MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Akt niekaralności i apostille

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lukkra

Post #1 Ocena: 0

2017-07-17 21:11:51 (7 lat temu)

lukkra

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2017

Skąd: Manchester

Witam forumowiczów! Mam pewien problem, z którym mam nadzieję mi pomożecie. Mianowicie, pracowałem jakiś czas temu w Anglii (łącznie przepracowałem 11 miesięcy, 2x praca sezonowa). Aktualnie chciałbym wyjechać do pracy do Niemiec, jednak mój przyszły pracodawca wymaga ode mnie apostille z Polski (dość mały problem, dam radę to załatwić) oraz z Anglii. Z drugiego kraju potrzebuję akt niekaralności oraz apostille. Wie ktoś z Was, jak załatwić owe dokumenty? Proszę o pomoc !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #2 Ocena: 0

2017-07-18 09:04:35 (7 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Z Angli mozesz zrobic DBS check.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-07-19 00:27:21 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Apostille nie jest dokumentem samym w sobie. Jest to klauzula potwierdzajaca uprawnienia sporzadzajacej np. pelnomocnictwo w Wielkiej Brytanii, gdzie nie funkcjonuje polski notariat. Wowczas pelnomocnictwo moze sporzadzic kancelaria prawna (solicitors) a o nadanie klauzuli apostille wystepuje sie do Secretary of State and Commonwealth Affairs...dlatego nie bardzo rozumiem o co chodzi?
Czyli z Wielkiej Brytanii akt o niekaralnosci z klauzula apostille?
Proponuje przez kancelarie prawna lub jesli masz document (UK) w reku, to samodzielnie wystapic o nadanie klauzuli apostille.

https://www.gov.uk/get-document-legalised

PS. Tak, jak w poscie powyzej, w UK nie ma aktu niekaralnosci. Jest DBS check, gdzie wypelnione sa okreslone pola - czy figurujesz w odpowiednich kartotekach. To mozna potwierdzic apostille, ale to lekko dziwne. Potem pewnie zazadaja tlumaczenia przysieglego apostille :) Niemniej powodzenia.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 19-07-2017 00:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-07-19 21:16:39 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Hej Lukkra. W UK o DBS check wystepuje sam pracodawca, tym bardziej ze do roznego rodzaju stanowisk potrzebne sa rozne stopnie DBS check.

Jezeli chcesz samodzielnie wystapic, mozesz sie bezposrednio wystarac o basic disclosure z Disclosure Scotland, rowniez jesli to nie w Szkocji pracowales tylko np w Anglii.

Daj znac czy potrzebujesz link do strony rzadowej.

Jesli chodzi o apostille z UK, to po uzyskaniu zaswiadczenia w UK musisz kupic taka opieczetowana forme tego zaswiadczenia, ktora juz bez tlumaczen mozesz przedlozyc w oznych krajach UE, np w Niemczech wlasnie.

Sa firmy ktore za doplata zajmuja sie aplikowaniem o zaswiadczenia DBS poniewaz, jak wyzej napisalam, indywidualnie nie mozna aplikowac.

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2017-07-19 21:57:05 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Aha...kupic apostille? To nowosc. Bez tlumaczen mozna przedlozyc w innych krajach UE...(!?) a przedlozyc to sobie mozna...skad wiedza, ze bez tlumaczen? Autorka postu sprawdzila wszystkie instytucje we wszystkich krajach UE?

Nie lubie sie wtracac moze niegrzecznie, ale nie jest fair pisanie informacji, o ktorych nie ma sie wiekszego pojecia, bo mozna pytajacemu wyrzadzic "niedzwiedzia" przysluge. Po co?

W Rzeczpospolitej Polskiej np. niektore kancelarie notarialne zadaja tlumaczenia apostille - sprawdzone.

Apostille jest legalizacja dokumentu, za ktore nalezy zaplacic, ale sie nie "kupuje". Rownie dobrze mozna byloby napisac o kupowaniu wizy do US za sprawa koniecznosci wniesienia oplaty konsularnej. British Government potwierdza, ze osoba czy instytucja wystawiajaca jakikolwiek dokument ma do tego uprawnienia wedlug obowiazujacego w UK prawa - TO JEST APOSTILLE.

O DBS mozna wystapic rowniez samodzielnie. Tak jest w wypadku osob samozatrudnionych chocby, ktorym charakter pracy narzuca posiadanie DBS.

