MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy Waszym zdaniem to wiarygodna oferta pracy?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2018-01-05 20:44:03 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jest masa ludzi zainteresowanych, chocby malolaty, by sobie dorobic.
A Sciaganie ludzi z innego kraju, bezjezykowcow, bez wymagan, hurtowo jak leci, smierdzi na odleglosc przekretem.
A adres pewnie jest podany ot tak sobie, pierwszy lepszy.
Nikt nie kwateruje ludzi w takim chodliwym (pod wynajem) miejscu za darmo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

turamarth83

Post #2 Ocena: 0

2018-01-05 20:46:16 (6 lat temu)

turamarth83

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Birmingham

Trudno powiedzieć, ale choćby to roznoszenie musi być w jakichś bardziej cywilizowanych miejscówkach. Wiele lat temu pracowałem kilka tygodni sezonowo tylko w Niemczech (też niby z dala od cywilizacji) i do dziś tylko dzięki temu znam trochę niemiecki - po prostu życie w obcym kraju zmusza i motywuje do tego, żeby czasem coś załatwić i liznąć język. Poza tym będąc tam, na pewno łatwiej będzie później wynająć samemu jakiś pokój i znaleźć inną pracę

Kwestia jest taka, że nie chcę jechać na darmo, bo sama podróż w obie strony pochłonęłaby większość moich obecnych oszczędności. Zdania niestety są podzielone, jestem w strasznej rozterce, a mam tylko do poniedziałku/wtorku czas na decyzję

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2018-01-05 20:53:08 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Turamarth83, a co robisz w Polsce? Bo jesli uczysz sie jezyka to moze sprobuj inaczej... Ja po raz pierwszy przyjechalam bez zadnych znajomych w 2003 r., zatrzymalam sie w hostelu w pokoju z lozkami pietrowymi I chodzilam pieszo po Londynie oszczedzajac na transporcie, szukajac punktu zaczepienia. Znam wiec I pamietam uczucie desperacji, ale to konkretne ogloszenie nie podoba mi sie.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-01-05 20:58:19 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

W cywilizowanych miejscowkach? No wlasnie czy to o to samo miejsce pracy chodzi? Bo ja przeczytalam o bezplatnym transporcie do pracy I sklepow. Szczerze mowiac nie chce mi sie juz ponownie otwierac tamtego ogloszenia wiec moze pisalo inaczej

----------------

W telewizji brytyjskiej widzialam Polakow opowiadajacych o wyzysku w tzw obozach pracy organizowanych przez przestepcow. Nie wiem czy to podobna historia ale zorientuj sie co to za firma krzak

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 05-01-2018 21:02 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-01-05 21:10:59 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Majac jedynie rezerwe na tanie w tej chwili loty do UK, nie ruszalabym sie gdziekolwiek.
Najpierw jezyk (poza UK tez mozna niezle opanowac), zapas gotowki/karty kredytowe pozwalajace na przetrwanie 1-2 miesiecy (z wynajmem pokoju wlacznie) i wtedy mozna myslec o podbijaniu swiata.
Ale Twoja decyzja, zrobisz jak zechcesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

turamarth83

Post #6 Ocena: 0

2018-01-05 21:14:44 (6 lat temu)

turamarth83

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Birmingham

Tutaj znalazłem temat, gdzie się wypowiada facet, na temat podobnego ogłoszenia kilka lat temu w tej samej miejscówce, praktycznie identyczne ogłoszenia według jego relacji. Zaryzykował i okazało się to prawda. Link:
http://bham.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=14609&hilit=ulotki
No cóż, chyba zaryzykuję, do odważnych świat należy.
Gdyby ktoś jednak miał jakieś sprecyzowane i konkretne informacje w jedną lub drugą stronę, to będę wdzięczny.
KatyD do niedawna pracowałem jako kierowca w Unii Europejskiej, łącznie kilka lat. Jednak w ostatnim roku miałem kilka sytuacji z bezpośrenim zagrożeniem życia (imigranci, cięcie plandeki, napad itp) i po prostu muszę psychicznie od tego odpocząć, bo nie daję rady. A Wielka Brytania to zawsze był mój ulubiony kraj europejski, lubiłem tam jeździć mimo że każdy unikał tego jak mógł. I teraz wydaje się, że nadarza się okazja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-01-05 21:21:45 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-05 20:44:03, karjo1 napisał(a):
Jest masa ludzi zainteresowanych, chocby malolaty, by sobie dorobic.




