MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Umowa pracy z firmą IT w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Danitez

Post #1 Ocena: 0

2017-04-13 16:06:59 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Cześć,
Mieszkam w Polsce i miałem rekrutację z firmą IT z UK, udało mi się przejść proces i dostałem ofertę pracy wraz z umową do podpisania, natomiast moim zdaniem jest to umowa, która jest niekorzystna dla mnie, oto niektóre podpunkty:
(podaję link do zdjęcia, bo nie wiem czemu tu nie wyświetla się obrazek) http://ibb.co/f3gtfk
Obrazekibb.co/f3gtfk

i jest w niej wiele innych dziwnych zapisów o procesie dyscyplinarnym, o tym, że jeżeli chcą to w święta muszę pracować, że mam 12 miesięcy okresu próbnego i gdy oni wypowiedzą umowę to okres wypowiedzenia to 2 tygodnie, a gdy ja wypowiem to 4 tygodnie. W sumie 11 stron punktów o tym, że wyrażam zgodę na wszystko, a oni mnie mogą zwolnić z byle powodu.

Jest to moja pierwsza umowa z UK i nie wiem czy takie zapisy są normalne w IT. Spotkaliście się z takimi umowami? czy jest to normalne? czy po prostu źle trafiłem?
W dodatku w ogłoszeniu piszą o wynagrodzeniu w zakresie 45-70k £ a mi proponują 10k mniej.

Pozdrawiam,
Adam

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 13-04-2017 16:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-04-13 16:35:53 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham


W UK jest inna kultura pracy - nie tylko w IT. Tutaj nie znają kodeksu pracy a prawa pracowników za bardzo nie różnią się od tych z okresu XIX wiecznej industrializacji (przekład: w UK bez problemu zwolnisz kobietę bo zaszła w ciążę).
Moja małżonka (miała bo właśnie przechodzi do europejskiej firmy) zapis że czas pracy jest 42h w tygodniu ale na żądanie pracodawcy ma pracować więcej (branża HR).
Jeśli Ci to nie pasuje to napisz że chcesz więcej albo nie pasują Ci te punkty. A jak proponują 10k poniżej dolnego zakresu widełek to chyba liczą że trafili na murzyna z egzotycznego kraju (z Polski) co będzie za koraliki robił.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2017-04-13 16:48:38 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-04-13 16:35:53, AgentOrange napisał(a):

... w UK bez problemu zwolnisz kobietę bo zaszła w ciążę...



Z tym sie akurat mocno nie zgodze. Co najmniej drugi raz juz przekazujesz taka informacje i mysle, ze wprowadzasz w blad.

Health and safety for pregnant employees
When the employee tells her employer she’s pregnant, the employer should assess the risks to the woman and her baby.

Risks could be caused by:

heavy lifting or carrying
standing or sitting for long periods without adequate breaks
exposure to toxic substances
long working hours
Where there are risks, the employer should take reasonable steps to remove them, eg by offering the employee different work or changing their hours.

The employer should suspend the employee on full pay if they can’t remove any risks, eg by offering suitable alternative work.
GOV.UK

To z googla:

"It's been illegal to discriminate against pregnant women in the workplace since the Pregnancy Discrimination Act was passed in 1978. Apparently, a lot of employers still don't understand that, so last week, a government agency decided to issue a reminder."

"Can you get fired for being pregnant?
2. You can't be fired because you're pregnant or may become pregnant. An employer can't fire, deny a job, or deny a promotion to a woman because of her pregnancy or pregnancy-related conditions as long as she can perform the major functions of her job.6 Feb 2017"

Na pewno takie przypadki maja miejsce, ale nie jest to zwalnianie "bez problemu"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #4 Ocena: 0

2017-04-13 17:10:24 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

czyli jest to normalne, że 8,5h muszę pracować, wykonywać każdą dodatkową pracę jeżeli chcą, zostawać nadgodziny niepłatne, pracować ponad 48h tygodniowo, w święta przychodzić jeżeli wymagają i mogą mnie zdegradować, transferować, zawiesić bez wynagrodzenia, usunąć benefity, lub dać inne sankcje jakie tylko chcą, zwolnić kiedy chcą?

Myślicie, że warto zaryzykować i jechać tam aby znaleźć na miejscu lepszą pracę?
szukanie pracy na odległość to jest koszmar... może tam na miejscu będzie mi łatwiej...

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 13-04-2017 17:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-04-13 17:13:43 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Danitez, ta umowa to bardziej wyglada na taka dla pracownika fizycznego niz w IT. Jesli oferuja mniej niz bylo w ogloszeniu, to oczywiscie moga tak zrobic uzasadniajac to np mniejszym doswiadczeniem. A Ty mozesz sie nie zgodzic i nie brac tej pracy. To dziala w dwie strony. Nikt nie pytal sie Ciebie na poczatku procesu rekrutacji jakie sa Twoje oczekiwania i nie zadeklarowales konkretnej kwoty? Od tego sie zaczyna, bo po co marnowac czas, jak nie zaplaca tyle ile chcesz?

8.5h dziennie to tez sporo, chyba ze w tych widelkach jest np godzina lunchu. 7-7.5h jest bardziej standardowe w biurze. Nie odpowiadaja Ci warunki, to po prostu nie bierz tej pracy.

Nie widze tam nic o nadgodzinach za darmo, tylko o tym, ze moga wymagac dluzszej pracy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #6 Ocena: 0

2017-04-13 17:36:33 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Dziękuję za informację Richmond, pewnie na początku popełniłem już błąd, bo wynagrodzenie nie było podane, a znalazłem je w innym ogłoszeniu niedawno.
Odnośnie nadgodzin to nie ma żadnej informacji w umowie czy są płatne czy nie, więc przypuszczam że są darmowe, muszę z nimi to sprecyzować.
Richmond masz moze gdzies wzor umowy dla IT? porownalbym sobie
Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 13-04-2017 17:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2017-04-13 18:39:18 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Firma moze wymagać zostania po godzinach ale to jest dodatkowo płatne. Moze byc normalna stawka, moze byc nieco wyższa, ale na pewno nie za darmo.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 13-04-2017 19:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-04-13 21:02:00 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-04-13 17:36:33, Danitez napisał(a):
Dziękuję za informację Richmond, pewnie na początku popełniłem już błąd, bo wynagrodzenie nie było podane, a znalazłem je w innym ogłoszeniu niedawno.


Jak to jest Londym to odpuść sobie, wyjazd nie jest warty tego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2017-04-13 21:05:30 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:


Z tym sie akurat mocno nie zgodze. Co najmniej drugi raz juz przekazujesz taka informacje i mysle, ze wprowadzasz w blad.


To jest informacja od znajomej office menedżerki średniej firmy HRowej. Prawde mówiąc nie weryfikowałem tej informacji tylko wziąłem za pewną. W wolnej chwili poszukaj czy istnieja akty prawne w UK zapewniające kobietom w ciąży ustawową ochronę a nie tylko 'dobre zwyczaje'.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #10 Ocena: 0

2017-04-13 21:41:19 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Cytat:

2017-04-13 21:02:00, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2017-04-13 17:36:33, Danitez napisał(a):
Dziękuję za informację Richmond, pewnie na początku popełniłem już błąd, bo wynagrodzenie nie było podane, a znalazłem je w innym ogłoszeniu niedawno.


Jak to jest Londym to odpuść sobie, wyjazd nie jest warty tego.


na szczęście to nie jest London, to południowy zachód Anglii

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 13-04-2017 21:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,