MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: +1

2018-09-08 16:28:35 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-08 16:13:03, Dooomino napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź, co do utr - nie przeszkadza to, że list z jego zawartością dostałem pół roku temu? Gdzieś wyczytałem, że potwierdzeniem adresu może być dokument maksymalnie 3 miesiące od jego dostarczenia.


A probowales zalogowac sie w internecie i poprosic np o wystawienie potwierdzenia Twojego numeru NI? Przypuszczam ze tez poczta przychodzi?

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dooomino

Post #2 Ocena: 0

2018-09-10 07:04:26 (6 lat temu)

Dooomino

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2018

Skąd: London

Próbowałem się logować ale mam problem z pocztą na którą mam konto, spróbuję telefonicznie dziś. Szkoda, że nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć czy wypłaty mogę brać bezpośrednio na konto monese a później bez problemu się rozlicze z tego - zostało mi trzy tygodnie w Anglii a wypłata cały czas zbiera się "na kupce" u pracodawcy i czeka na wypłatę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: +1

2018-09-10 07:40:53 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak zakladales konto w tym banku, to nie dostales informacji jakie uslugi swiadcza, ze nie wiesz czy wyplate mozesz na to konto miec przelewana? Na necie pisze, ze mozna tylko przelewy na zagraniczne konta ida dlugo. Masz wejscie na swoje konto w tym banku to skopiuj regulamin dzialania banku to do pomoga ci moze uzytkownicy go zrozumiec?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dooomino

Post #4 Ocena: 0

2018-09-10 17:38:13 (6 lat temu)

Dooomino

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2018

Skąd: London

Według mojej opinii mogę bez problemu przyjmować wpłaty od pracodawcy na swoje konto monese. Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć ? W takim wypadku po co zawracać sobie głowę potwierdzeniem adresu jeśli mając aplikacje monese możemy dokonać mobilnej rejestracji używając dowodu osobistego + paszportu

Link do regulaminy :
https://monese.com/gb/pl/terms?l=c

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: +1

2018-09-10 17:46:34 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Generalnie nie rozumiem problemu.
Jestes w UK, gdzies mieszkasz, wiec masz potwierdzenie zamieszkania.
Pracujesz u kogos, wiec masz kontrakt, jako kolejne potwierdzenie adresu.
Ewentualnie list od pracodawcy i zalozenie konta w normalnym banku, podanie nr konta pracodawcy i przelew wyplaty. Praktycznie do zrobienia od reki.
Pracujac od poczatku wrzesnia, tych wyplat za duzo jeszcze nie ma ;).
PS. do konca pazdziernika jest wiecej niz 3 tygodnie (okreslales pobyt na 2 m-ce), wiec sporo czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dooomino

Post #6 Ocena: 0

2018-09-10 18:01:48 (6 lat temu)

Dooomino

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2018

Skąd: London

W Anglii będę dwa miesiące, pierwszy miesiąc już minął, wynajmuje pokój więc potwierdzenia adresu nie mam żadnego prócz listu z nin z 2016 i utr z początku roku. Pracuję i nie mam kontraktu, szef nie ma aktualnie czasu na wypisanie mi czegokolwiek - także jestem z niczym dlatego kombinuję :) samej wypłaty już trochę jest, na moje konto ma trafić wypłat dwóch pracowników.
Jeszcze wracając do monese - będzie coś z tego czy nie nadaje się to do wypłat i późniejszego rozliczenia ?

[ Ostatnio edytowany przez: Dooomino 10-09-2018 18:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-09-10 18:12:29 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wynajmujesz pokoj, wiec nie ma problemu z umowa i potwierdzeniem adresu. Jakas forma payslipow tez bedzie z Twoim adresem.
Wspominales o 2 miesiacach pracy, potem o rozpoczeciu pracy od wrzesnia.

Co do Monese, to taki dziwny twor parabankowy, odpowiedzi szukaj u zrodla.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #8 Ocena: 0

2018-09-10 18:22:57 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-10 18:01:48, Dooomino napisał(a):
samej wypłaty już trochę jest, na moje konto ma trafić wypłat dwóch pracowników.

Jeszcze wracając do monese - będzie coś z tego czy nie nadaje się to do wypłat i późniejszego rozliczenia ?


I tak zaczynaja sie wielkie problemy ... ile w koncu ludzi bedzie korzystac z tego konta? Cala wycieczka?

O co ci chodzi z tym rozliczeniem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dooomino

Post #9 Ocena: 0

2018-09-10 18:27:12 (6 lat temu)

Dooomino

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2018

Skąd: London

Pokój wynajmuje na umowę "słowną" tak jak większość ludzi w mojej okolicy, payslip w sumie dobry pomysł tylko mój pracodawca będzie niedostępny jeszcze 2 tygodnie - małe wypłaty dostaje "w rękę" :d. Zacząłem pracować dokładnie 20 lipca, wyjeżdżam 5 października.
Dobra czyli po prostu trzeba kombinować z potwierdzeniem adresu a z monese dać sobie spokój bo nic z tego nie będzie.

Jeszcze pytanie, założyłem nin we wrześniu 2016r a utr w grudniu 2017 a przykładowo dziś dostanę pierwszą opodatkowaną wypłatę , pytanie pierwsze muszę rozliczyć się "na 0" za rok 2017? Przy pierwszym rozliczeniu zostanę obciążony opłaceniem składek nin od 2016 czy od dnia utworzenia utr ?

@ nie nie cała wycieczka tylko "człowiek orze jak może" i mam możliwość przyjęcia opodatkowanej wypłaty za siebie i dwójkę Ukraińców dlatego po dwóch miesiąc na koncie docelowo ma się znaleźć 10 000f, wracam do Polski i przy rozliczeniu dostaje dobry zwrot pełnej kwoty podatku.

[ Ostatnio edytowany przez: Dooomino 10-09-2018 18:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: +1

2018-09-10 18:31:52 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz rozliczyc sie za rok, ktory skonczyl sie 5 kwietnia, nawet jak to jest zero. Deadline to 31 stycznia 2019. Jak tego nie zrobisz, to dostaniesz kare 100 funtow z automatu. Sprawdz czy możesz zalogowac sie na stronę HMRC poki tu jestes, zebys potem nie mial z tym problemu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,