 17:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BH9140

Post #6 Ocena: 0

2019-03-11 01:26:20 (5 lat temu)

BH9140

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 09-03-2019

Skąd: London

Cytat:

Co Ci zablokowali ? kartę ? czy konto ?


Hej. Zablokowali mi konto - nie zdążyłem dodać karty. To moje pierwsze konto w UK.
Też się sugerowałem tym, że do Self-employment wystarczy mi zwykłe konto, tym bardziej, że większość transakcji odbywa się poprzez PayPal, a rachunek chciałem mieć aby sobie na niego wypłacać zarobek :)
Przejdę się w środę do jakiegoś banku i będę pertraktował.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2019-03-11 03:06:12 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-12-14 12:02:45, Wielim napisał(a):
Witam . Mam pytanie odnośnie płacenia podatku i NIN . Dostałem właśnie od księgowego list z którego wynika że będę musiał zapłacić podatek za okres odkąd zacząłem SE czyli 15 stycznia 2018 do 5 kwietnia 2018 . Płatność jest rozłożona na dwie raty jedną płatna do 31 stycznia druga chyba do do 31 czerwca . To nie jest list od HMRC tylko od księgowego . Od HMRC dopiero dostane. Jednak chciałbym się przygotować finansowo . Czy to prawda , bo słyszałem że doliczają szacunkowo kwotę należną za podatek bieżącego roku podatkowego , czy dolicza mi to , czy też podatek za bieżący rok podatkowy będę płacić dopiero w styczniu 2020 ? Czy może ktoś mnie uświadomić jak to wygląda ?


Wg starej zasady brzmiącej: nie wiem ale się wypowiem. Nikt Ci tego lepiej nie wytłumaczy jak Twój księgowy właśnie, płacisz mu pieniądze, pracuje dla Ciebie.
Normalnie, tak jak każdy, powinieneś płacić zaliczki na PIT a na koniec roku podatkowego księgowy podłącza i albo spłacasz albo masz zwrot.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2019-03-11 11:15:50 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-03-11 01:26:20, BH9140 napisał(a):
Cytat:

Co Ci zablokowali ? kartę ? czy konto ?


Hej. Zablokowali mi konto - nie zdążyłem dodać karty. To moje pierwsze konto w UK.
Też się sugerowałem tym, że do Self-employment wystarczy mi zwykłe konto, a rachunek chciałem mieć aby sobie na niego wypłacać zarobek :)
Przejdę się w środę do jakiegoś banku i będę pertraktował.

Hmm...może gdzieś się dopatrzyli że wpisałeś że to ma być do działalności gospodarczej ? i pomyśleli że to ryzyko ?
Czy ta twoja działalność to Ltd ?
Ja bym im powiedział że jeszcze żadnej działalności nie prowadzę a to dopiero w planach. Jak już im za bardzo namieszałeś i nie chcą nic zmienić to idź do innego banku tylko już nie wspominaj o działalności gospodarczej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BH9140

Post #9 Ocena: 0

2019-03-13 23:27:21 (5 lat temu)

BH9140

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 09-03-2019

Skąd: London

Hej. Dzięki za odpowiedzi i wybaczcie, że z takim opóźnieniem odpisuję. W międzyczasie zapytałem paru osób i mają podobne zdanie, że coś im nie przypasowało z działalnością i anulowali. W piątek idę założyć gdzie indziej. Dzięki i pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,