MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy urlop może przepaść?

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dan700

Post #1 Ocena: 0

2017-05-31 07:47:01 (7 lat temu)

Dan700

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2016

Skąd: Birmingham

W moim miejscu pracy miała miejsce następująca sytuacja. Agencja pracy narzuciła wszystkim pracownikom konieczność wykorzystania dni urlopowych za rok urlopowy 2016 do końca kwietna 2017 r. Jak się okazało, chętnych do wykorzystania było dużo i większość wniosków urlopowych zostało odrzuconych nawet kilkukrotnie. W konsekwencji pracownicy nie mogli wykorzystać naliczonego im urlopu, a dodatkowo nie został wypłacony żaden ekwiwalent. Agencja twierdzi, że urlop po prostu przepada i nic nie musi wypłacać. Równie dobrze można pracować cały rok nie wykorzystując ani jednego dnia urlopowego. Czy takie działanie jest zgodne z prawem? Wygląda to na kradzież w białych rękawiczkach.

[ Ostatnio edytowany przez: Dan700 31-05-2017 07:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-05-31 07:59:25 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak, urlop przepada jak nie zostanie wykorzystany, chyba ze w regulaminie firmy jest napisane, ze mozna przeniesc pare dni na kolejny rok w okreslonych okolicznosciach. Powinniscie miec w umowie czy w ksiazce pracowniczej informacje jaki jest okres rozliczeniowy za urlop. Moze byc rok kalendarzowy, rok podatkowy albo ustalony przez firme indywidualnie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #3 Ocena: 0

2017-05-31 08:50:17 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

To nie Twoja wina, że pracodawca nie mógł udzielić tylu urlopów. Napisz do nich oficjalne pismo, że Ty warunków umowy dotrzymales i że teraz oczekujesz, że albo Ci za ten okres zapłacą, albo sami wyznacza termin urlopu dla Ciebie. U mnie w pracy też próbowali swoich sił, ale szybko dali sobie spokój.

Kiedyś pracowałam przez agencję, która nam powiedziała, że podczas trwania zlecenia nie dają urlopów bo praca pilna. Po zakończeniu zlecenia normalnie zaplacono nam za urlop. Z agencjami to jest tak, że możesz w ogóle nie brać urlopów, ale urlop się nalicza i masz prawo do zapłaty za ten okres. Niestety często się słyszy o tym, że agencje próbują oszukać ludzi, którzy nie dość że nie znają przepisów to jeszcze są zdesperowani za pracą.

Ja bym zdecydowanie zażądała uregulowania tej zaległości. Zrobiłbym to e-mailowo lub listownie za potwierdzeniem odbioru żeby nie mogli się wymigac, że oni nic o tym nie wiedzieli. Liczylabym się też z tym że już pracy dla mnie nie będą mieć, ale ja i tak nie chciałabym pracować dla kogoś kto mnie oszukuje.

[ Ostatnio edytowany przez: a-were 31-05-2017 09:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-05-31 09:09:23 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #5 Ocena: 0

2017-05-31 09:19:09 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Napisałam, że oszukują ponieważ pracownik w terminie złożył wniosek i dlatego pracodawca powinien się dogadać. Jeśli nie urlop to ekwiwalent. Rozumiem, że gdyby pracownik się zagapil i złożył wniosek po terminie albo na ostatnią chwilę to już jego problem. Z drugiej strony kto wie. Może w tej sytuacji tak było. Autor w szczegóły nie wchodzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2017-05-31 19:01:22 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Jeżeli firma odmawiała udzielenia urlopu, to ten nie może przepaść z powodu jego nie wykorzystania.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #7 Ocena: 0

2017-05-31 21:55:57 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Firma pewnie nie odmawiała w okresie od stycznia do grudnia 16 roku - tylko nikt (większość) go wówczas nie chciał(a). Następnie firma poinformowała pracowników (na początku 2017), ze do końca kwietnia trzeba je wykorzystać, bo inaczej przepadną. Wówczas obudziło się 3/4 firmy, ze chce iść na urlop. Z tym, ze to nie możliwe. Bo musieliby zamknąć firmę.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #8 Ocena: 0

2017-10-15 13:09:04 (7 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Mam pytanie do zorientowanych w imieniu znajomego.Otóż pracuje on ponad 12 miesięcy przez agencję pracy w systemie 4 dni pracy 4 wolne.W agencji nie potrafią do końca wytłumaczyć jemu i innym jak jest liczony urlop w takim systemie pracy.
Próbowałem poszukać w necie coś na ten temat ale jakoś nic sensownego nie znalazłem.
Czy ktoś z forumowiczów pracuje w podobnym systemie i potrafi coś więcej na temat urlopu powiedzieć?
Z góry dzięki za pomoc bo znajomy jutro chce interweniować w agencji z jakimiś argumentami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #9 Ocena: 0

2017-10-15 15:11:07 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Zajrzyj tu https://www.gov.uk/calculate-your-holiday-entitlement

Agencja doskonale wie jak nalicza się urlop. Pracodawcy zapewne wiedzą jak faktury za urlop wystawić. Pewnie liczą, że na głupiego trafili. A nawet jak faktycznie nie wiedzą,to to ich obowiązek żeby się dowiedzieć. Takie miganie się od odpowiedzialności dobrze o nich nie świadczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,