MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

xxxemi

Post #1 Ocena: 0

2020-11-28 11:38:56 (3 lata temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Cytat:

2020-11-28 10:50:44, gosian napisał(a):
Gdzieś słyszałam również, że bycie na chorobowym z powodu depresji może odbić się negatywnie w przyszłości przy braniu kredytu itd. Czy to prawda? Niektóre banki wręcz odmawiają przynania kredytu.



Tak wiem o tym, tylko że tu chodzi o stres który funduje firma.
Mam obawy, bo w dodatku będzie audyt zewnetrzny za 2 tygodnie i myślę że nasza nieobecność spowoduje bardzo duże utrudnienie w firmie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-11-28 14:25:58 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-11-28 11:38:56, xxxemi napisał(a):
Cytat:

2020-11-28 10:50:44, gosian napisał(a):
Gdzieś słyszałam również, że bycie na chorobowym z powodu depresji może odbić się negatywnie w przyszłości przy braniu kredytu itd. Czy to prawda? Niektóre banki wręcz odmawiają przynania kredytu.



Tak wiem o tym


Dziewczyny a co z ta depresja i kredytem? Pytam bo zywo mnie to interesuje, choc juz latami nie chowam sie przed praca. Kiedys bylam na dlugasnym zwolnieniu ale przy zwyklym kredycie banki nie maja wgladu w historie chorobowa. O jakie przypadki wiec chodzi?

Xxxemi, jesli przez najblizsze dwa tygodnie bedziesz bardziej denerwowac sie w domu niz w pracy to moze sprobuj pociagnac jakos do Swiat albo idz do lekarza po tych 2 tygodniach? Tylko nie mow lekarzowi ze czekalas az skonczy sie audyt 😉

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2020-11-28 14:55:16 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Elementem prawa o ochronie danych osobowych jest również prawo do ochrony swojego medycznego rekordu. Żaden bank nie ma wglądu w historię chorób klienta - chyba, że zainteresowany wyrazi zgodę w formie pisemnej (czy poprzez elektroniczną weryfikację).
Nie znam sytuacji, że bank mógłby podać w uzasadnieniu, że przyczyną odmowy udzielenia kredytu są choroby natury mentalnej np depresja. To podpada pod Equality Act 2010.

Co do sick note (akurat przeszedłem różne przypadki z pracodawcą - a nadal jestem na sick note...) to jeżeli ktokolwiek jest chory, ma wypadek ... cokolwiek ... to nie patrzy na to czy w firmie jest audyt, albo pracodawca jest 'short with staff'. Lekarz ocenia, że nie jestem zdolny/zdolna do pracy. Koniec i kropka. Albo jestem chory...no, albo nie.

PS. Poza tym nie zawsze GP musi dać zwolnienie - bez względu na zgłaszaną przez pacjenta chorobę, w tym depresję, złe samopoczucie. To taka luźna dygresja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #4 Ocena: 0

2020-11-28 15:48:36 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Znam osoby które faktycznie miały jakieś problemy w pracy, ktoś ich stresował np. przykręcając śrubę i nękając w jakiś sposób. Potrafili aktorsko się rozpłakać, wyjść np. do kantyny i później oświadczyć managerowi, że nie są w stanie pracować. Najlepiej przy świadku. Wyjście do domu. Następnego dnia lekarz i chorobowe. Im dłuższe ten lepsze. Firma sama do nich wydzwaniała, proponowała spotkanie aby jakoś rozwiązać problem. Oczywiście po trzech miesiącach trudno wrócić na pełen etat więc wracali - pierwszy tydzień cztery godziny, drugi pięć itd.
Po wszystkim nikt ich palcem nie był w stanie tknąć.
Trzeba tylko mieć realny problem a nie wybujały.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2020-11-28 18:06:51 (3 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zależnie jakie są wewnętrzne przepisy, mitem jest ze osoby chorej nie mozna zwolnić. Jesli praca wywołuje pogorszenie zdrowia, do tego stopnia ze ktos nie jest w stanie jej wykonywać, to "w trosce" o pracownika rozwiąże umowę. Nie nastapi to po pierwszym chorobowymjednak, bo musi najpierw dac pouczenie o absence policy...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2020-11-28 20:02:08 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Poza tym wpis w dokumenty o depresji, zwolnieniu chorobowym z tego tytulu rzutuje na potencjalne ubezpieczenia na zycie, zdrowotne itp., wymaga sie podania takiej informacji, a stawka idzie w gore, pojawiaja sie wykluczenia.
Rowniez w przypadku nowej pracy pada na ogol pytanie o ilosc dni chorobowych, o depresje itp.
Czesc prac wyklucza osoby z taka historia.
Ba, czasem nawet na przyszlosc bywa, ze zgloszony problem chorobowy gp podciaga pod kwestie mentalne, np. problemy kregoslupowe, czy bolowe bywaja lekcewazone.
Temat depresji jako powodu zwolnienia jest dosc rozlegly i moze wychynac w najmniej oczekiwanej chwili.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-11-28 20:19:02 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Potwierdzam ze stawka ubezpieczenia na zycie idzie w gore. Ja place dosc sporo.

Natomiast kto przy przyjeciu o prace pyta o ewentualna depresje w zyciorysie? Nic tylko do trybunalu za dyskryminacje.

Gdyby mnie pytano o wszystkie moje poprzednie diagnozy to w ogole nie mialabym pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2020-11-28 20:20:52 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W kazdej pracy mojej i Polowka w ankiecie byly pytania o stan zdrowia, epi, depresje i in.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #9 Ocena: 0

2020-11-28 20:23:02 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-11-28 20:20:52, karjo1 napisał(a):
W kazdej pracy mojej i Polowka w ankiecie byly pytania o stan zdrowia, epi, depresje i in.



Ale takie ankiety sa zazwyczaj po przyjeciu juz, ja wpisywalam antydepresanty do takich ankiet ze zazywam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2020-11-28 20:25:48 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Czesc prac wymaga dobrego stanu psycho-fizycznego i incydent z zalamaniem nerwowym moze wykluczyc kandydata.
I nie ma to nic wspolnego z dyskryminacja, taka specyfika zawodowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,