MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bolaca noga a zwolnienie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 4 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mat8621

Post #1 Ocena: 0

2017-06-27 20:33:50 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Cytat:

2017-06-27 20:09:17, Wielim napisał(a):
Manager to niech sam siebie wyrzuci do kosza. Skoro jestes na kontrakcie to musza znalzec dla ciebie odpowiednie stanowisko na czas tych dwoch tygodni albo wyslac do domu i placic za zwolnienie lekarskie. Nie daj sobie wmowic ze nic nie moga z tym zrobic i kaza ci pracowac jak dotychczas

Czyli moge jutri isc do team leadera ze nie dam rady pracowac jak dotychczas i zeby znalezli mi lzejsza prace. Jesli nie to wysla mnie do domu i beda placic, nie potrzehuje dodatlowego zwolnienia?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-06-28 06:19:15 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #3 Ocena: 0

2017-07-01 10:28:31 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Zostalem przeniesiony na inny dzial po tym jak osoba z ktora pracuje doniosla managerowi ze zbyt wolno pracuje,ale robie norme. Co moge w takiej sytuacji zrobic, kiedy przelozeni mowia mi ze taka notatke to mozna do kosza wyrzucic zamiast zapewnic mi prace jaka zalecil lekarz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2017-07-01 12:50:35 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Masz podane powyzej. Popros o potwierdzenie na pismie.
Powtorze sie, moze warto zmienic buty i ewentualnie rozejrzec sie za innym typem pracy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #5 Ocena: 0

2017-07-11 11:41:15 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Bylem znowu wczoraj w przychodni. W recepcji powiedziano mi ze bede mial lekarza na telefon. Zadzwonil do mnie lekarz powiedzialem jaka sytuacja i wypisal mi zwolnienie lekarskie na 7 dni 0D 10/07 - 17/07. Dostarczylem dzisiaj zwolnienie, po jakims czasie zadzwonili do mnie z pracy, ze zwolnienie mam od wczoraj,a wczoraj bylem jeszcze w pracy, i ze w takiej sytuacji musze przyjsc do pracy w poniedzialek lub kolejne zwolnienie. Zastanawiam sie czy maja racje skoro na zwolnieniu pisze ze do 17-stego jest ono wazne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2017-07-12 14:51:16 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Czesc. Pierwsza rada, ktora wynika z mojego doswiadczenia wlasnego. Jesli pracodawca - HR - nie chce honorowac zwolnienia do 17, to jesli masz email, to napisz, aby potwierdzili Ci mailem (telefon, rozmowa ustna nie jest miarodajna - tzn. nie masz dowodu, ze taka byla dyspozycja pracodawcy).

Najprawdpodobniej pracodawca (HR) nie przysle Ci maila, ze masz wrocic 17 do pracy, bo lamie prawo. Zwolnienie wazne do 17 obejmuje te date. Nawet nie powinienes przychodzic, bo po pierwsze moga Ci nie zaplacic, jak za normalna zmiane (policza sick pay). Poza tym, jesli cos sie stanie lub stan nogi sie pogorszy wmowia Ci, ze sam dobrowolnie przyszedles ignorujac zwolnienie lekarza. Nie udowodnisz, ze miales rozmowe telefoniczna.

Lekarz w poniedzialek najpewniej przedluzy Ci zwolnienie, a wiec idac w poniedzialek do pracy robisz sobie kolejne, krotkoterminowe zwolnienie (bez ciaglosci) i balagan w dokumentacji choroby. To moze byc wazne, jesli okaze sie, ze sprawa jest powazniejsza niz sadzi GP i bedziesz niezdolny do pracy w dluzszym okresie. Jestes chory, jest problem ortopedyczny - nie przyjdziesz do pracy i koniec dyskusji z HR.
Pamietaj: dzialania pracodawcy przeciwko Tobie, z racji choroby - sugerowanie zwolnienia (dismiss), rozmowy dyscyplinarne, sa dyskryminacja ze wzgledu na stan zdrowia (Equality Act 2010). Jako takie nie podlegaja karencji dwuletniej w wypadku skierowania sprawy o zwolnienie do Employment Tribunal. Sprawy wynikajace ze zwolnienia z powodu dyskryminacji wynikajacej ze stanu zdrowia sa rozpatrywane nie jak "unfair dismissal", gdzie musisz byc co najmniej dwa lata na kontrakcie. Twoja choroba nie jest Twoja wina - nie daj sie zastraszyc pracodawcy.



