MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprawdzenie referencji, wypowiedzenie obecnego kontraktu o prace

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

jusia1985

Post #1 Ocena: 0

2017-10-08 12:20:12 (7 lat temu)

jusia1985

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Newcastle

Dzien dobry,

Chcialam sie zapytac forumowiczow o nastepujaca rzecz. Mianowicie pracuje w obecnej firmie jako sales oficer. Zarabiam bardzo slabo, dlatego zdecydowałam się na zmiane prace. Dostalam kontrakt z nowej pracy, przeslany droga pocztowa do mojego mieszkania, podpisałam i odeslalam go.

Sytuacja wygląda tak ze mam zaczasc za 2 tygodnie prace. Rozumiem ze teraz po zaakceptowaniu przeze mnie oferty pracy jest czas na sprawdzanie referencji od poprzednich pracodawców, w tym także obecnego.

W związku z tym mam pytanie, kiedy dac wypowiedzenie w obecnej pracy ?

Nie chciałabym postawić moich managerow, w sytuacji dokonanej, żeby dowiedzieli się ze zmieniam prace od agenta z agencji, bo to może skutkować złymi referencjami.

Po drugie jedna z firm w której pracowałam 6 lat temu w PL, już nie istnieje. Wiec troszkę się martwię co będzie jeśli nie uzyskają potwierdzenia ze tam pracowałam.

Proszę o pomoc, please : )

Pozdr

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-10-08 12:37:31 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jeżeli nowa prace masz zacząć za 2 tyg, to obecnemu pracodawcy wypowiedzenie wypadałoby dać jak najszybciej.

Okres wypowiedzenia z pewnością jest w umowie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jusia1985

Post #3 Ocena: 0

2017-10-08 15:12:26 (7 lat temu)

jusia1985

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Newcastle

Wolalabym sie nie spieszyc z tym wypowiedzeniem. Zawsze mogę tym rozloscic swojego szefa, z którym i tak już jestem w nienajlepszych relacjach.

Może tez być tak ze dam wypowiedzenie, a szef przy sprawdzaniu referencji powie ze mnie nie poleca i zostane bez pracy – ani obecnej, ani przyszłej.

Jak uważacie jak to najlepiej rozwiazac, bo sama już nie wiem.

Ta zmiana pracy jest dla mnie dosyć stresującym przezyciem.

Pozdr

[ Ostatnio edytowany przez: jusia1985 08-10-2017 15:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2017-10-08 15:47:09 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Kontakt do HR w obecnej firmie, zamiast do szefa?
Rozmowa z przelozonym, jasne postawienie sprawy i wypowiedzenie zgodne z warunkami w obecnej umowie.
Jesli macie kiepskie relacje pracownik - przelozony, to ulga dla obu stron przy takim rozwiazaniu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2017-10-08 16:52:53 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jeśli zaczynasz w nowym miejscu za 2 tyg to kiedy chcesz dać wymówienie?

Tam gdzie ja pracuje, pracownik daje wymówienie 4 tygodniowe. Moze zostać skrócone jesli jest taka możliwość. Pracownik, który nie dotrzyma warunków umowy to referencji nie dostaje wcale.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jusia1985

Post #6 Ocena: 0

2017-10-08 17:03:27 (7 lat temu)

jusia1985

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Newcastle

To mala firma, ktora ma 15 pracownikow. Nie istnieje cos takiego jak dzial HR. Jak zatrudniamy kogos to korzystamy z agencji. Wiec jeśli będą chcieli zadzwonić to będą musieli zadzwonić na glowna infolinie i poprosić mojego managera do telefonu, albo szefa.

Wiem, ze to może nie najlepsze rozwiązanie, może dlatego ze sama je wymyslilam : )

Co powiecie żeby zrobić tak.

1) Nie podejmuje narazie zadnych ruchow. Czekam na rozwój wydarzen.
2) Jak zadzwonią do mojego szefa i szef da pozytywne albo przynajmniej neutralne referencje to wtedy poinformować ze odchodzę.
3) Jeśli szef da zle referencje i moja przyszla praca, przepadnie to udac glupiom blondynke i liczyc na to ze zostane nie zwolniona w obecnej pracy.
4) Musze pamietac ze jedna z firm w PL, w której pracowałam już nie istnieje, także brak referencji to raczej pewność.