karjo, ja mialam na mysli glowne zrodlo dochodu - oczywiscie malolaty w celu dorobienia ;-) moga I roznosza ulotki I nie tylko malolaty, bo przewaznie u nas to normalne zdrowe chlopy :-]
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2018-01-05 21:38:52 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-05 21:14:44, turamarth83 napisał(a):
KatyD do niedawna pracowałem jako kierowca w Unii Europejskiej, łącznie kilka lat. Jednak w ostatnim roku miałem kilka sytuacji z bezpośrenim zagrożeniem życia (imigranci, cięcie plandeki, napad itp) i po prostu muszę psychicznie od tego odpocząć, bo nie daję rady. A Wielka Brytania to zawsze był mój ulubiony kraj europejski, lubiłem tam jeździć


Czyli jezdziles tez w UK? I od zawsze kierowca? Spytalam bo pomyslalam ze moze cos innego daloby sie znalezc ale jesli decydujesz sie na ten dwuosobowy pokoj to w kazdym razie powodzenia:)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #9 Ocena: 0

2018-01-05 21:46:35 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-05 21:14:44, turamarth83 napisał(a):
...do niedawna pracowałem jako kierowca w Unii Europejskiej, łącznie kilka lat...



Jakie kategorie prawa jazdy posiadasz?

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 05-01-2018 21:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #10 Ocena: 0

2018-01-05 21:54:09 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Cytat:

2018-01-05 20:26:42, turamarth83 napisał(a):
Adres dostałem:

B13 9AH . 38 Chestnut Road - według google maps niedaleko centrum Birmingham

KatyD, dlaczego nie podszkolę języka? Normalnie uczę się języka z kursów komputerowych od jakiegoś czasu, myślę, że w połączeniu z mieszkaniem na Wyspach to mogłoby dać dobry efekt.



Domyślam się, że zarobić można więcej niż siedemset funtów, jednak brak zmartwienia o mieszkanie, formalności itd na samym początku to dla mnie wartość dodana. Kluczowe dla mnie na początku jest właśnie zaczepić się, ogarnąć język itp a nie od razu odkładać pieniądze - dlatego włąśnie ta oferta mi się podoba, bo daje bezpieczny start.

karjo1 - co do wyłudzenia danych to nie sądzę, nawet nie chcieli mojego cv, wszystko przez wiadomości, ogólnie tylko, tak samo opłaty, bo mógłbym nawet jutro jechać i słowem o opłatach nie wspomnieli, wręcz to oni sami wspomnieli o możliwości zaliczki na początek i nawet nie kazali brać za dużo funtów ze sobą - tyle co na przeżycie pierwszych dwóch tygodni i doładowanie telefonu za 5 funtów. Już bardziej bałbym się nie wiem- że mi tam nerkę wytną, bo jedyne, co podejrzane w tej ofercie to jej masowość i wyjątkowo niskie wymagania, właściwie żadne, wystarczy być zdrowym.






Według rightmove to adres 38 Chestnut Road, Moseley, Birmingham B13 9AH to 2 bedroom sprzedane za 190k w 2007 roku.

Według google Maps na podjezdzie widzę jakiegoś merca cło 320 cabrio i chyba Smart z napisami Midlands renaut Parts Ltd .

Ogólnie nie wyglada to na jakieś gniazdo Polaków.
Oferta także jakaś dziwna wyglada na wałek dla zdesperowanych.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,