MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lamaga

Post #1 Ocena: 0

2017-05-19 13:49:10 (7 lat temu)

lamaga

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2017

Skąd: shrewsbury

Witam! Przyjechałem do Anglii 7 miesięcy temu i od razu zacząłem prace w ABP przez agencję staffline, ostatnio miało miejsce parę nieprzyjemnych sytuacji które skończyły się zwolnieniem mnie. Zacznijmy od początku. Tydzień przed rozwaleniem kolana do końca pracowałem (dźwigałem skrzynki) i coś mi strzeliło lekko w kolanie czułem ból więc poszedłem do supervisera powiedzieć mu o tym czy nie znajdzie dla mnie jakiegoś lżejszego zajęcia bo mnie bardzo boli (olał to) na 1 przerwie nie wytrzywałem z bólu więc poszedłem do office przy którym jest first aid room który mogą otwierać tylko ludzie uprawnieni więc pytam się (jedynej akurat) first aider'ki czy otworzy mi first aid room (należy to do jej obowiązków i jest to priorytetem) powiedziała "nie mam czasu" 2 razy więc pracowałem dalej. Tydzień później szedłem normalnie i chyba źle postawiłem nogę (nie wiem nie chcą mi pokazać nagrania z wypadku) pojechałem do szpitala taxówką bo nie zamówili mi ambulansu tylko taxi za którą sam zapłaciłem. jestem już tydzień na siku i dowiaduje się, że nagle po 7 miesiącach mojemu menagerowi nie podoba się to jak pracuje i mnie zwolnił(dodam, że przed wypadkiem nie miał zastrzeźeń i bardzo mnie NIBY lubił). Co mam w takiej sytuacji robić? dziękuje za pomoc

[ Ostatnio edytowany przez: lamaga 19-05-2017 13:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #2 Ocena: 0

2017-05-19 14:27:00 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

dla ktorego abp pracowales? w doncaster?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lamaga

Post #3 Ocena: 0

2017-05-19 14:36:14 (7 lat temu)

lamaga

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2017

Skąd: shrewsbury

Shrewsbury

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2017-05-19 14:54:33 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Szukaj innej pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

lamaga

Post #5 Ocena: 0

2017-05-19 15:28:53 (7 lat temu)

lamaga

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2017

Skąd: shrewsbury

O kulach? Chociaż trochę wykształciły Pani się szare komórki ? Proszę o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #6 Ocena: 0

2017-05-19 15:47:55 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Jest tutaj taki temat: Masz problem w pracy? Zapytaj ekspertów. Moze poszuka porady tam.

Od siebie moge dodac, ze warto zadzwonic do acas <a href="http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1461" target="_blank" target="_new">http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1461</a>
mozesz tez umowic sie w lokalnym citizens advice bureau
mozesz tez podzwonic po prawnikach. Niektorzy daja krotkie porady za darmo. Sa tez takie kancelarie ktore prowadza sprawy na zasadzie no win no fee. Przedstawisz im wszystkie, fakty i dowody jakie masz i oni podejma decyzje czy Cie reprezentowac. Jesli beda to znaczy ze masz duze szanse wygrac. Oni raczej z gory przegranych spraw nie biora bo im sie to nie oplaca.
Dobrze zebys mial dowody i swiadkow. Popytaj ludzi czy ktos zdecyduje sie Cie poprzec.
Ja na Twoim miejscu podzwonilabym po no win no fee prawnikach.

Wyglada na to, ze pracodawca dopuscil sie uchybien, a teraz probuja sie pozbyc problemu.

Zachowaj dowod zaplaty za taksowke. Jesli tego nie masz, to skontaktuj sie z firma przewozowa i popros o wystawienie faktury wstecz. Samo to, ze nie wezwali pogotowia lub sami Cie nie zawiezli w glowie mi sie nie miesci.

[ Ostatnio edytowany przez: a-were 19-05-2017 15:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-05-19 15:50:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2017-05-19 15:54:03 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Tydzien na "siku" (ale fajne okreslenie) to niedlugo. Moze za pare dni noga wydobrzeje, Nie piszesz, co powiedziano w szpitalu , czy masz dalsze zabiegi. Poki Nie pracujesz w danym miejscu przynajmniej dwa lata, Nie mozesz nic zrobic w sprawie zwolnienia, chyba ze zostalbys zwolniony w dyskryminacyjny sposob. I daruj sobie komenarze o wyksztalcaniu komorek. To Nie moja wina, ze Nie opisales calej sytuacji I Nie podoba Ci sie odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

lamaga

Post #9 Ocena: 0

2017-05-19 16:09:05 (7 lat temu)

lamaga

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2017

Skąd: shrewsbury

Pani wyżej już dziękujemy założę się, że lepiej posługuje się językiem angielskim niż pani. Dziękuje za porady :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-05-19 18:23:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,