MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bolaca noga a zwolnienie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kasiachery

Post #1 Ocena: 0

2017-07-27 12:07:32 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-07-26 21:00:39, mat8621 napisał(a):
Cytat:

2017-07-26 19:00:57, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

[b]2017-07-26 16:12:32, mat8621 napisał(a):[/b

A co z fizjoterapią? Poproś o skierowanie, fizjoterapeuta oceni czy może Ci pomóc.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>zosiasamosia</i> 26-07-2017 19:02 ]




Nic lekarz nie wspomnial o fizjoterapii. Powiedzial ze bol kostki jest dosyc dlugi ale ze wszystko z nia jest ok. Ja tez wsumie nie pomyslalem by zapytac.

Wie ktos cos moze na temat part time?


no ja pracuje na part time, 16h, nie place nin ani taxu, co chesz jeszcze wiedziec?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2017-07-27 12:20:30 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Jak nie placi sie nin to czy te lata licza sie do emerytury?
Czy przysluguje wtedy np SMP?
Tak z ciekawosci sie pytam...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-07-27 15:35:16 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To masz "szczescie" trafic na GP, ktory na podstawie Xray ocenia stan stopy, jako "ok" i przepisuje Ci jedne z bardziej fatalnych tabletek przeciwbolowych Naproxen (fatalnie wplywaja na zoladek, ale lekarz pewnie wychodzi z zalozenia, ze bedziesz je dostawal krotko).

Part time moze byc jedynie zaleceniem lekarskim, a odrebna rzecza jak do tego podejdzie pracodawca.

Szkoda, bo wyglada, ze bedziesz sie meczyl jeszcze dlugi czas. Mialem GP, ktory w ogole zignorowal moj bol, oprocz przepisania masy lekow przeciwbolowych. Dwa lata mniej wiecej minelo nim trafilem w koncu do ortopedy, gdy juz prawie nie moglem chodzic.

Niestety, Xray - wykonany z dwoch, trzech ujec - nie jest miarodajny. Ja mialem wykonany CT skan i MRI. Ostatecznie po fizjoterapiach, ortezach trafilem pod noz. Ale to sa lata zycia w bolu. Takze, gdy Twoj problem trwa dlugo, to dziwie sie GP, ze nie zlecil dalszych badan obrazowych, a wiec CT na poczatek.

Jesli masz mozliwosc porozmawiaj o tym z GP, gdyz najpewniej problem wroci, a stopa nadal bedzie ulegala deformacji. Totez co jakis czas bedziesz pojawial sie na forum, wlaczajac ten watek.

Ewentualnie, jesli masz troche gotowki, umow sie na wizyte prywatna z ortopeda. Wylaczam polska przychodnie, ale moze jakas placowka Spire itd. Niech consultant, ortopeda to zobaczy, bo wiedza GP na temat ortopedii jest czesto dosc kiepska. To z mojego dowiadczenia. Koniec koncow poszkodowany jest pacjent.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 27-07-2017 15:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-07-27 17:37:38 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-07-27 12:20:30, NightFury napisał(a):
Jak nie placi sie nin to czy te lata licza sie do emerytury?
Czy przysluguje wtedy np SMP?
Tak z ciekawosci sie pytam...


Jak nie ma skladek, to nie liczy sie. Ale ona ma dzieci, wiec pewnie child benefit zalatwia kwestie skladek.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2017-07-28 06:24:00 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Aha dzieki.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #6 Ocena: 0

2017-07-31 14:39:42 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Cytat:

2017-07-27 15:35:16, Kanonier30 napisał(a):
To masz "szczescie" trafic na GP, ktory na podstawie Xray ocenia stan stopy, jako "ok" i przepisuje Ci jedne z bardziej fatalnych tabletek przeciwbolowych Naproxen (fatalnie wplywaja na zoladek, ale lekarz pewnie wychodzi z zalozenia, ze bedziesz je dostawal krotko).

Part time moze byc jedynie zaleceniem lekarskim, a odrebna rzecza jak do tego podejdzie pracodawca.

Szkoda, bo wyglada, ze bedziesz sie meczyl jeszcze dlugi czas. Mialem GP, ktory w ogole zignorowal moj bol, oprocz przepisania masy lekow przeciwbolowych. Dwa lata mniej wiecej minelo nim trafilem w koncu do ortopedy, gdy juz prawie nie moglem chodzic.