Jesli charakter pracy determinuje prace w pozycji stojacej, to dostajesz zwolnienie, jako niezdolny. Sam mam taki "problem", a wiec ortopedyczny. Wiec dodaje swoje trzy grosze.

Nie daj sie oglupic pracodawcy. Musi respektowac druk Med-3. Jest do 17, to zaden manager, team leader, czy paniusia z HR nie moze powiedziec, ze...jednak nie, bo 17 masz byc w pracy. Powracaniem za namowa, perswazja pracodawcy do pracy na kilka dni i potem pojsciem znowu na sick sam sobie kopiesz dol. Wtedy pracodawca - chcac sie Ciebie pozbyc - zwolni Cie nie za bycie na zwolnieniu (tego zrobic nie moze), a daltego, ze nie wykonujesz normy, kiedy przychodzisz do pracy! I znajdzie na to mase swiadkow, ktorzy to potwierdza - HR juz o to zadba. Praca, to nie klub golfowy...nie masz tam przyjaciol i kumpli. W razie czego zostaniesz sam, jak palec w du...

Nie idz. Idz po przedluzenie zwolnienia. Nogi masz jedne na cale zycie chlopie. Wroc do zdrowia, worc do pracy, jak juz bedziesz mogl normalnie pracowac. I powiedz to GP. Nawet jesli masz "phone consultation". Normalne. Lekarz nie zawsze musi Cie widziec, aby dac przedluzenie sick note.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 12-07-2017 15:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #7 Ocena: 0

2017-07-12 16:37:17 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Cytat:

2017-07-12 14:51:16, Kanonier30 napisał(a):
Czesc. Pierwsza rada, ktora wynika z mojego doswiadczenia wlasnego. Jesli pracodawca - HR - nie chce honorowac zwolnienia do 17, to jesli masz email, to napisz, aby potwierdzili Ci mailem (telefon, rozmowa ustna nie jest miarodajna - tzn. nie masz dowodu, ze taka byla dyspozycja pracodawcy).

Najprawdpodobniej pracodawca (HR) nie przysle Ci maila, ze masz wrocic 17 do pracy, bo lamie prawo. Zwolnienie wazne do 17 obejmuje te date. Nawet nie powinienes przychodzic, bo po pierwsze moga Ci nie zaplacic, jak za normalna zmiane (policza sick pay). Poza tym, jesli cos sie stanie lub stan nogi sie pogorszy wmowia Ci, ze sam dobrowolnie przyszedles ignorujac zwolnienie lekarza. Nie udowodnisz, ze miales rozmowe telefoniczna.

Lekarz w poniedzialek najpewniej przedluzy Ci zwolnienie, a wiec idac w poniedzialek do pracy robisz sobie kolejne, krotkoterminowe zwolnienie (bez ciaglosci) i balagan w dokumentacji choroby. To moze byc wazne, jesli okaze sie, ze sprawa jest powazniejsza niz sadzi GP i bedziesz niezdolny do pracy w dluzszym okresie. Jestes chory, jest problem ortopedyczny - nie przyjdziesz do pracy i koniec dyskusji z HR.
Pamietaj: dzialania pracodawcy przeciwko Tobie, z racji choroby - sugerowanie zwolnienia (dismiss), rozmowy dyscyplinarne, sa dyskryminacja ze wzgledu na stan zdrowia (Equality Act 2010). Jako takie nie podlegaja karencji dwuletniej w wypadku skierowania sprawy o zwolnienie do Employment Tribunal. Sprawy wynikajace ze zwolnienia z powodu dyskryminacji wynikajacej ze stanu zdrowia sa rozpatrywane nie jak "unfair dismissal", gdzie musisz byc co najmniej dwa lata na kontrakcie. Twoja choroba nie jest Twoja wina - nie daj sie zastraszyc pracodawcy.



