MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprawdzenie referencji, wypowiedzenie obecnego kontraktu o prace

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

queenOfChocolat

Post #1 Ocena: 0

2017-10-08 20:22:06 (7 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

Cytat:

2017-10-08 18:10:50, jusia1985 napisał(a):
Natomiast firma w której pracowałam w Polsce, nie da mi referencji, bo już nie istnieje. I co wtedy jak wycofają mi oferte pracy ?

to nie poinformowalas przyszlego pracodawce o tym, ze poprzednia firma juz nie istnieje i nie bedzie mogla wystawic referencji??

jak powyzej - wypowiedzenie w pracy dac w czasie okreslonym w umowie, jesli w umowie masz powiedzmy jeden tydzien, to i tak jutro porozmawiac z szefem i powiedziec ze starasz sie o nowa prace i ze moga dzwonic o referencje. jesli w umowie masz 3 tygodnie no to zapytaj sie o mozliwosc skrocenia wypowiedzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-10-08 20:35:16 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zwlekanie z rozmowa w obecnej firmie, zwlekanie z wypowiedzeniem, majac umowiona nowa prace jest cokolwiek dziecinne i niepowazne.
Zamiast firmy z Polski sprobuj podac kontakt do kogos z dawnych wspolpracownikow, moze ktos ze znajomych potwierdzi referencje, dane o Tobie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jusia1985

Post #3 Ocena: 0

2017-10-08 20:44:45 (7 lat temu)

jusia1985

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Newcastle

Wsumie to jestem zestresowana ta sytuacja. Mój szef bywa czasem wybuchowy. Po za tym ostatnio miałam ostrzeżenie za to ze mowie po polsku w pracy. W firmie, z która współpracujemy pracuje Polka, wiec często dogadujemy się po polsku, przy załatwianiu dostaw itp. Nigdy z tym nie było problemów, teraz nagle sa.

Także powiedzenie, ze staram się o nowa prace, mogą dzwonic o referencje brzmi dla mnie troszkę mało rozsądnie. To trochę tak jak by powiedzieć ze oleje Cie i Twoja firme, ale dopiero jak wszystko pojdzie po mojej myśli. Przepraszam, nie chce być nie uprzejma.

Ale dziekuje za Twoja porade bo to poddalo mi pomysl.

Mogę powiedzieć, ze rozmawiałam z jakims tam agentem, który poszukiwal pracowników gdzies tam i podalam nazwe mojej obecnej firmy. To było nie zobowiazujace, przepraszam za to i tyle. Oczywiście nie dawac wypowiedzenie puki co.

Mam teraz inne pytanie.

Czy te referencje to sa rzeczywiście tak sprawdzane ? Jak to wygladalo w Waszym wypadku ? Czy może referencje to jest cos co sprawdza powiedzmy 20% przyszłych pracodawców, albo zostawia się to agencji, której i tak się tego nie chce robic ?

Pamietam, ze podczas drugiej rozmowy kwalifikacyjnej, padlo stwierdzenie - Sprawdzilismy Twoja obecna firme, wydaje się być relatywnie nowa firma z niewielka liczba pracowników. Także wychodzi na to ze już na drugim etapie rekrutacji cos tam googlowali przynajmniej. Firma, która zlozyla mi oferte pracy do duza korporacja.

Pozdr

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-10-08 20:56:24 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Ale nadal nie dostrzegasz problemu w tym, ze czekając z wypowiedzeniem do ostatniej chwili, tak naprawdę nie dasz go wcale. Odejdziesz niemalże z dnia na dzien a to jest mało profesjonalne.