Proszę pomóżcie mi, nie chce wierzyc w to ze przez brak pozytywnych referencji nie ma już nigdy szans na jaka kolwiek lepsza prace dla mnie.

PS: W obecnej firmie pracowala ze mna dziewczyna, która z dnia na dzień rzucila prace i jak kiedyś agencja jakas dzownila o referencje i poprosila z moim szefem. To mój szef powiedział ze taka osoba tutaj nigdy nie pracowala. Sytuacja miała miejsce przy mnie, bo odebrałam telefon i przekierowalam do szefa…

Edit: W obecnym kontrakcie nie ma terminu wypowiedzenia.

[ Ostatnio edytowany przez: jusia1985 08-10-2017 17:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2017-10-08 17:15:10 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

A jak sadzisz spodoba sie twojemu szefowi jak ktos zadzwoni jutro i powie ze chca referencje bo odchodzisz zeby u nich pracowac? Myslisz, ze jak jutro ktos zadzwoni to szef nie domysli sie ze odchodzisz?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-10-08 17:20:27 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nic nie robienie nie jest rozwiazaniem, poniewaz prosba o refencje oznacza jedno: pracownik odchodzi. Nie ma innego powodu by o nie pytac ...

W zwiazku z tym i tak musisz dac wypowiedzenie i lepiej dac je przed tym telefonem. Przynajmniej nikt nie bedzie zaskoczony.

Jak ktos odszedl z dnia na dzien, to niewatpliwie nagrabil sobie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #9 Ocena: 0

2017-10-08 18:01:44 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

Moim zdaniem powinnaś dać wypowiedzenie jak najszybciej .
U mnie w pracy musi to być 4tyg przed odejściem
Jeszcze się tak urzadzisz ze ci nie zapłacą
Bądź uczciwa i daj wypowiedzenie bo jeszcze w przyszłości nie wiadomo czy ktoś nie będzie do nich dzwonił po referencje i powiedzą że odeszłas bez wypowiedzenia a to naprawdę nie zbyt ladnie świadczylo by o tobie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jusia1985

Post #10 Ocena: 0

2017-10-08 18:10:50 (7 lat temu)

jusia1985

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Newcastle

Cytat:

2017-10-08 18:01:44, greta napisał(a):
Jeszcze się tak urzadzisz ze ci nie zapłacą


Jak to możliwe ze mogą mi nie zaplacic ? Przeciez powinni mi zaplacic za to co przepracowałam.

Staram sie brac pod uwage jeszcze jeden wariant. Mianowicie, dam wypowiedzenie jutro. Sprawdza referencje w obecnej firmie, kiedyś tam np. w srode.. Natomiast firma w której pracowałam w Polsce, nie da mi referencji, bo już nie istnieje. I co wtedy jak wycofają mi oferte pracy ?

Jeszcze jest jeden maly problemik o którym wcześniej nie pisałam. Rekrutacja, była procesem wieloetapowym. Najpierw rozmowa kwalifikacyjna w agencji. Potem z ludzmi z HR z nowej firmy, ostatni etap z managerami i szefem nowej firmy. Wsumie 3 dni. Bylam informowana o kolejnych procesach rekrutacji, na zasadzie „pojutrze 2-gi etap”. Także w obecnej pracy nie było szans wziasc urlopu, wiec brałam tak zwane sicki … Ja myślicie czy takie cos może zawazyc na negatywnych referencjach. Dodam, ze nigdy wcześniej nie brałam sickow, tylko teraz przy okazji tej rekrutacji. I tak jestem szczesliwa ze się udało za pierwszym razem. Już slyszalam glosy jaka to jestem nieefektywna… Szkoda tylko ze wcześniej nawet jak bylam mocno zaziębiona to chodziłam do pracy…

Pozdr

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,