Niestety, Xray - wykonany z dwoch, trzech ujec - nie jest miarodajny. Ja mialem wykonany CT skan i MRI. Ostatecznie po fizjoterapiach, ortezach trafilem pod noz. Ale to sa lata zycia w bolu. Takze, gdy Twoj problem trwa dlugo, to dziwie sie GP, ze nie zlecil dalszych badan obrazowych, a wiec CT na poczatek.

Jesli masz mozliwosc porozmawiaj o tym z GP, gdyz najpewniej problem wroci, a stopa nadal bedzie ulegala deformacji. Totez co jakis czas bedziesz pojawial sie na forum, wlaczajac ten watek.

Ewentualnie, jesli masz troche gotowki, umow sie na wizyte prywatna z ortopeda. Wylaczam polska przychodnie, ale moze jakas placowka Spire itd. Niech consultant, ortopeda to zobaczy, bo wiedza GP na temat ortopedii jest czesto dosc kiepska. To z mojego dowiadczenia. Koniec koncow poszkodowany jest pacjent.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 27-07-2017 15:37 ]




Dlaczego wylaczasz polska przychodnie?
Dzwonilem wlasnie do kilku klinik w Londynie i w jednej najblizszy termin wizyty to jest 12 sierpnia. A mi zwolnienie konczy sie 6/08.Jednak nie czuje sie na silach by pojsc do pracy. Wiec troche zapozno ta wizyta. Na recepcji zaproponowano mi abym udal sie najpierw do internisty bo dostepny jest w kazdej chwili, internista wypisze mi zwolnienie lekarskie jesli bedzie widzial taka potrzebe. A 12/08 zarejestrowaliby mnie juz do specjalisty ortopedy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-07-31 17:56:48 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Czesc. Przede wszystkim, aby problem zdrowotne ustapily, choc wszelkie schorzenia ortopedyczne sa niestety dlugotrwale.
Natomiast moja wiedze opieram tylko na wlasnych doswiadczeniach i tego co dowiem sie od zwiazkow zawodowych lub wyszperam w necie. Private sick note nie jest czesto honorowane przez pracodawcow tak samo, jak druk Med3 od GP czy ze szpitala NHS. Nie wiem jak dokladnie reguluje to prawo pracy, ale znacznie lepiej byloby dla Ciebie kontunuowanie zwolnienia od GP. Rozumiem, ze nie ma szans na przedluzenie - zatem jasne, wtedy bierz private sick note. Zwlaszcza, ze jak piszesz, do pracy nie dasz rady wrocic. Tak czy inaczej powodzenia *THUMBS UP*.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 31-07-2017 17:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #8 Ocena: 0

2017-07-31 21:24:16 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Cytat:

2017-07-31 17:56:48, Kanonier30 napisał(a):
Czesc. Przede wszystkim, aby problem zdrowotne ustapily, choc wszelkie schorzenia ortopedyczne sa niestety dlugotrwale.
Natomiast moja wiedze opieram tylko na wlasnych doswiadczeniach i tego co dowiem sie od zwiazkow zawodowych lub wyszperam w necie. Private sick note nie jest czesto honorowane przez pracodawcow tak samo, jak druk Med3 od GP czy ze szpitala NHS. Nie wiem jak dokladnie reguluje to prawo pracy, ale znacznie lepiej byloby dla Ciebie kontunuowanie zwolnienia od GP. Rozumiem, ze nie ma szans na przedluzenie - zatem jasne, wtedy bierz private sick note. Zwlaszcza, ze jak piszesz, do pracy nie dasz rady wrocic. Tak czy inaczej powodzenia *THUMBS UP*.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 31-07-2017 17:58 ]




Rozumiem. Czyli jesli lekarz wyda mi w klinice zwolnienie, to niewiadomo czy pracodawca przyjmie takie zwolnienie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-07-31 22:31:14 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Teoretycznie powinien. Ale wypowiadaly sie osoby, ktorym HR zalecal kontakt z GP, aby miec druk Med3. Sam nie przetestowalem private sick note. Wiele lat temu raz - na krotki okres. Nie bylo problemow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2017-07-31 23:47:00 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak noga boli cie tak ze nie mozesz isc do pracy to dlaczego nie idziesz do GP po zwolnienie? Powiedzial ci ze wiecej nie da? Powiedzial ci ze nie wierzy ci ze nadal cie boli i nie jestes zdolny do pracy?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,