MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2018-02-24 12:54:35 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Duzych zapasow energii zycze i pomyslnych postepow w kondycji.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2018-02-24 13:40:28 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Oby dobrze sie skonczylo.
Oprocz umowy powinien byc jeszcze handbook.

Oczywiscie nie ma to znaczenia...
Nie ma procedur odnosnie sposobu ladowania towaru do 'skrzyni'?
Srodek ciezkosci mial w tym przypadku spore znaczenie.

Pytanie jeszcze, z jakimi procedurami byl zapoznany? Czy je podpisal na kazdej kartce?

Jesli nie, to moga cos podkladac do podpisu.
Wtakim wypadku wyraznie nalezy zaznaczyc date i godzine kiedy sie podpisuje. Mozna dopisac uwage, ze zostalo sie zapznanym z tym dokumentem wlasnie teraz.
Gdyby zaklad pracy protestowal przeciwko takiemu wpisowi, to niech powie, ze ten zapis nie jest sprzeczny z brytyjskim prawem, ktore zna.

Sorki z tela pisze.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 24-02-2018 13:42 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2018-02-24 13:42:15 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

To ja dodam coś od siebie w temacie leczenia...
Dopominać sie o fizykoterapię. Uparcie i nie dać sie spławić. Lekarze nie lubią jej przepisywać, ludzie często ignorują a ćwiczenia pomagają przywrócić kości, stawy i mięśnie do normalności.
Kolejno załatwić sobie masaż. Rottiser on sie chyba nazywa. To jest specjalny rodzaj masażu po urazach, złamaniach i wypadkach. To trzeba prywatnie załatwiać i samemu za to płacić. Ale działa to cuda.
Ćwiczenia zalecane wykonywać regularnie, wręcz religijnie. Lekarze bedą zalecali ostrożność i w ogóle bedą sie cackac ale ja sugeruje na spokojnie zacisnąć zeby i pracować nad tym bo inaczej bedą problemy.
Domyślam sie ze juz zalecono no weight bearing na jakis okres czasu, potem mogą dać taki dmuchany but ortopedyczny. Masaże można zacząć juz na tym etapie. Fizjoterapii jeszcze nie.
W Ameryce sie nie cackaja, ćwiczenia sa zalecane od razu.
Jeśli zostały złamane kości piszczelowa i strzałkowa to problemem będzie kostka. Zesztywnieje jeśli sie nad nią nie będzie pracować.
Zalecam rownież wapno. Angielski lekarz wam powie ze „nie udowodniono pozytywnego wpływu wapnia na przyspieszona regenerację kości...” bla bla bla. Kupować i brać.
Duże kości regenerują sie do około dwóch lat. I przez cały ten czas trzeba ćwiczyć, brać wapno i stosować te masaże. Fizjoterapia sie skończy po 3 mcach. Za krótko ale lepsze to niż nic.
Po tym wszystkim trzeba dużo chodzić, pływać i ćwiczenia na kostkę wykonywać możliwie jak najczęściej.
Jeśli będzie sie powyższe stosować to rokowania sa bardzo dobre. Lepsze niż dadzą tutejsi lekarze.
Mówi to ofiara wypadku motocyklowego z wielokrotnym złamaniem kości piszczelowej, złamaniem z przemieszczeniem kości strzałkowej. Mam wstawiona płytę łącząca kość piszczelowa, gwóźdź w strzalkowej...
3 miesiące gipsu, zakaz chodzenia, potem but, kule, zakaz pracy. O fizykoterapię sie wyklocilam, masaże opłacałam sama bo sprawna kostka jest dla mnie więcej ważna niż jakiekolwiek pieniądze. Na ostatniej fizykoterapii przebiegłam na bieżni 1 mile. Fizjoterapeutki były w szoku. Po roku biegałam juz 5 mil.
Po 4 latach od wypadku nikt nie zauważy różnicy. Jedyne czego nie mogę robić to prowadzić samochodu z manualna skrzynia biegów bo złamanie było na lewej nodze i używanie sprzęgła po prostu boli. Ale cała reszta jest do ogarnięcia.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #4 Ocena: 0

2018-02-25 08:24:13 (6 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Dziekuje za wsparcie.

Ci to jest rottiser. Jak wyglada?
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: +1

2018-02-25 14:02:25 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Masaż połączony z ćwiczeniami. Bardzo możliwe ze napisałam go zle...
Głęboki masaż ścięgien i mięśni. Działa tylko kiedy występują razem ćwiczenia. Przykładowo ja siedzę i ruszam w moim przypadku stopa w przód i w tył (kostka pracuje) a masażystka masuje mięśnie łydki. Nie pytaj mnie dlaczego tak ale działa to cuda. Moja używała tez poduszek wałków zeby porozciągać i uelastycznić ścięgna.
Kolejnym problemem po takich operacjach mogą być ścięgna które czasem nie chcą wrócić do poprzedniej długości i elastyczności. Ma sie uczucie jakby sie skróciły, zbiegły w tzw praniu. Taki masaż pomaga im sie poprawnie rozciągnąć. Efekty sa adekwatne do pracy włożonej przez rekonwalescenta wiec sugeruje zeby od początku sie do nich przykładać.
Jeśli sie pracuje nad mięśniem czy ścięgnem wyjątkowo poszkodowanym to taka kuracja zwyczajnie boli. Jednak jest całkowicie bezpieczna. Trzeba zacisnąć zeby i przeżyć. Napewno boli to mniej niż sam wypadek i o wiele mniej niż powikłania jeśli sie sprawę zaniedba. Ja po sesjach wychodziłam upocona jak po saunie i emocjonalnie wykończona. Ale uważam ze każda minuta zaowocowała i jeśli nie daj Boże będę tej terapii jeszcze kiedyś potrzebować to nie będę sie wahać...

Pływanie powinno stać sie ulubiona czynnością przez kilka następnych lat. Każdy wypadek ma poważny wpływ na cały kręgosłup i pływanie pomaga właściwym mięśniom sie porozluzniac i wyprostować. Zwykły masaż kręgosłupa tez bym kilka razy poleciła. Niby sie tego nie czuje ale kręgosłup nam podziękuje.

[ Ostatnio edytowany przez: NightFury 25-02-2018 14:06 ]

Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

denny85

Post #6 Ocena: 0

2018-02-25 16:01:31 (6 lat temu)

denny85

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 26-04-2008

wpisalem slowo rottise ale wychodzi w wyszukiwarce dania i nic nie ma na ten temat czy moglabys podac dokladna nazwe tej terapii??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2018-02-25 16:12:10 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Rotisserie massage.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

denny85

Post #8 Ocena: 0

2018-02-25 16:14:53 (6 lat temu)

denny85

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 26-04-2008

https://www.youtube.com/results?search_query=Rotisserie+massage


takie cos mi wyskakuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #9 Ocena: 0

2018-02-25 16:37:39 (6 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Czy moze mi ktos wyjasnic na czym dokladnie polega usluga prawnika no win no fee?

Chodzi mi o oplaty dla prawnika po ewentualnym uzyskaniu odszkodoowania.

Koszty wynosza okolo 25 procent sumy odszkodowania.

Czy fees oplacam ze swojej kieszeni?


[ Ostatnio edytowany przez: zaczarowany_pantofelek 25-02-2018 16:40 ]

Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2018-02-25 16:40:23 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

no win no fee oznacza ze nie placisz jesli nie wygrasz
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,