MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prośba o tłumaczenie - jak rozwiązać umowę o pracę

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

FireWire

Post #1 Ocena: 0

2017-08-01 19:22:05 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Witam!
Jak w temacie, musiałem zmienić pracę. Tak się złożyło, że dostałem kontrakt pod nos, przejrzałem pobieżnie w domu. Z grubsza zrozumiałem - na ile mi pozwolił mój angielski i google translator. Praca jak praca, okazała się inna od założeń i ustaleń. Nie podoba mi się i tyle. Zacząłem drugi tydzień, ale nie chcę dłużej pracować. W umowie znalazłem zapisy, które nie są do końca dla mnie jasne. Jak sensownie rozstać się z pracą? Czy "right to notice" dotyczy zakładu pracy czy owy okres, o którym tam mowa, mogę się na niego powołać? Czy owy garden leave dostanę, czy dostać mogę? Z góry dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam
Zdjęcie
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-08-01 19:29:47 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Masz prawo dac wymowienie, tylko w tej czesci tekstu nie ma nic o jego dlugosci.

Garden Leave dotyczy wyjatkowych sytuacji, gdy pracodawca daje Ci wypowiedzenie bez obowiazku swiadczenia pracy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #3 Ocena: 0

2017-08-01 19:32:56 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Czyli okres podany w right to notice nie tyczy się wypowiedzenia?
Nie mogę nigdzie tego znaleźć...
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-08-02 10:27:50 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

A nie mozesz dac wypowiedzenia i poprosic o odejscie za porozumieniem stron w okreslonym terminie? Po prostu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #5 Ocena: 0

2017-08-02 11:06:40 (7 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

W moim rozumiemiu Twojej umowy, w pierwszym miesiacu pracy dajesz wypowiedzenie na pismie i nastepnego dnia nie pracujesz.

Rysiek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #6 Ocena: 0

2017-08-02 22:06:27 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Ok, ślicznie dziękuję za pomoc, jutro z uwagi na pewne okoliczności, spróbuję rozwiązać za porozumieniem stron.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #7 Ocena: 0

2017-08-17 10:17:52 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Część Wszystkim jeszcze raz :),
Popadłem w małą rozterkę. Na szybkości musiałem napisać wypowiedzenie i znalazłem jakiś wzór w necie. Napisałem "... with effect from 18 August." Trochę zgłupiałem, bo dzisiaj jeden z menedżerów mówi do mnie,że słyszał że jestem dzisiaj ostatni dzień a ja chciałem by ostatnim był piątek 18go. I teraz nie wiem "być albo nie być" jutro w pracy :)? Charytatywnie nie chcę robić. Z góry dzięki za sugestie:)
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,