MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrót na okres próbny

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Baiee95

Post #1 Ocena: 0

2017-07-13 14:20:18 (7 lat temu)

Baiee95

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 13-07-2017

Skąd: Scunthorpe

Witam, przychodzą tu z pewnym problemem A mianowicie:
Od grudnia 2016zaczęłam pracę w pewnej firmie, umowa na okres probny, które mi przedluzyli. A początkiem lipca (dopiero) dostalam umowę na stałe. W ostatnią
niedzielę nie przyszłam do pracy bo źle się czulam i czym oczywiście poinformowalam kogo trzeba. A dzisiaj się dowiedziałam, ze przenoszą mnie znowu na okres probny ponieważ nie spodobało im się to ze nie przyszłam do pracy. Czy takie coś jest w ogóle legalne ? Proszę o odpowiedzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-07-13 14:55:23 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Masz umowe (kontrakt) podpisana przez obie strony w posiadaniu? Jesli tak, to pracodawca zmiany kontraktu, a wiec wypowiedzenia warunkow powinien dokonac na pismie... "dowiedzialam sie, ze przenosza mnie na okres probny, poniewaz...", od kogo?
Pracodawca moze dokonywac zmian w kontrakcie, ale na pewno nie poda, jako przyczyny Twojej jednodniowej absencji.
"Okres probny", a wiec zmieniaja kontrakt ponownie na czas okreslony. Przeczytaj dokladnie kontrakt podpisany na poczatku lipca, wszelkie zalaczniki.

Tak generalizujac pracodawca nie moze swobodnie zmieniac kontraktu stalego na czas okreslony, bo coz w ogole bylyby warte kontrakty pracownicze? Niemniej na co Ci ta wiedza? Brutalnie ujmujac nic z tym nie zrobisz.

Domyslam sie, ze w zadnych zwiazkach zawodowych nie jestes. Pracujesz krotko...a wiec, niestety. Bedziesz za bardzo "podskakiwac", to Cie zwolnia I nie masz prawa nawet odwolac sie do Employment Tribunal (unfair dismissal), bo nie pracujesz dwoch lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-07-13 14:58:40 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nalezaloby sie skonsultowac z umowa i regulaminem firmowym, tam na pewno sa opisane przypadki, kiedy okres probny moze byc przedluzony, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #4 Ocena: 0

2017-07-13 15:06:00 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Generalnie wiekszosc firm ma procedury dyscyplinarne, tj jesli pracownik cos przeskrobie to uruchamia sie procedure, ktora nazywa sie np "performance improvement plan" albo cos w ten desen. Jest sie wtedy mniej wiecej na takich samych prawach jak podczas okresu probnego tj moga ci zlozyc wypowiedzenie z krotkim wyprzedzeniem etc. Pewnie u Ciebie cos takiego zaistnialo
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Baiee95

Post #5 Ocena: 0

2017-07-13 15:20:32 (7 lat temu)

Baiee95

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 13-07-2017

Skąd: Scunthorpe

Kanonier30 dowiedziałam się ponieważ powiedzieli o tym mojemu chłopakowi który jest teraz w pracy a ja idę dopiero na nocke. Nie mam żadnej umowy w posiadaniu ponieważ zawsze dostawalam jeden egzemplarz do podpisania który zabierali do bura.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2017-07-13 15:44:16 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Code:
 

Cytat:

2017-07-13 15:20:32, Baiee95 napisał(a):
Kanonier30 dowiedziałam się ponieważ powiedzieli o tym mojemu chłopakowi który jest teraz w pracy a ja idę dopiero na nocke. Nie mam żadnej umowy w posiadaniu ponieważ zawsze dostawalam jeden egzemplarz do podpisania który zabierali do bura.


Noto jak bedziesz w pracy to idz do HR i popros o kopie umowy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-07-14 01:37:41 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Coz, jesli "powiedzieli Twojemu chlopakowi" - to...nie wiem, jak Ci wyjasnic...to nie sa standardy procedur kontaktowania sie HR z pracownikiem. Nie masz umowy, a wiec zadnego dowodu.

Kolega powyzej dobrze oczywiscie doradzil. Idz do HR... Jesli jednak jest tak rzeczywiscie, ze chca ponownie "okresu probnego" to zadnej umowy nie dostaniesz. Przynajmniej nie ta, ktora podpisalas. Nie masz dowodu - rozmowy ustne sa zadnym zobowiazaniem. Jest Twoje slowo I partnera przeciwko HR. To jakby zamyka problem. Pytalas czy to jest zgodne z prawem...odpowiedz jest jedna. Jesli nie jestes w posiadaniu kontraktu, to w ogole nie ma dywagacji "zgodne czy nie" - nie ma dokumentu, o ktorym mowisz. Jesli dostalas I oddalas, to nawet dokladnie nie wiesz co podpisalas - w poszczegolnych paragrafach I aneksach sa szczegoly umowy z pracodawca.

Niestety, o swoje sprawy - w tym zawodowe - trzeba dbac samodzielnie. No, ale wszyscy uczymy sie na bledach rowniez.

Nie masz w ogole co "walkowac" tematu na forum, jesli nie masz kontraktu - podpisanego nie tylko przez Ciebie, ale przez PRACODAWCE rowniez. Po prostu nie ma tematu.

Jest niewiele informacji, ale jesli mam zgadywac, to nawet jesli podpisalas uslyszysz, ze pracodawca nie podpisal umowy z Toba I nie ma zadnego kontraktu na stale dla Ciebie. Tak, moga tak zrobic, a Ty nie mozesz zrobic nic - oprocz przychodzenia do pracy lub jej zmiany.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 14-07-2017 01:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2017-07-14 07:32:03 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Umowa ustna jest zobowiazujca rowniez i pracodawca rowniez musi wykazac na jakiej podstawie ktos pracowal tyle miesiecy, nawet ze wzgledu na zasady bezpieczenstwa. Idz popros o kopie umowy najpierw a o zmianie kontraktu (jesli w tym co podpisalas nie jest to uwzglednione) powiadomic ciebie osobiscie musza. Jestes pewna ze twoj chlopak dobrze zrozumial co mowili o twojej nieobecnosci? Jak porusza sprawe to przypomnij im ze w sprawach twojego zatrudnienia pracodawce obowiazuje poufnosc i nie ma prawa opowiadac innym o zmianach w twoim kontrakcie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-07-14 19:39:38 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Oczywiscie Ada, ale to tylko teoria. Umowa ustna...wszelkie zobowiazania ustne skladane przez przedstawiciela pracodawcy bez obecnosci bezstronnych swiadkow sa nic nie znaczace. Takiego "zobowiazania" nie mozna udowodnic.

Dziewczyna podpisala cos, zakladamy - kontrakt, oddala - nie zna tresci i zapisow. O zmianie ktos informuje Jej chlopaka... to co tu doradzic?

Oczywiscie, niech dochodzi swoich praw... ale na jakiej podstawie? Pracodawcy w zakladach, zwlaszcza gdzie maja duzo personelu z Europy Wschodniej, nie na takie rzeczy moga sobie pozwolic *CRAZY*. Natomiast SKUTECZNE egzekwowanie praw przez pracownika jest czysta teoria.

Jak kiedys powiedzial mi doradca z "ACAS" - "...na tym etapie pracodawca moze zrobic wszystko...pytanie: co Ty z tym zrobisz?". W moim przekonaniu autorka watku moze niewiele. Niemniej zycze kontraktu na stale i spokoju w pracy. Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 14-07-2017 19:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,