Jesli charakter pracy determinuje prace w pozycji stojacej, to dostajesz zwolnienie, jako niezdolny. Sam mam taki "problem", a wiec ortopedyczny. Wiec dodaje swoje trzy grosze.

Nie daj sie oglupic pracodawcy. Musi respektowac druk Med-3. Jest do 17, to zaden manager, team leader, czy paniusia z HR nie moze powiedziec, ze...jednak nie, bo 17 masz byc w pracy. Powracaniem za namowa, perswazja pracodawcy do pracy na kilka dni i potem pojsciem znowu na sick sam sobie kopiesz dol. Wtedy pracodawca - chcac sie Ciebie pozbyc - zwolni Cie nie za bycie na zwolnieniu (tego zrobic nie moze), a daltego, ze nie wykonujesz normy, kiedy przychodzisz do pracy! I znajdzie na to mase swiadkow, ktorzy to potwierdza - HR juz o to zadba. Praca, to nie klub golfowy...nie masz tam przyjaciol i kumpli. W razie czego zostaniesz sam, jak palec w du...

Nie idz. Idz po przedluzenie zwolnienia. Nogi masz jedne na cale zycie chlopie. Wroc do zdrowia, worc do pracy, jak juz bedziesz mogl normalnie pracowac. I powiedz to GP. Nawet jesli masz "phone consultation". Normalne. Lekarz nie zawsze musi Cie widziec, aby dac przedluzenie sick note.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 12-07-2017 15:11 ]




Dzieki wielkie za wyczerpujaca odpowiedz. Juz wszystko wyjasnione. Mam wrocic badz doniesc kolejne zwolnienie od 18-stego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #8 Ocena: 0

2017-07-26 16:12:32 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Witam. Bylem wlasnie dzisiaj po raz kolejny u lekarza, by porozmawiac miedzy innymi o przeswietleniu ktore mialem w zeszlym tygodniu. GP stwierdzil stwierdzil ze wszystko jest ok po przeswietleniu, ale przedluzyl mi chorobowe jeszcze tydzien (w sumie bedzie 4 tyg.) i przepisal tabletki naproxen. Powiedzial ze jak kostka nie przestanie bolec,bede praciwal part time chociaz przez kilka tygodni. Teraz mam pytanie. Czy pracowal ktos na part time. Wie ktos jak to wszystko wyglada. Wiadomo ze zarobki beda napewno nizsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #9 Ocena: 0

2017-07-26 19:00:57 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-26 16:12:32, mat8621 napisał(a):
Witam. Bylem wlasnie dzisiaj po raz kolejny u lekarza, by porozmawiac miedzy innymi o przeswietleniu ktore mialem w zeszlym tygodniu. GP stwierdzil stwierdzil ze wszystko jest ok po przeswietleniu, ale przedluzyl mi chorobowe jeszcze tydzien (w sumie bedzie 4 tyg.) i przepisal tabletki naproxen. Powiedzial ze jak kostka nie przestanie bolec,bede praciwal part time chociaz przez kilka tygodni. Teraz mam pytanie. Czy pracowal ktos na part time. Wie ktos jak to wszystko wyglada. Wiadomo ze zarobki beda napewno nizsze.


A co z fizjoterapią? Poproś o skierowanie, fizjoterapeuta oceni czy może Ci pomóc.

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 26-07-2017 19:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mat8621

Post #10 Ocena: 0

2017-07-26 21:00:39 (7 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Cytat:

2017-07-26 19:00:57, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

[b]2017-07-26 16:12:32, mat8621 napisał(a):[/b

A co z fizjoterapią? Poproś o skierowanie, fizjoterapeuta oceni czy może Ci pomóc.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>zosiasamosia</i> 26-07-2017 19:02 ]




Nic lekarz nie wspomnial o fizjoterapii. Powiedzial ze bol kostki jest dosyc dlugi ale ze wszystko z nia jest ok. Ja tez wsumie nie pomyslalem by zapytac.

Wie ktos cos moze na temat part time?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,