MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Opłacalny zawód w UK - kierowca?

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzesiu88

Post #1 Ocena: 0

2018-01-17 18:36:37 (6 lat temu)

grzesiu88

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2018

Skąd: Luton?

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :)
Chciałbym zapytać się osób zorientowanych nna obecnym rynku pracy o opłacalny zawód w UK.
Moja sytuacja jest taka: mam 29 lat, absolwent logistyki, pracuję w zawodzie (jako dyspozytor transportu w jedej z korporacji), Białystok. Ze względu na niezbyt zadowalające możliwości finansowe, poważnie zastanawiam się nad przebranżowienie i wyjazdem do UK. Pytanie moje jest tylko w jaki zawód celować. Zadowalajaca byłaby by dla mnie docelowa kwota zarobków 2000-2500 f na rękę. Znam w miarę komunikatywnie angielski. Zastanawiam się głównie nad zrobieniem prawa jazdy c+e (class 1), do tego wyrobić mi adres, uprawnienia na cysterny, przewóz paliw i celować w zawód kierowcy - nie interesuje mnie spanie w kabinie (ewentualnie pierwsza praca, na zdobycie doświadczenia), czy wiecie jak wygląda sytuacja w UK w zawodzie kierowcy?
Zastanawiam się jeszcze nad operatorem koparki, może operator jakiś innych sprzętów budowlanych? Spawacz? Tylko czy nie będzie problemów ze znalezieniem pracy dla niedługo już 30-latka...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2018-01-17 19:34:08 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

A czemu nie szukac pracy w swoim zawodzie?
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Melanija

Post #3 Ocena: 0

2018-01-17 19:36:29 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-17 18:36:37, grzesiu88 napisał(a):
Tylko czy nie będzie problemów ze znalezieniem pracy dla niedługo już 30-latka...


To w Polsce traktują cię już jak dinozaura? przykre ...
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-01-17 19:55:21 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na poczatek zrob rozeznanie, jakie sa stawki dla poszczegolnych zawodow, jakie kursy i ich ceny, czy zabawa w nadgodziny wchodzi w gre.
Byc moze okaze sie, ze takie przebranzowienie w Pl bedzie ciekawsze.
Dlaczego nie kontynuacja zawodu w UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzesiu88

Post #5 Ocena: 0

2018-01-17 20:14:00 (6 lat temu)

grzesiu88

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2018

Skąd: Luton?

Cytat:

2018-01-17 19:55:21, karjo1 napisał(a):
Na poczatek zrob rozeznanie, jakie sa stawki dla poszczegolnych zawodow, jakie kursy i ich ceny, czy zabawa w nadgodziny wchodzi w gre.
Byc moze okaze sie, ze takie przebranzowienie w Pl bedzie ciekawsze.
Dlaczego nie kontynuacja zawodu w UK?


Z chęcią kontynuował bym zawód dyspozytora w UK, jednak jestem świadomy, iż mój angielski nie jest wystarczająco dobry. Planuję doszkalać swój angielski i wtedy próbować sił w pracy biurowej.
W tym jest problem z porównaniem stawek, ponieważ jedyne co mogę to przejrzeć ogłoszenia, gdzie nie zawsze są opisane realne warunki. Liczyłem na to że na tym forum znajdę opinie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2018-01-17 20:28:56 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-17 18:36:37, grzesiu88 napisał(a):
...Zadowalajaca byłaby by dla mnie docelowa kwota zarobków 2000-2500 f na rękę...
Zastanawiam się głównie nad zrobieniem prawa jazdy c+e (class 1), do tego wyrobić mi adres, uprawnienia na cysterny, przewóz paliw i celować w zawód kierowcy - nie interesuje mnie spanie w kabinie (ewentualnie pierwsza praca, na zdobycie doświadczenia)...


Na kierowcow jest duze zapotrzebowanie, jednak brak doswiadczenia w zawodzie, brak doswiadczenia w ruchu lewostronnym i dopiero co zdany egzamin, ograniczy bardzo mocno oferty, z ktorych bedziesz mogl wybrac.

Praktycznie bedziesz skazany na zdobycie doswiadczenia w firmach, w ktorych zarobki beda duzo nizsze od Twoich oczekiwan.

Moze poczytaj troche na temat zaplecza transportu w UK i sprobuj w zawodzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2018-01-17 20:34:16 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-17 20:14:00, grzesiu88 napisał(a):
Cytat:

2018-01-17 19:55:21, karjo1 napisał(a):
Na poczatek zrob rozeznanie, jakie sa stawki dla poszczegolnych zawodow, jakie kursy i ich ceny, czy zabawa w nadgodziny wchodzi w gre.
Byc moze okaze sie, ze takie przebranzowienie w Pl bedzie ciekawsze.
Dlaczego nie kontynuacja zawodu w UK?


Z chęcią kontynuował bym zawód dyspozytora w UK, jednak jestem świadomy, iż mój angielski nie jest wystarczająco dobry. Planuję doszkalać swój angielski i wtedy próbować sił w pracy biurowej.
W tym jest problem z porównaniem stawek, ponieważ jedyne co mogę to przejrzeć ogłoszenia, gdzie nie zawsze są opisane realne warunki. Liczyłem na to że na tym forum znajdę opinie.


Te pieniadze, ktore planowales zainwestowac w licencje, przeznacz na nauke angielskiego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-01-17 20:34:58 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Poszukaj podobnych tematow (byly na forum), przejrzyj ogloszenia (angielskie) i stawki/wymagania, bedziesz wiecej wiedzial.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #9 Ocena: 0

2018-01-17 22:27:44 (6 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Zdecydowanie szukaj pracy w zawodzie. Co ciekawie, Twoim atutem oprocz doswiadczenia i szkoly z logistyki, bedzie rowniez jezyk polski. Europa polskimi kierowcami stoi wiec szukaja do biur logistykow z polskim.
Sam w ten sposob tutajsie znalazlem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #10 Ocena: 0

2018-01-18 21:28:52 (6 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

A polecacie tutaj jakis kurs w tym kierunku zrobic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,