MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy Waszym zdaniem to wiarygodna oferta pracy?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

turamarth83

Post #1 Ocena: 0

2018-01-05 19:53:36 (6 lat temu)

turamarth83

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Birmingham

Mam pytanie - czy według Was ta oferta jest realna i prawdziwa - podam dwa linki z tą samą ofertą pracy:

http://krakow.lento.pl/praca-za-granica,6143240.html
https://www.olx.pl/oferta/roznoszenie-ulotek-w-anglii-CID4-IDr7mjj.html

W sumie oferta dla mnie wymarzona, bo jeszcze nie pracowałem za granicą. Od dłuższego czasu myślałem o pracy w Anglii, ale miałem obawy z powodu dość miernej znajomości języka (chciałbym właśnie w Anglii trochę podszlifować język) oraz z powodu tego, że nie miałem się gdzie zaczepić. Akurat należę do nielicznych, kto nie zna nikogo pracującego w Anglii i nawet znalezienie mieszkania na początek byłoby dla mnie nie tak łatwe, a na pewno kosztowne, bo mam ograniczone fundusze. A tu oferta jak z nieba - darmowe zakwaterowanie, nie trzeba języka - idealnie, żeby się zaczepić, trochę ogarnąć, podszkolić język i znaleźć po kilku miesiącach coś lepszego. Tylko właśnie - czy to nie jest zbyt piękne? Ogłoszenie widnieje na co najmniej kilkunastu portalach z ogłoszeniami o pracę (chyba wszystkie darmowe), nie trzeba wysyłać cv, Pani komunikowała się ze mną przez wiadomości na OLX i po prostu mam przyjechać za tydzień pod podany adres (szeregowiec na osiedlu mieszkaniowym w Birmingham). Właściwie wymagań żadnych, tylko pytanie o kondycje było. To się wydaje zbyt piękne.
Z drugiej strony, żadnych pieniędzy nie chcą, ba, w wiadomościach było nawet info, że na pierwsze dwa tygodnie życia można nawet prosić o zaliczkę, więc ciężko podejrzewać jakąś próbę oszustwa. Prosiłbym o wypowiedź kogoś, kto zna realia na angielskim rynku pracy, zwłaszcza w branży roznoszenia ulotek. Nie chciałbym wyrzucić niemal tysiąca złotych w ciemno (koszta podróży i wyżywienia), o straconym czasie nie wspominając.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-01-05 20:09:20 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nierealna, zapewne wczesniej czy pozniej pojawi sie potrzeba wplaty na cos (rezerwacja mieszkania, wypelnienie dokumentow) badz wyludzenie danych osobowych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #3 Ocena: 0

2018-01-05 20:12:33 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

700f na miesiac? :-o :-o :-o to nie dziwie sie ze w Polsce kandydatow szukaja :-8

Moze I oferta pracy jest wiarygodna, ale zarobki to juz nie ;-)

Na miejscu jest pelno pracy I pokojow do wynajecia.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-01-05 20:14:09 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

£700 na miesiac to malo za pelny etat wiec zakwaterowanie nie jest za darmo. Jezyka nie podszkolisz. A co znaczy darmowy dojazd do sklepow, gdzie Was wywioza?
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

turamarth83

Post #5 Ocena: 0

2018-01-05 20:26:42 (6 lat temu)

turamarth83

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Birmingham

Adres dostałem:

B13 9AH . 38 Chestnut Road - według google maps niedaleko centrum Birmingham

KatyD, dlaczego nie podszkolę języka? Normalnie uczę się języka z kursów komputerowych od jakiegoś czasu, myślę, że w połączeniu z mieszkaniem na Wyspach to mogłoby dać dobry efekt.

Domyślam się, że zarobić można więcej niż siedemset funtów, jednak brak zmartwienia o mieszkanie, formalności itd na samym początku to dla mnie wartość dodana. Kluczowe dla mnie na początku jest właśnie zaczepić się, ogarnąć język itp a nie od razu odkładać pieniądze - dlatego włąśnie ta oferta mi się podoba, bo daje bezpieczny start.

karjo1 - co do wyłudzenia danych to nie sądzę, nawet nie chcieli mojego cv, wszystko przez wiadomości, ogólnie tylko, tak samo opłaty, bo mógłbym nawet jutro jechać i słowem o opłatach nie wspomnieli, wręcz to oni sami wspomnieli o możliwości zaliczki na początek i nawet nie kazali brać za dużo funtów ze sobą - tyle co na przeżycie pierwszych dwóch tygodni i doładowanie telefonu za 5 funtów. Już bardziej bałbym się nie wiem- że mi tam nerkę wytną, bo jedyne, co podejrzane w tej ofercie to jej masowość i wyjątkowo niskie wymagania, właściwie żadne, wystarczy być zdrowym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2018-01-05 20:33:41 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Na pewno jest jakis haczyk albo przekret. Po co sciagac ludzi z Polski, jak jest ich masa na miejscu?

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-01-05 20:34:26 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-05 20:33:41, Richmond napisał(a):
Na pewno jest jakis haczyk albo przekret. Po co sciagac ludzi z Polski, jak jest ich masa na miejscu?




Nikt na miejscu nie bedzie zainteresowany oferta pracy za 700f. miesiecznie.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2018-01-05 20:35:23 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Z Chestnut Road nie trzeba bezplatnego dojazdu do sklepow. Wyglada na to ze tam masz dojechac na pocztek a potem gdzies na koniec swiata gdzie bedziesz dzielic pokoj z Polakiem, pracowac za pol darmo z grupa innych Polakow I liczyc na darmowy transport do sklepow na chwilke. To z kim podszkolisz jezyk?
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #9 Ocena: 0

2018-01-05 20:38:28 (6 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-01-05 20:33:41, Richmond napisał(a):
Na pewno jest jakis haczyk albo przekret. Po co sciagac ludzi z Polski, jak jest ich masa na miejscu?




Niby jest masa ludzi tutaj ale przy rekordowo niskim bezrobociu ilu z nich będzie chciało pracować za 700f? Co do samego ogłoszenia to nie wiem, trzeba być ostrożnym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #10 Ocena: 0

2018-01-05 20:40:59 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Skoro tylko kondycja zdrowia jest istotna I nie kazali brac za duzo gotowki to moze faktycznie to oferta na wycieczke w jedna strone ;-) na podroby.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,