MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 29

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Goblin1

Post #1 Ocena: 0

2017-10-05 10:36:23 (7 lat temu)

Goblin1

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Brighton

Witam.
Biorę chorobowe na 2 tygodnie i wiem że za pierwszy tydzień można sobie wypisać samemu, a na drugi trzeba już iść to GP.
Z tego powodu że nie chce mi się codziennie dzwonić do pracy i mówić o tym że nadal się źle czuję, wolałbym zadzwonić raz i powiedzieć że lekarz mi mówił iż mam siedzieć tydzień w domu, a później sam wypiszę sobie zwolnienie. Po tygodniu pójdę na plecy i wypisze mi na następny tydzień. Zastanawiam się tylko czy pracodawca będzie mógł wymagać ode mnie zwolnienia z GP za dwa tygodnie, z tego powodu że powiedziałem że byłem u lekarza(W sensie czy zaakceptuje moje Sick Note).
Kolega z pracy raz był chory na plecy, był u lekarza a ten mu powiedział żeby sam sobie wypisał zwolnienie. Później usłyszał od managera że teraz mu to przyjmie, ale następnym razem będzie musiał przynieść od GP.
Jak to wygląda od strony prawnej?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-10-05 11:35:19 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Tez dołączę się do tematu. Tez bolą nie plecy a moja pracy jest czysto fizyczna , pracuje tam już prawie 10 lat , w kontrakcie mam ze płacą chorobę 3 miesiące full i następne połowę , później SSP. Planuje iść na zwolnienie i "wykorzystać" to ze bolą mnie plecy. Jak to wszystko wygląda? Gdzie najpierw się udać ? Do gp ? Do managera ? Jak wygląda cały proces ? Nie chce narazie pytać w pracy bo powiedzą ze to ściema

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Goblin1

Post #3 Ocena: 0

2017-10-05 12:50:38 (7 lat temu)

Goblin1

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Brighton

Pierwsze 7 dni możesz sobie sam wypisać w self certification form, później wystawia Ci GP. Do Managera możesz zadzwonić że nie będziesz pracował przez jakiś okres. Nie radziłbym Ci iść do biura że Cię plecy bolą, bo on może powiedzieć że skoro bolą a jesteś w pracy to gdzie problem?

Mi chodzi bardziej o to czy jest sens iść do GP w pierwszym tygodniu, skoro on i tak nic mi nie wypisze w , i powie żebym wrócił za tydzień.

[ Ostatnio edytowany przez: Goblin1 05-10-2017 12:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #4 Ocena: 0

2017-10-05 13:51:37 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Coś trochę chcesz przekombinować. Jeśli masz jedną chorobę która trwa 2 tygodnie to powinieneś przynieść zwolnienie od lekarza że byłeś 2 tygodnie chory.

Sam sobie nic nie musisz wypisywać. Po powrocie do pracy ciebie wypytają o przebieg choroby.

Jeśli w kontrakcie masz napisane że trzeba dzwonić codziennie że jesteś chory to tego nie przeskoczysz. Dzięki temu firmy lepiej kontrolują udających chorobę pracowników.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Goblin1

Post #5 Ocena: 0

2017-10-05 14:12:11 (7 lat temu)

Goblin1

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Brighton

No właśnie gadałem z kumplem który miał 4 tygodnie na plecy i mówił że trzeba dzwonić codziennie przez pierwsze 7 dni, później idziesz do GP i Ci wystawi albo nie.

Problem ze zwolnieniami w uk jest taki że dopóki nie będziesz mógł wstać z wyra to będą Ci przepisywać paracetamol, dlatego zawsze trzeba trochę przesadzić, bo inaczej Ci nie wypiszą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #6 Ocena: 0

2020-11-28 08:25:17 (3 lata temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Zapytam tutaj bo Wy z reguły wiecie więcej niż ja😉
Otóż pracuje w departamencie quality z dwoma innymi osobami. Mamy bardzo stresująca sytuację w pracy spowidowaba jedna osoba, pomimo licznych skarg firma zamiata wszystko pod dywan nieustannie. Czuję że potrzebuję trochę oddechu, i widzę że podupadam trochę na zdrowiu przez to wszystko i myślę żeby nie poprosić gp o sick note na stres. Sek w tym że jedna osoba z mojego teamu właśnie już poszła na to samo. Czy myślicie ze mogę mieć jakieś konsekwencje dyscyplinarne tego? Noszę się z zamiarem zmiany pracy po nowym roku, ale zważywszy na obecne czasy nie wiem jak to będzie *DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: xxxemi 28-11-2020 08:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-11-28 08:47:56 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie bedziesz miec problemow dyscyplinarnych za zwolnienie lekarskie.

Powiedz lekarzowi ze stres w pracy affects your home life, ze odczuwasz anxiety albo ze nie mozesz sie skupic, albo ze jestes depressed lub placzesz - cokolwiek powiesz lekarzowi, powiedz gruntownie bo lepiej w takim przypadku przerysowac niz niedopowiedziec. Moze firma sie obudzi jesli zaczna miec problem z obsadzeniem stanowisk pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2020-11-28 10:45:41 (3 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie do końca tak, ze moze sie bez konsekwencji odbyć. Zobacz co mówią wewnętrzne przepisy o "sickness absence". W zależności jak długo będziesz chora, pracodawca może rozwazac ostrzeżenie rozwiązania umowy, nie nazwie tego dyscyplinarnym procesem, tylko ze rozwaza ogolnie czy twoje zdrowie i wymogi pracy sa w konflikcie. To ze ktos inny jest na zwolnieniu nie bedzie miało wpływu na przepisy wewnętrzne, ale nagły brak kadry moze pracodawcę zmotywować do egzekwowania przepisów.

Ps zdrowie ważniejsze jednak i krotka nawet przerwa na podreperowanie moze okazać się pomocna.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2020-11-28 10:50:44 (3 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Gdzieś słyszałam również, że bycie na chorobowym z powodu depresji może odbić się negatywnie w przyszłości przy braniu kredytu itd. Czy to prawda? Niektóre banki wręcz odmawiają przynania kredytu.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

cris82

Post #10 Ocena: 0

2020-11-28 10:54:15 (3 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

u mnie w pracy sporo osob ostatnio bralo sobie zwolnienia ze wzgledu na stres

z boku wyglada to tak ze sa to bardzo dobrzy pracownicy z opinia "nie latwych do zastapienia" dopoki nie sa to jakies regularne zwolnienia to co za problem

kazdy moze miec kryzysowy moment w zyciu ale uwazaj : P z tego co mi mowil znajomy z pracy to problem w tym ze powrot po takiej przerwie tez wcale nie nalezy do latwych

wiem jak to brzmi ale tak powiedzial : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,