MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak zostac nauczycielem w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radko80

Post #1 Ocena: 0

2017-11-19 21:37:38 (6 lat temu)

radko80

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2017

Skąd: londyn

Mam wszystkie papiery oprócz referencji. Nie pracowalem nigdy w szkole, a mam juz prawie 40 lat. Staram sie już od kilku miesiecy i nic. Mam DBS i QTS. Czy najlepszą opcja jest zostanie wolontariuszem i zdobycie doświadczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #2 Ocena: 0

2017-11-19 22:04:37 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Radko dobrze jest sie 'zaczepic w szkole jako wolontariusz lub teaching assistant.
Mozesz przejrzec ogloszenia bardzo czesto szkoly poszukuja asystentow,learning support itd..warto tez przejsc sie po szkolach i porozmawiac.Znam kilka osob ktore zaczynaly jako pomoc,asystent i teraz sa nauczycielami.
Moja znajoma skonczyla Ochrone Srodowiska w Polsce i przez kilka lat pracowala tu w UK jako asystent i od roku pracuje jako nauczyciel matematyki i jest wychowaca.
Inna zanjoma rowzniez ma wyksztalcenie nauczycielskie(z Wegier)i pracuje jako asystent ale wlasnie po to aby uzyskac doswiadczenie w pracy z dziecmi w UK oraz referenecje i z czasem na pewno zacznie nauczac.
Ostatnio spotkalam u nas w szkoel dziewczyne i okazalo sie ze ze wspolpracuje ze szkolami w regionie i pomaga polskim dzieciom w komunikacji,adaptacji,dzieciom ktore slabo mowia po angielksu ale rowniez tym ktore mowia slabo po polsku.
Od slowa do slowa okazalo sie ze kojarze ja z polskiego sklepu,pracowala na dziale miesnym,miala wyksztalcenie pedagocziczne ale jak sama mowila musiala od czegos zajac,najpierw zaczepila sie w sklepie,potem znalazla wolontariat zyskala pewne referencje i bez problemu znalazla prace w zawodzie.
ALe przede wszytskim referencje i doswiadczenie nabyte tu w UK.Zacznij gdzie sparce jako asystent,nawet jako wolontariusz,potem nabeirzesz doswiadczenia,uzbierasz kilka papierkow i wtedy z podiesiona glowa pojdziesz na interview i zdobedziesz prace jako nauczyciel.
Powodzenia
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2017-11-20 07:12:14 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Moze zarejestruj sie w agencji i sprobuj jako suppy teacher?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2017-11-20 09:22:45 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Najszybciej bedzie sposobem podanym przez Turefu, praca tymczasowa przez agencje, jako supply teacher, nauczyciel kierunkowy.
Pytales, na czym polega brak sukcesow, jak szukales pracy do tej pory?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radko80

Post #5 Ocena: 0

2017-11-20 22:25:05 (6 lat temu)

radko80

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2017

Skąd: londyn

Do tej pory zarejestrowałem się w kilku agencjach. Sądze że nie rozwinęli ze mną współpracy ze względu na brak referencji. Jeszcze podczas kompletowania dokumentów ( kiedy czekałem na DBS ) miałem rozmowę na nauczyciela który by pomagał polskim dzieciom w jednej z londyńskich szkół. Dało sie zauważyc że chwalono mój dyplom lub QTS. Może to przez to że mam magistra, który tutaj nie jest aż tak powszechny. Mam tez uprawnienia pedagogiczne z Polski.
Miałem wiele telefonów, ale wszystko się szybko kończyło przez brak doświadczenia. Należy też dodać że nie jestem osobą pewną siebie. Jedna agencja oferowała mi wolontariat i do nich oddzwonię, tylko bedę musiał uzgodnić to z moim obecnym pracodawcą.
Z moich poszukiwań wynika że jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2017-11-21 07:45:02 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Z agencjami tak jest, ze trzeba wydzwaniac, chodzic , interesowac sie, bo inaczej zapominaja o kandydacie. Brak doswiadczenia w jakiejkolwiek profesjonalnej branzy to problem, ale trzeba probowac I probowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-11-21 09:11:15 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zadnych referencji nie mozesz podac, do tej pory nigdzie nie pracowales, nie masz zadnych znajomych? Wspominasz o pracodawcy, co robisz obecnie?
O ile dobrze pamietam, studia pedagogiczne maja w programie praktyki, staz?
Zadnej pracy z mlodzieza do tej pory, nawet wypady z wlasnymi dzieciakami i ich znajomymi?
Do agencji trzeba sie dobijac, co pare dni potwierdzac dostepnosc.
A wolontariat nie musi byc w szkole, moze byc na zajeciach pozaszkolnych, w polskiej sobotniej szkole. Poza tym jest sporo bezplatnych kursow online, tez warto sie im przyjrzec, porobic certyfikacje tutejsza. Wiele z nich polega na obejrzeniu filmow, przeczytaniu prezentacji i zaliczeniu prostego testu.
Zapotrzebowanie jest duze, zdobycie pierwszej pracy ulatwi poruszanie sie w zawodzie.
Kwestia determinacji, cierpliwosci i wytrwalosci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2017-11-21 09:18:30 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-11-21 09:11:15, karjo1 napisał(a):
Zadnych referencji nie mozesz podac, do tej pory nigdzie nie pracowales, nie masz zadnych znajomych? Wspominasz o pracodawcy, co robisz obecnie?
O ile dobrze pamietam, studia pedagogiczne maja w programie praktyki, staz?
Zadnej pracy z mlodzieza do tej pory, nawet wypady z wlasnymi dzieciakami i ich znajomymi?
Do agencji trzeba sie dobijac, co pare dni potwierdzac dostepnosc.
A wolontariat nie musi byc w szkole, moze byc na zajeciach pozaszkolnych, w polskiej sobotniej szkole. Poza tym jest sporo bezplatnych kursow online, tez warto sie im przyjrzec, porobic certyfikacje tutejsza. Wiele z nich polega na obejrzeniu filmow, przeczytaniu prezentacji i zaliczeniu prostego testu.
Zapotrzebowanie jest duze, zdobycie pierwszej pracy ulatwi poruszanie sie w zawodzie.
Kwestia determinacji, cierpliwosci i wytrwalosci.

*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radko80

Post #9 Ocena: 0

2017-11-21 21:09:13 (6 lat temu)

radko80

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2017

Skąd: londyn

Referencje mam, ale chodzi tutaj o opinie z pracy w szkolnictwie. Obecnie pracuje jako kelner i mam referencje od HR i z innego źródła też. Miałem kiedyś praktyki w szkole, ale to było ponad 12 lat temu ( gimnazjum i liceum ).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #10 Ocena: 0

2017-11-21 21:21:21 (6 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-11-21 21:09:13, radko80 napisał(a):
Referencje mam, ale chodzi tutaj o opinie z pracy w szkolnictwie. Obecnie pracuje jako kelner i mam referencje od HR i z innego źródła też. Miałem kiedyś praktyki w szkole, ale to było ponad 12 lat temu ( gimnazjum i liceum ).

Trolujesz czy jaja sobie robisz? Naprawdę chcesz zostać nauczycielem w UK? Skoro tak , to są fora tematyczne i powinieneś tam zapytać , a nie tutaj. Czasem mam wrażenie, że niektórzy ludzie piszą żeby pisać.

EDIT:
Pierwsza z brzegu strona na ten temat: http://www.polskamacierz.org/praca-w-polskiej-szkole-uzupelniajacej/polscy-nauczyciele-w-wielkiej-brytanii/

[ Ostatnio edytowany przez: MrMaverick 21-11-2017 21:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,