MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca etat + firma ÷liability insurance

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sabriel

Post #1 Ocena: 0

2017-09-24 18:11:46 (7 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Temat prouszany wielokrotnie lecz szukam odpowiedzi na nastpujace pytania a ze nie moge wygooglowac to za pomoc z gory dziekuje!:

-czy jak zarejestruje sie jako self employed to czy wtedy sama skladam zeznanie po dark owe za prace na etacie I jako self employed czy pracodawca sklada za moja prace na etacie a ja za czesc self employed?

- roznica miedzy SE a LTD jest jasna dla mnie w teorii ale nie za bardzo orientuje sie jak to w praktyce sie ma.kiedy oplaca sie zalozyc SE A kiedy Ltd bedac jednoczesnie na etacie? Planuje zatrudniac ludzi ale beda oni pracowac na zasadzie self employedischarge lub Ltd.

- Planuje swiadczyc porady zdrowego odzywiania- czy zwykle public liability insurance wystarczy czy potrzebuje jakies jeszcze?

Za linki gdzie moge znalesc wiecej na ten temat bede wdzieczna!

[ Ostatnio edytowany przez: sabriel 24-09-2017 18:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-09-24 18:32:19 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #3 Ocena: 0

2017-09-24 18:57:47 (7 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Ale to jak przekraczam 85k razem na etacie plus firma (self employed lub ltd).

Bo ja w pierwszym roku to raczej nie bede miala 85k obrotu.

Czy Ltd oznacza ze musze byc automatycznie vatowcem?

Dzieki za wyjasnienie ze pracodawca nie bedzie wiedzial ze jestem self employed.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-09-24 19:08:51 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-24 18:11:46, sabriel napisał(a):
-czy jak zarejestruje sie jako self employed to czy wtedy sama skladam zeznanie po dark owe za prace na etacie I jako self employed czy pracodawca sklada za moja prace na etacie a ja za czesc self employed?

- roznica miedzy SE a LTD jest jasna dla mnie w teorii ale nie za bardzo orientuje sie jak to w praktyce sie ma.kiedy oplaca sie zalozyc SE A kiedy Ltd bedac jednoczesnie na etacie? Planuje zatrudniac ludzi ale beda oni pracowac na zasadzie self employedischarge lub Ltd.

- Planuje swiadczyc porady zdrowego odzywiania- czy zwykle public liability insurance wystarczy czy potrzebuje jakies jeszcze?


Hej. Z rozliczaniem jest tak jak napisal Ludzik50 - osobno. Ja tak robie.

Z roznica pomiedzy sole trader a spolka limited to na stronach rzadowych wyczytasz ze kazda z tych form ma swoje zalety ale wedlug mnie na start jest lepsze "sole trader" bo tez mozesz zatrudniac ludzi tak jak piszesz a prosciej jest rozwiazac...

nie orientuje sie jakie sa wymogi do prowadzenia dzialanosci dietetyka, moge zerknac czy cos wyczytam.


jeszcze edit: Dietician to tytul zawodowy chroniony prawnie, aczkolwiek Nutritionist to tytul zawodowy ktory nie jest prawnie chroniony, jest tylko opcja rejestracji dobrowolnej, ale z ludzmi chorymi mozna pracowac tylko pod nadzorem dietetyka o tytule Dietician.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 24-09-2017 19:55 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,