MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Od ponad roku nie otrzymalem pensji.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

alegrojcia

Post #1 Ocena: 0

2018-04-20 14:05:54 (6 lat temu)

alegrojcia

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2018

Skąd: Hull

Cześć borykam się z takim problemem. Mam 26 lat pracuję. Pracuję od ponad roku i prawie od ponad roku nie otrzymałem ani złotówki pensji. I nie mogę jej wywalczyć.

W zeszłym roku pracowałem w fabryce z plastikami i przez 5 miesięcy nie została wypłacona mi pensja. Księgowa była rasistką. Wszyscy dostawali pensje tylko nie ja. Rozmawiałem o tym ze swoim managerem, który okazała się zwykłą popierdółką i nic nie mógł zrobić. Księgowa mówiła, ze robi przelew, po czym go nie robiła. W firmie panował taki system, że przelew mógł być zrobiony tylko raz przez system automatycznie i w żaden inny dzień miesiąca.

W końcu po kilku miesiącach udało mi się dostać do właściciela firmy, któremu przedstawiłem całą sytuację. Księgową zwolniono. Zatrudniono nową i to wydawało się być koniec problemu. Niestety, nowa księgowa nie ogarniała za szybko i znów nie otrzymałem wypłaty.

Poszedłem do szefa z żądaniem odszkodowania 2 tyś funtów i zwrot już wtedy pensji prawie ja 1 rok. Bo to wszystko przesuwało się w czasie.

Złożyłem sprawę do sądu, która ciągnęła się 2 miesiące. Następnie są wyznaczył komornika, który miał zająć się windykacją. Wyrok zapadł w styczniu. W lutym był termin egzekucji komorniczej. Do tej pory nie otrzymałem pieniędzy. Dzwoniłem do sądu, powiedzieli ze do tej pory nie ściągnęli kasy. Cały czas odraczając termin. Adwokat mówi, ze trzeba czekać.

Ja w tym czasie znalazłem inna pracę. Założyłem firmę. Zacząłem pracowac na tzw. Samozatrudnienie. Po pierwszym miesiącu nie dostałem pensji, ponieważ ktoś w ravenue żle wystawił jakiś kod i księgowy nie może przelać kasy. Zadzwoniłem do Ravenue, powiedzieli ze w przeciągu 3 dni przyślą poprawny. Przysłali, ponownie zły. Zadzwoniłem ponownie i tak w kółko. Cały czas mówią, że to musi potrwać, przesyłają błędny i znowu czekanie. W styczniu zacząłem pracę jest kwiecień, nie otrzymałem żadnych pieniędzy ponieważ księgowy nie może ich przelać.

Nie mam siły już walczyć z brytyjską biurokracją. Nie mam pojęcia co mam robić. DO jakiej instytucji napisać. Może ktoś z was jest w stanie mi pomóc radą.

(Jest to skrócona wersja przedstawiająca tylko zarys historii.)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZenVonZen

Post #2 Ocena: 0

2018-04-20 15:05:42 (6 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Przepraszam Cie za to że nie jestem Ci w stanie pomóc i nie obraź się,ale jak można pracować przez rok bez wypłaty... ?????????? Jak??? Qwa jak??? Tymbardziej w fabryce są tygodniowki chyba, u nas tak jest.
... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alegrojcia

Post #3 Ocena: 0

2018-04-20 15:10:19 (6 lat temu)

alegrojcia

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2018

Skąd: Hull

U nas nie. U nas wyplaty byly co miesiac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #4 Ocena: 0

2018-04-20 15:55:12 (6 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

ok sa co miesiac .to z czego zyles?
dla mnie to nie do pomyslenia ze pracowales caly rok za darmo
przecietny czlowiek po miesiacu pracy bez wyplaty opuscil by te miejsce nie wiem na co ty czekales?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-04-20 16:18:00 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

A na SE nie wystawia sie rachunkow przypadkiem, a rozlicza we wlasnym zakresie?
Rok pracowac za darmo, calosc opowiesci tak niewiarygodna.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2018-04-20 16:26:30 (6 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Jest napisane "ani zlotowki" to chyba jest mozliwe jak sie pracuje w Uk.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zwirska

Post #7 Ocena: 0

2018-04-21 01:10:39 (6 lat temu)

Zwirska

Posty: n/a

Konto usunięte

Ty chyba nie masz nic innego do roboty skoro wypisujesz takie bzdury. Daj se spokój. Myślisz, że Polacy na emigracji to imbecyle?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: -1

2018-04-21 09:16:13 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

...

Opinia moderatora: Post edytowany. Konefka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #9 Ocena: 0

2018-04-22 07:32:38 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

jakos nie chce mi sie wierzyc ze miales z polski kase na ponad rok utrzymania czyli jakies 17 tys bo tyle wynosi podstawowe roczne utrzymanie czlowieka w uk czyli ze spokojnie wyzyje za to przez rok. Jak mozna pracowac za free, poza tym jesli zlozysz wniosek do high court to sciagna dlug w ciagu tygodnia albo i szybciej jesli bailiffs miec wolne terminy i nie ma, ze trzeba czekac tylko obejrz sobie can't pay we'll take away to zobaczysz jak sa skuteczni - albo klient placi albo zabieraja dobra. No nie chce mi sie wierzyc ze tak dlugo czekasz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SCKAPE

Post #10 Ocena: 0

2018-05-09 22:12:40 (6 lat temu)

SCKAPE

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2013

Skąd: Stockport / Manchester

szukasz pracy? z checia cie zatrudnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,