PS.
Sa firmy, ktore za doplata zajma sie nawet aplikowaniem o NIN - zwlaszcza "polskie biura porad etc"*ROFL* Majlem raz "przyjemnosc", jednak jak Pani - odbierajaca telefon poinformowala mnie, ze klauzule apostille nadaje Home Office, to wiedzialem, ze mam do czynienia ze zwyklym naciagaczem. Home Office sie oczywiscie tym nie zajmuje. Aha, ja rowniez moge wystawic apostille - nawet zupelnie nieodplatnie dla Rodaka *CRAZY*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 19-07-2017 22:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-07-19 22:06:41 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-19 21:57:05, Kanonier30 napisał(a):
Aha...kupic apostille? To nowosc. Bez tlumaczen mozna przedlozyc w innych krajach UE...(!?) a przedlozyc to sobie mozna...skad wiedza, ze bez tlumaczen? Autorka postu sprawdzila wszystkie instytucje we wszystkich krajach UE?


Wydawalo mi sie ze ja mojego ujednoliconego dokumentu juz nie tlumaczylam ale przyznaje racje ze moglam sie pomylic. Byc moze wiec trzeba bedzie przetlumaczyc z angielskiego na niemiecki.


Kupic = Nabyc cos za pewna sume pieniedzy. SJP.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 19-07-2017 22:16 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-07-19 22:47:30 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Jest ok. Kolega, ktory na razie stworzyl tylko jedno pytanie, rowniez zadal pytanie dosc ogolnikowo. Nie do konca dla mnie jasne.

Wykonywalem pelnomocnictwo przez brytyjska kancelarie prawna - podpisana przez prawnika - ktore powedrowalo po nadanie klauzuli apostille. Calosc przeprowadzila kancelaria.

W Polsce od notariusza - w moim wypadku - bylo zalezne czy bedzie domagal sie tlumaczenia przysieglego (!). Jeden notariusz nie wykonal aktu notarialnego, bo zakwestionowal uprawnienia brytjskiego solicitor - I jedynym wyjsciem bylo zabrac "zabawki" do innej kancelarii notarialnej. Tu oczywiscie opisuje moj, konkretny przypadek.

Firmy posredniczace zwykle naciagaja na duze pieniadze za proste czynnosci. Ponownie moj przyklad. Przed wylotem do Kanady nalezy uzyskac eTA. Wyjatkiem jest przekraczanie granicy ladowej lub morskiej.
Skorzystalem ze strony ludzaco przypominajacej kanadyjskie strony rzadowe. Przy platnosci cos mi nie pasowalo...39 Euro, a na stronach informacyjnych kanadyjskiego rzadu bylo 7 dolarow kanadyjskich. Bylo pozno zatwierdzilem...

Po chwili zauwazylem, ze zaplacilem przez strone firmy zarejstrowanej w Polsce (!) w Katowicach. Od razu zazadalem zwrotu i zglosilem do KG Policji zajmujacej sie przestepczoscia internetowa. Tworzenie stron przypominajacych strony rzadowe celem pobrania oplaty za czynnosci, ktorymi zajmuje sie dany rzad czy jego instytucje jest wedlug mnie nielegalne. Scam I wchodzenie w posiadanie danych osobowych osob prywatnych...*CRAZY*
Sam formularz prosty niczym konstrukcja cepa - podstawowe dane o sobie, numer paszportu, pytanie o wizy do USA (czy byly odrzucane podania o wize itd). eTA przychodzi elektronicznie zazwyczaj po kilku minutach, jesli wszystko jest ok. Ja nie dostalem, stad zaczalem sprawdzac strone...

Oczywiscie za 10 minut wypelnilem formularz na wlasciwej stronie rzadowej I eTA otrzymalem po kilku minutach na adres e-mail. To tyle w kwestii polskich posrednikow wzbogacajacych sie na ludziach naiwnych...

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 19-07-2017 22:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-07-19 23:13:15 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Kanonier30 a probowales sam wystarac sie o DBS check? Bo na stronach rzadowych widnieje informacja ze - nie ma takiej mozliwosci.

Autor watku nie jest samozatrudniony w UK, potrzebne mu to zaswiadczenie do pracy w Niemczech po poprzednim pobycie w UK.

Ja wiec wspomnialam nie firmy polskie, ale duze brytyjskie firmy specjalizujace sie w DBS dla osob starajacych sie osobiscie. Przy czym nie jestem w stanie potwierdzic ich wiarygodnosci ani skutecznosci bo nie probowalam.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-07-20 01:12:41 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Autor watku - jednego wpisu - wiecej sie nie pojawil, a wiec sadze, ze nie ma sensu kontynuowac tematu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,