Powiem Ci, ze sam tez akurat zajmuje sie rekrutacja gdy jest zapotrzebowanie. Zadzwonił do mnie kiedyś kandydat na kierowce i powiedział, ze o wypowiedzenie to sie nie musimy martwić. Da pracodawcy dzień albo dwa i moze zaczynać.
Byłem w szoku i choć bardzo potrzebowałem kierowcow, nie chciałem z człowiekiem mieć nic wspólnego. Skoro ma taki styl załatwiania spraw, mnie tez kiedyś zostawilby na lodzie.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 08-10-2017 20:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jusia1985

Post #5 Ocena: 0

2017-10-08 21:05:10 (7 lat temu)

jusia1985

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Newcastle

Moze i malo profesjonalne. Ale lepiej byc malo profesjonalnym I miec pieniazki na zycie, niz profesjonalnie wyladowac na ulicy. Bo tak tez się może stać. Troszke już ten kraj dal mi w kosc.

Wypowiedzenie zamierzam dac po sprawdzeniu referencji, jak będzie wszystko dobrze.

Edit: Czy jak zloze wypowiedzenie to mowic do jakiej firmy odchodze jak by pytali ? Slyszalam na ten temat rozne opinie.

[ Ostatnio edytowany przez: jusia1985 08-10-2017 21:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #6 Ocena: 0

2017-10-08 21:51:35 (7 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Cos mam wrazenie, ze to kolejne konto naszego inzyniera forumowego... Oj wiele rzeczy sie zgadza plus ten sam styl pisania i zadawania pytan ze srednim zwracaniem uwagi na rady forumowiczow.
Moze sie myle, paranoja forumowa itd ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #7 Ocena: 0

2017-10-08 22:03:08 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Zamiast panikowac, polecam sprawdzic czy oferta pracy jest w ogole zalezna od jakichkolwiek referencji to powinno byc w podpisanym kontrakcie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-10-08 22:15:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-10-08 21:05:10, jusia1985 napisał(a):
Moze i malo profesjonalne. Ale lepiej byc malo profesjonalnym I miec pieniazki na zycie, niz profesjonalnie wyladowac na ulicy. Bo tak tez się może stać. Troszke już ten kraj dal mi w kosc.

Wypowiedzenie zamierzam dac po sprawdzeniu referencji, jak będzie wszystko dobrze.

Edit: Czy jak zloze wypowiedzenie to mowic do jakiej firmy odchodze jak by pytali ? Slyszalam na ten temat rozne opinie.

To szef na pewno nie bedzie szczesliwy, ze dowie sie o Twoim odejsciu od rekrutera. Przestan sie tak bac tej zmiany pracy. Panikujesz jakby szef byl mezem przemocowcem i wolisz chodzic na paluszkach niz zmierzyc sie z problemem.

A tak na przyszlosc, nie musisz sie zgadzac na interview na ostatnia chwile, szczegolnie jak to korporacja. Mozesz umowic sie na 2-3-5 dni pozniej, firma zrozumie, ze kandydat ma prace i nie moze wyrywac sie z niej co drugi dzien na ostatnia chwile.

Nie wiem tez czemu od razu nie powiedzialas, ze polska firma nie istnieje i moga byc problemy z potwierdzenie referencji.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #9 Ocena: 0

2017-10-09 10:30:11 (7 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Z tego co zrozumialam to juz dostalas kontrakt od nowego pracodawcy i go podpisalas tak?

Zawsze myslalam ze referencje sprawdza sie zanim zaoferuje sie komus prace?

Przynajmniej u mnie tak bylo, pierwsze rozmowa, pozniej zaoferowanie tej pracy mi ustnie czy przyjmuje propozycje 'subject to satisfactory references', pozniej pytali moich poprezdnich pracodawcow o referencje i jak wszystko bylo okej to wtedy dopiero kontrakt.
Skoro masz juz kontrakt to po co im referencje po fakcie skoro i tak Cie juz zatrudnili?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-10-09 11:23:14 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To "subject to satisfactory reference" znaczy mniej wiecej tyle, ze oferuja komus prace, papierologia trwa, kandydat podpisuje umowe, ale moga nie zatrudnic go, mimo podpisania umowy.

Widzialam nawet takie listy kiedys w HR, ze niestety jest im przykro, ale nie moga zatrudnic danej osoby, bo nie otrzymali referencji.

Teraz to autorka pewnie w ogole spanikuje.

Nie da sie zjesc ciastka i miec ciastko w tym przypadku.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,