MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwsza praca przez agencję pracy.

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

szymsik

Post #1 Ocena: 0

2017-07-16 15:41:19 (7 lat temu)

szymsik

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, szukałem informacji na te tematy ale jakoś nic konkretnego nie znalazłem. Mam pytanie odnośnie agencji pracy, a mianowicie jak wygląda zatrudnienie przez taką agencje pracy.
Od Wtorku pracuję w budowlance przez agencję i muszę przyznać że jest to tak wszystko pomotane że mało co ogarniam. Dostałem tel w poniedziałek że na jutro czyli wtorek potrzebują do pracy, ja zestrachany bo Ang jeszcze średnio ale jakoś się dogaduję, mówię że nie ma problemu niech podeślą adres i idę, jakoś trzeba zacząć tą walkę tutaj :).
No i od wtorku pracuję, mailem dopytałem ile mam w ogólne na godzinę i czy dostane list od nich żeby otworzyć konto w banku bo w końcu mnie zatrudniają. W czwartek przyszedł list z time shiftami. Oto list który dostałem od nich: ... you are currently employed through our recruitment agency (Nazwa) and associated Payroll Company called (Nazwa) to complete a contract for (Nazwa)
The contract itself is classed as ongoing as we are unaware of an exact finish date, but rest assured, that we are likely to have further work available for you at the end of this particular contract.The pay rate for this job role is (stawka) (inclusive of holiday pay), and you are paid weekly on a friday, witch a week in hand.
No i teraz tak, z tego co już się zdążyłem zorientować to ten Payroll Company to tak zwane Umbrella tak?? I to oni mi będą przesyłać pieniążki na konto?? A co z jakąś umową ? Co z odprowadzaniem podatków? Czy oni mi opłacają wszystkie podatki? tzn emerytalne też?? Czy poprzez agencję często gęsto się nie podpisuje umów? Bo tak też wyczytałem w necie?? W ogóle chyba też pasowało by się skontaktować z tą firmą paraolką żeby mnie rozliczyli.
Pewnie do mnie dzwonili ale ja nie odbierałem bo miałem po 6 8 tel dziennie z różnych agencji i nie miałem czasu z nimi rozmawiać. Poproszę kogoś zorientowanego, doświadczonego w tym temacie o jakieś wytłumaczenie jeśli to możliwe bo ja tu jestem pogubiony i nie wiem o co tu chodzi:) Może ktoś mi rozjaśni nieco ten zawiły system :). Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-07-16 20:40:38 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,