MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bolaca noga a zwolnienie

« poprzednia strona

Strona 7 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 7 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2018-01-17 15:03:19 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Oczywiście Katy D ma rację, jak powyżej. Niemniej, ponieważ ortopedia dotyka mnie bezpośrednio od lat, to pojęcie "leczenia wkładkowego" jest konstrukcją dość karkołomną. Piszę to z punktu widzenia pacjenta i własnego doświadczenia. Wkładki są racjonalnym rozwiązaniem jako profilaktyka i leczenie wspomagające. Przy deformacji - nie przywrócą prawidłowego kształtu stopy, położenia kostki czy piety.
Oczywiście procedura jest stosowana, aby mieć ostateczną rekomendację do leczenia operacyjnego, co zwykle naraża pacjentów na lata spotkań u GP, fizjoterapeutów i życiu w bólu. Oczywiście nie wiem, jaki stopień schorzenia jest u Kolegi, ale - tak czy inaczej - życzę powodzenia.

Czasem prywatna wizyta u ortopedy może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.
*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 17-01-2018 15:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Forumowicz1

Post #2 Ocena: 0

2018-01-17 22:44:53 (6 lat temu)

Forumowicz1

Posty: 49

Mężczyzna

Z nami od: 02-11-2014

Skąd: UK

Cytat:

2018-01-17 07:54:36, KatyD napisał(a):
Cytat:

2018-01-15 21:03:39, Forumowicz1 napisał(a):
Cytat:

2018-01-15 18:40:56, mat8621 napisał(a):
Wlasnie wrocilem od lekarza. Widzial przetlumaczony wywyiad z polskim ortopeda. Powiedzial mi ze umowia mnie na fizjoterapie, a ze zabieg to ostatecznosc. Zapomnialem zapytac jak moge dostac wkladki ortopedyczne.

To co GP nazwal fizjoterapia to bedzie najprawdopodobniej wizyta u podiatry czyli specjalisty od stopy i kostki.


Niedawno tlumaczylam w klinice ze znajomego pobolewa pieta I czy sugeruja podiatre czy chiropractora. Odpowiedz brzmiala, wlasciwa bedzie wizyta u fizjoterapeuty. Wiec nie sadze ze GP sie tu przejezyczyl. Pozdrawiam i potwierdzam ze o wkladki mozna zapytac fizjoterapeute.




Ja tylko sprecyzowalem. GP nie przejezyczyl sie bo tak to zwykle nazywaja ogolnie nie wglebiajac sie w roznice. Chodzi o rodzaj serwisu do jakiego kieruja pacjenta, w tym wypadku MSK. Skierowanie podlega tzw triage i decyduje sie czy pacjent najpierw idzie do fizjoterapeuty czy podiatry. Tak to dziala u mnie. Jestem fizjoterapeuta, pracuje w NHS od lat, widuje takich pacjentow we wspolpracy z kolegami podiatrami. Nie mozna mnie zapytac o wkladki bo to nie moja dzialka tylko wlasnie kolegow. Jesli wiec myle sie to znaczy ze zyje i pracuje w jakiejs innej rzeczywistosci.
Ps. Chiropraktorzy to zupelnie inna bajka.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #3 Ocena: 0

2018-04-18 13:03:55 (6 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Wlasnie jestem juz po wizycie u podiatry. Otrzymalem wkladki uniwersalne i nadaja sie one tylko do wyzszych butow, do np trampek ktore nosze latem sie nie nadaja bo buty sa zbyt niskie i nie dam rady wlozyc stopy. Ale w tych wyzszych zdecydowanie lepiej sie czuje i stopa nie wyglada tak brzydko. Podiatra powiedzial mi ze za 3 miesiace bede mial wizyte kolejna.Tym razem otrzymalem wkladki za darmo ale nastepnym razem bede musial kupic, powiedzial lekarz ze co 3 miesiace bede musial kupowac wkladki za £50

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #4 Ocena: 0

2021-02-07 12:58:10 (3 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2018-01-17 22:44:53, Forumowicz1 napisał(a):
Niedawno tlumaczylam w klinice ze znajomego pobolewa pieta I czy sugeruja podiatre czy chiropractora. Odpowiedz brzmiala, wlasciwa bedzie wizyta u fizjoterapeuty. Wiec nie sadze ze GP sie tu przejezyczyl. Pozdrawiam i potwierdzam ze o wkladki mozna zapytac fizjoterapeute.


Pierwsza rzecza jest przeprowadzenie szczególowego wywiadu, bo przyczyn moze byc wiele. Znakomite wskazówki w ponizszym wideo:



Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Strona 7 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,